Upadłość – hazard

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość – hazard

Przeglądajasz 9 wpisów - od 16 do 24 (z 24)
  • Autor
    Wpisy
    GaiussBaltar
    Participant

Mimo że upadłość mam od trzech tygodni to cała wypłata wpłynęła na konto. Mam to zwrócić syndykowi. On zapłaci alimenty?

Kevin
    Participant

najlepiej skontaktuj sie ze syndykiem, jak nie mam narazie czasu dla Ciebie to cierpliwie czekaj, wyplatado CIebie przyszla, bo syndyk jeszcze nie poinformowal pracodawcy o Twojej upadlosci, narazie nie wydawaj tej wyplaty i czekaj na sygnal od syndyka.

kmaro08
    Participant

W moim przypadku pierwsza wypłata (dwa tygodnie od ogłoszenia upadłości) również wpłynęła na konto w całości. Wiem, że Syndyk wysłał pismo do pracodawcy celem zajęcia części wynagrodzenia, jednak pismo doszło trochę później, stąd zajęcie wynagrodzenia miałem od drugiej wypłaty. Nic Syndykowi nie mówiłem, nie przypominałem się w tym temacie 🙂 Jeśli na początku chciałby wykaz z mojego konta to może by to zobaczył, jednak o nic nie prosił, o nic nie pytał. Dzięki temu byłem 2,5 tys. zł do przodu. Miałem jednak z tyłu głowy, że w każdej chwili może temat wrócić do mnie. Byłem na to przygotowany. Obecnie jestem już na etapie realizowania planu spłaty.
    Decyduj sam, co zrobisz 😉
    Jeśli będziesz siedział cicho, masz wówczas szansę utrzymać te środki.
    Jeśli jednak również i druga wypłata wpłynie Ci w całości, to będzie zastanawiające, wówczas bym się dopytał Syndyka w jaki sposób będzie zajmował część wynagrodzenia.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 month, 3 weeks temu przez kmaro08.
    GaiussBaltar
    Participant

Ok Bardzo proszę o wasze opinie na jakie psw mogę liczyć. Tak z waszego doświadczenia. Bo zupełnie tego nie czuję i martwi mnie to bardzo. 6100 pensji, 2000 alimenty, życie 3900 (mieszkanie wynajem 1359 + liczniki 300, jedzenie 1300, paliwo do dzieci 300, środki czystości 200, ubrania 200, psycholog 300. To moje koszta mają dla was sens? Bo są niestety prawdziwe. A jak dodam do tego jakiś urlop to przy psw jestem na minus. Co robię źle?

GaiussBaltar
    Participant

Odezwał się niespodziewanie urząd skarbowy i toczy się sprawa. Bo niby firma forexowa z UK coś im wysłała i miałem zysk brutto w 2016 roku. Dla mnie to coś niezrozumiałego. Może w jednej firmie zarobiłem kiedyś i to raz ale straciłem za raz w następnej. Co ja mam z tym zrobić. Przecież nie mam żadnych dokumentów?

kmaro08
    Participant

@GaiussBaltar W mojej ocenie koszty jak najbardziej realne. Można powiedzieć, że masz 4100 wynagrodzenia dla siebie z czego musisz opłacić mieszkanie 1659 zł. Zostaje więc 2441 zł.
    Dodatkowo, dość pewną pozycją jest dojazd do dzieci i pracy, prze co zostaje Ci już ok 2000 zł na pokrycie pozostałych kosztów utrzymania.
    Pozostałe pozycje są dość kłopotliwe do oszacowanie i bardzo umowne. Weźmy np psychologa. Można to podważyć tym, że istniej możliwość darmowych wizyt na NFZ (czy gdzieś tam). Miałem taką pozycję w swojej propozycji PSW i mi jeden z wierzycieli to podważył 🙂

Ja np dodałem jeszcze takie koszty jak:
    – abonament telefoniczny
    – fryzjer
    – zdrowie (np stomatolog, lekarstwa, witaminy i suplementy)
    – rezerwę na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków – rezerwa na nieprzewidziane wydatki bądź mniejsze dochody w przypadku np. zwolnienia chorobowego (np. tydzień urlopu chorobowego w przypadku przeziębienia/grypy to o ok 300 zł mniejsze wynagrodzenie zasadnicze).

Ogólnie bardzo dobrze, że nie zaniżasz kosztów utrzymania. Jak już niejednokrotnie pisałem ja w swojej propozycji psw wykazałem dochód na poziomie max 5500 zł (min 4900, ponieważ była u mnie premia miesięczna) a koszty utrzymania (tylko na mnie) na poziomie nawet do ok 5100 zł. Moja propozycja była 500 zł/miesiąc na 24 raty. Syndyk przystał na moją propozycję i w Sądzie powiedział, że moja opisana sytuacja jest zgodna ze stanem faktycznym ;). Koniec końców dostałem PSW 1050zł/36 miesięcy. Co przyjąłem z zadowoleniem, ponieważ bałem się czegoś powyżej 1500 zł. Myślę, że psw na poziomie ok 19% moich zarobków to dość dobrze, zwarzywszy na to, że nie mam nikogo na utrzymaniu. Dodatkowo, liczę na to, że z biegiem czasu udział procentowy psw będzie sie tylko zmniejszał, bo już teraz po 6 miesiącach od ogłoszenia spadł o 2-3 % 😉

Ja w Twoim przypadku dałbym propozycję 300-400 zł/24 miesiące 😉

kmaro08
    Participant

Możesz jeszcze wykazać pozycję miesięczną np 200-300 zł odkładanie na spędzenie urlopu z dziećmi – jakieś wakacje 😉

GaiussBaltar
    Participant

Napisałem i wysłałem
    WNIOSEK O ROZSTRZYGNIĘCIE WĄTPLIWOŚCI CO DO SKŁADU MASY UPADŁOŚCI. Wyszło że potrzebuję 4200 żeby zapiąć miesiąc. Mam kłopot że zrozumieniem na jakie konto ma iść moja wypłata. Ostatnia poszła na konto ojca. Bo banki dalej chcą zgarnąć moje pieniążki mimo upadłości.

GaiussBaltar
    Participant

Syndyk znowu nie ściągnął nic z wypłaty. Druga wypłata po upadłości. Kontakt z syndykiem śladowy. W dwóch słowach smsem zgodził się na wniosek z postu powyzej. Nie odpisał wcześniej na jakie konto zwrócić do masy. Więc teraz milczę. Nie mam żadnego oodledu co się dzieje w sprawie

Przeglądajasz 9 wpisów - od 16 do 24 (z 24)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.