Upadłość jak załatwić jakie szanse

Forum Fora Upadłość przedsiębiorcy Upadłość jak załatwić jakie szanse

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Aniela 2 tygodnie, 5 dni temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy

epap
    Participant

W latach 2007 – 2014 prowadziłem jednoosobową działalność. W okolicach 2009 roku przyszedł duży kryzys, duża część klientów przestała regulować zobowiązania ja próbowałem sie ratować kredytami i również nie spłacałem w terminie swoich zobowiązań.jednak w 2014 roku sie poddałem i zamknąłem firmę. Przestałem spłacać wszystko… Oczywiscie miałem wiele spraw, komorników itp
    Dzisiaj nie posiadam zadnego majątku, pracuje i zarabiam najniższa krajową.Mieszkam z Żoną i dzieckiem. Żona zarabia ok. 6tys zl, mamy rozdzielność majątkową. większość komorników odpuściło wysyłali mi pisma o umorzeniu postępowania. Na dzień dzisiejszy nikt mnie specjalnie nie ściga, ale mam nadal duże zadłużenia:
    US i ZUS ok. 150tys zł
    Banki i firmy ok. 100tys zł

Jakie mam szanse że sąd ogłosi moją upadlość jak to załatwic? jak to wygląda dalej? Jakie sankcje mogę dostać po ogloszeniu upadlości?

Aldona
    Participant

Jako prowadzący działalność miałeś obowiązek złożyć terminowo ( 30 dni) wniosek o upadłość przedsiębiorcy.Byłby odrzucony z uwagi na brak majątku.Teraz to już tylko możesz składać wniosek o upadłość konsumencką.
    Jako, ze nie złożenie tego wniosku przedsiębiorcy może to/ ale nie musi być przesłanką do oddalenia wniosku o upadłość konsumencką,
    dlatego w takim wniosku koniecznie należy powołać się na względy słuszności i względy humanitarne.

Szanse są zawsze (tu na forum wiele osób dostawało w takim przypadku – upadłość. Ale pewności nigdy nie ma.
    Jedni piszą wnioski sami a inni zlecają to prawnikowi.

Sankcje to : potrącenia z wynagrodzenie (ale najniższa krajowa musi Ci pozostać).

. Prawdopodobnie zablokowane konto bankowe.
    Wpis do BIG na 5 lat, wpis w MSiG nieusuwalny. No i jeszcze duże prawdopodobieństwo ustalonego plan spłaty wierzycieli(tzw. psw) na
    okres od 12 do 36 m-cy .

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 tygodnie, 6 dni temu przez  Aldona.
    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 tygodnie, 6 dni temu przez  Aldona.

Aniela
    Participant

Jestem byłym przedsiębiorcą, który nie złożył wniosku w terminie. Mimo to sąd ogłosił moją upadłość :). Więc nie ma co tracić nadziei :).
    @aldona, dlaczego wpis do MSiG pozostaje nieusuwalny? Sprawdzałaś to? Po Nowym Roku chciałam zająć się tą sprawą ( w końcu wszelkie ogłoszenia nie są już aktualne). Więc sądziłam, że prawomocny PSW załatwi sprawę :).

Aldona
    Participant

@aniela
    Nie wiem dlaczego ale niestety wpisy do MSiG są nieusuwalne (Mecenas też to potwierdził) )-:
    Ale np wpis w BIK-u może być usunięty „już” po 5-ciu latach od daty umorzenia zobowiązań (nie od prawomocności ustalenia PSW) )-:

Aniela
    Participant

O tym drugim wiedziałam (dowiedziałam się o tym na forum, ale o pierwszym nie). Dziękuje Aldona :).

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.