Upadłość – hazard

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość – hazard

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 24)
  • Autor
    Wpisy
  • #16909
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam. Wniosek przygotowała mi radca i został wysłany miesiąc temu. Uzasadnienie hazard i problemy psychiczne. Mam kilka pytań. Można pisać też na Kamilles999@gmail.com. Pytania:
    1. Moja dokumentacja medyczna jest średnia. Straciłem pracę w marcu i podjąłem terapię na Zgierskiej. Ale nie ukończyłem, bo podjąłem pracę. Prace na tyle dobra że nie jest tragicznie fi ansowo a tylko bardzo źle. W każdym razie mam że Zgierskiej zaświadczenie od lekarza za jestem chory na patologiczny hazard. Mam zaświadczenie po dwóch miesiącach że uczestniczę w terapii. Teraz mam terapię prywatna indywidualna. Mam już zaświadczenie dodane do wniosku że mam taką terapię u specjalisty uzależnień. Ta terapię skończę. I to wszystko. Czy to wystarczy??? Upadłość dostanę bo się zmieniły przepisy. Ale czy mam szansę na umożenię?
    2.kredyt spłacał się z limitu w koncie. Limit się skończył. Po wypłacie wybieram gotówkę żeby mieć zacząć żyć. Weszlem już w windykację. Nie wiem czy to mi nie zaszkodzi. No ale nie mam wyjścia.
    3. Była mnie oskarżyła. Po dwóch latach od rozwodu za porozumieniem uznała ze znecalem się psychicznie. Mam sprawę karna. To mi zaszkodzi?

    6100 pensji, 2600 raty, 2000 alimenty, życie 4000 tys. Jaki dostanę ewentualnie plan spłat.

    Z góry dziękuję za pomoc i każda odpowiedz

    Kamil

    #16924
    moskit
    Uczestnik

    1. Powinno
    2. Myślę że nie
    3. Nie

    Jeśli Sędzia nie zakwestionuje zasadności części z listy miesięcznych wydatków na utrzymanie to wychodzi 100/m-c 🙂

    #16931
    Anonim
    Nieaktywne

    Na temat hazardu i upadłości zostało już dużo napisane na tym forum. Z tego co piszesz to życzę Ci naprawdę wszystkiego najlepszego. Ale… Oglosisz upadłość konsumencka. Masz 6tys wypłaty. Zostaną Ci alimenty. Raty rzecz jasna zostaną umorzone. Zostaje Ci 4tys. Piszesz że nie ukończyłeś terapii. Masz tylko zaświadczenia… Hazard jest tak podstępnym uzależnieniem że „chora głowa” sobie pomyśli łatwo ogłosiłem upadłość, mam 4tys to nic się nie stanie jak zagram za 100zl. Pamiętaj że za miesiąc może to być 1000zl…
    Jeśli potrafisz czytać między wierszami proponuję zrobić porządek z głową a potem zajmij się upadłością. Sam tak zrobiłem…
    P.s. 5 lat temu też byłem na zgierskiej. Moja terapia trwała 1.5 roku…
    Powodzenia

    #16939
    Anonim
    Nieaktywne

    Chodzę na terapię indywidualna prywatnie do terapeuty uzależnień. I leczenie u psychologa będę kontynulowac latami. Zadbałem o siebie ale mam niedosyt.
    Wiem że jest dużo o hazardzie ale to dla mnie sprawa życia i śmierci. I wasze odpowiedzi na moje konkretne pytania mają dla mnie znaczenie. Ponieważ dalej nie umiem obiektywnie ocenić swoich szans.

    #16941
    Anonim
    Nieaktywne

    Z upadłością jest trochę jak z hazardem… 50 na 50. Wszystko w rękach sędziego

    #16952
    Anonim
    Nieaktywne

    Nie wiem gdzie przekierować kolejna wypłatę. Mam konto w Revoult. Jak tam się zaczną pojawiać większe sumy to będę musiał komuś zgłosić? Syndyk, komornik namierza Revoult?

    #16953
    Anonim
    Nieaktywne

    Upadłość to chyba dobry argument do odrzucenia wniosku o podwyższenie alimentów. A można wystąpić o ich obniżenie?

    #16988
    moskit
    Uczestnik

    „Jak tam się zaczną pojawiać większe sumy to będę musiał komuś zgłosić? Syndyk, komornik namierza Revoult?”
    O wszystkich przychodach powinieneś poinformować Syndyka. O wszelkich próbach zajęcia dokonanych przez komornika również. Po ogłoszeniu upadłości egzekucje długów powstałych przed upadłością nie mogą być prowadzone.

    „Upadłość to chyba dobry argument do odrzucenia wniosku o podwyższenie alimentów. A można wystąpić o ich obniżenie?”
    Do odrzucenia o podwyższenie raczej tak, co do obniżenia nie sądzę. No ale wszystko trzeba by policzyć, dochody/wydatki.

    #17010
    Anonim
    Nieaktywne

    Od złożenia wniosku nie płacę kredytów. Teraz wypłata na konto w rodzinie. Windykacja mnie męczy. Coś można zrobić żeby się na jakiś czas odczepili? Ile będę czekał a upadłość? Już minął drugi miesiąc. Sąd w Ostrołece a nie w Warszawie. Jak się przyznam w banku że ogłaszam upadłość to mogą zaszkodzić? Jak?

    #17011
    Anonim
    Nieaktywne

    no i dobrze,ze nie płacisz kredytów,nie możesz nic płacić,bo skoro płacisz cokolwiek tzn,ze jakoś sobie radzisz,w sumie powinno się zaprzestać jakichkolwiek spłat na 3 mce przed złożeniem wniosku,nie można sobie wybrać,ze coś tam komuś spłacasz,bo działasz na szkodę innych wierzycieli- NIC NIKOMU. Zadnym wierzycielom NIE WSPOMINASZ o upadłości,wierzyciele dowiedzą się od ciebie jak sąd ogłosi ci upadłość- nie wcześniej.
    Windykacji do momentu ogłoszenia upadłości się nie pozbędziesz,po prostu będą dzwonić i koniec,nic nie zrobisz,nie rozmawiaj z nimi i już.Moja upadłość ze względu na hazard została ogłoszona po 2 cach od złożenia wniosku,tez nie miałam jakiejś ogromnej dokumentacji medycznej nie umorzono mi całkowicie dostałam plan spłat 200 zł na 3 lata,niedużo- wszystko zależy od twoich zarobków,możliwości pracy,sytuacji rodzinnej,majątku itd.Nie zapominaj,ze po ogłoszeniu upadłości wchodzi syndyk na twoje pobory i do czasu ustalenia planu spłat,bądź umorzenia jak się uda(choć raczej nieczęsto) minie spokojnie ponad rok- dopiero wtedy syndyk zejdzie ci z poborów a ty będziesz wykonywał plan spłat,takze jeszcze długa droga przed tobą,ale faktycznie po ogłoszeniu upadłości będzie spokój z nękaniem wierzycielami

    #17087
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzięki! Jeszcze dwa pytania. Jak tworzony byl wniosek to zaden kredyt nie byl w windykacji. Kredyty oplacane byly automatycznie zwiększajac debet. Dopiero od 2 miesiecy nie place bo debet doszedl do max. Przyszly pierwsze pisma o windykcji z fimy Kruk. Teraz pytanie. Czy wysylac to do sadu celem uzupelnienia. Czy moze nie ma potrzeby bo jak twierdzi pani radca moja niewypalcalnosc to fakt bo caly czas debet i zadluzenie roslo. Drugie pytanie. Radca wpisala mi jako glowna przyczyne stan psychiczny, a mowiac wprost leczenie psychiatryczny, depresja z powodu choroby syna, rozwodu, dlugow itd. Dopiero w szczegvolowym pisze juz tylko hazardzie patologvicznym i wydatkach na leczenia syna. Ma to dla was sens. Radca w szpitalu, psycholog ma koronę… zostało forum. Jak mozecie to piszcie. Boje sie reakcji pracodawcy na info o zajeciu pensji przez syndyka, czy komornika… Martwi nie to. nie pracuje w finansach. Jestem po prostu inzynierem technologiem. Mam dobrego znanegvo radce, ale zaczynam sie zastanawiac czy ktoś nie powinien sprawdzic mi wniosku.. Pisac do sadu o przyspieszenie czy czekać? Kamil

    #17172
    UpadlaKatarzyna
    Uczestnik

    Witam.
    Chciałabym ogłosic upadłość konsumencka.W długi wpadłam przez hazard.
    Mam 60 tysięcy długu. Sa to dwa kredyty w bankach po 15tys i reszta to chwilówki.
    Mam stwierdzoną depresję i nerwice lekowa, jestem po próbie samobojczej. Na terapię dla hazardzistów czekam bo prze Covid wszytko się wydłuża. Na prywatne wizyty mnie nie stać.
    Czy ktoś z Was skladal wniosek o upadłość po zmianie przepisów?
    1) Czy bez stwierdzone patologicznego hazardu mam szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku?
    2) Pracuje na umowę zlecenie i jestem niepełnosprawna.Czy to można ująć we wniosku?

    Czy ktoś kto już złożył wniosek o uapdlosc i został pozytywnie rozpatrzony mógłby mi podesłać ten wniosek na mail? Oczywiście z zakrytymi danymi its.Chodzi mi o samo uzasadnienie wniosku.

    Proszę o odpowiedź.

    #17175
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Wzór wniosku o ogłoszenie upadłości wraz z instrukcją jego sporządzania może Pani pobrać ze strony mojego bloga. Link TUTAJ.

    Odnosząc się do pozostałych pytań:
    1. na samo ogłoszenie upadłości jak najbardziej tak. Niemniej w późniejszym etapie postępowania, a dokładanie przy podejmowania przez są decyzji co do oddłużenia i jego warunków, takie zaświadczenie należałoby przedłożyć.
    2. tak, we wniosku należy wskazać źródło i wysokość dochodów, jak i stan zdrowia.

    #17176
    UpadlaKatarzyna
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź na poprzednie pytania.
    Ale mam jeszcze kilka wątpliwości a nie znalazłam odpowiedzi na forum:
    1) Czy pożyczki od znajomych też należy wpisywać do wniosku?
    2) Jeśli nie będę mieć stwierdzonego przez lekarza patologicznego hazardu to w jaki sposób mam udowodnić przed sądem, że brałam pożyczki na granie? To był amok, brałam, grałam żeby się odegrać..chwilówki daja od ręki..
    3)Kilka pożyczek wzięłam jak już nie byłam zatrudniona? Czy może byc to powód do odrzucenia.wnisoku?
    4)Nie odbieram telefonów od windykacji i cała korespondencja idze na moj stary adres zamieszkania.
    Czy to będzie interpretowane jako unikanie spłaty? Ja przez tą windykację jestem wykończona nerwowo.dlatego zmieniałam adresu.

    #17207
    Anonim
    Nieaktywne

    12stego ogłoszono moja upadłość. Dowiedziałem się pięć dni później od radcy. Ja nic nie dostałem. Sam zadzwoniłem z syndykiem. Nie chcę się spotykać. Nie widzi potrzeby. Chcę żebym założył folder konsumenta w santander. Nikt nie wie o co chodzi 😁. Co to jest..? O co może mu chodzić. Po za tym bardzo miły kontakt.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 24)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.