upadłość czy układ sądowny ?

Forum Fora Upadłość przedsiębiorcy upadłość czy układ sądowny ?

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #14883
  positive
  Uczestnik

  Moje zobowiązania to ZUS ( ok 20 tysięcy ) US ( 40 tysięcy ) nie posiadam majątku, więc upadłość przedsiębiorcy nie wchodziła w grę. Moja sytuacja jest taka, że US poblokował mnie z każdej strony – zajęcie konta, informacje do moich kontrahentów , zostałam odcięta od pieniędzy w 100 %, zaległości się w jakimś stopniu spłacały, ale rosły nowe zobowiązania, wpływy na konto z bieżących fv w całości były przekazywane na poczet zajęcia, czyli nie miałam kasy na bieżące podatki i zusy :/ – z US próbowałam się dogadać, co do rat za każdym razem odmowa, ZUS zaproponował raty w kwocie 1500 zł dla mnie nie realne, zwłaszcza , że US skutecznie odciął mnie od kasy, więc do podpisania ugody nie doszło. W efekcie działalność zawiesiłam, bo bez sensu aby generować nowe zobowiązania ) pewnie za chwilę ją zamknę, bo raczej nie widzę możliwości dogadania się z ww instytucjami i wtedy spróbuję z upadłością , chociaż zastawiam się czy może jakiś układ zawrzeć sądownie ?
  Moja sytuacja jest taka, że prowadząc działalność jestem w stanie spłacić ZUS i US w trzy / cztery lata , ale jeśli nie dostane układu ratalnego to zostaje mi etat, w mojej miejscowości żadne kokosy ( ok 2 tysiące ) więc odliczając kwotę wolną od zajęć myślę. że spłacałabym zaległości przez 10 lat , niestety ze względu na zakażenie pałeczkami salmonelli, nie mogę pracować w branży spożywczej czy turystycznej, gdzie miałabym szansę na większe zarobki, bo posiadam odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje , dlatego moja perspektywa zarobkowa na etacie jest jaka jest :/ dlatego coraz bliżej mi do spróbowania z upadłością , choć układu sądowego nie wykluczam – czy ktoś może mi podpowiedzieć z czym spróbować najpierw ?

  #14885
  Aldonaa
  Uczestnik

  „choć układu sądowego nie wykluczam”.
  O jakim układzie mówisz ?

  #14887
  positive
  Uczestnik

  upadłość kosnumencka układowa , no chyba, że jest jakaś inna forma dogadania się z ZUSem i USem , aby móc spłacać i prowadzić nadal działalność ?

  #14889
  Aldonaa
  Uczestnik

  Składając wniosek o upadłość musi być wyrejestrowana działalność.
  A na układ trzeba zgody wierzycieli. Sprawa raczej trudna.

  #14890
  positive
  Uczestnik

  tak wiem, że muszę się wyrejestrować
  czyli błędnie myślałam, że jak przez sąd poproszę wierzycieli o raty to pójdą na rękę no nic pozostaje więc upadłość konsumencka

  #16115
  michal.333
  Uczestnik

  Panie Mecenasie, mam pytanie czy ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu jest w tej sytuacji możliwe i czy jest w ogóle dobrym rozwiązaniem. Dłużniczka prowadzi działalność (hotel), w której ma 50% udziałów. Drugi współwłaściciel jest z Holandii, bo odkupi 50% udziałów od byłego męża dłużniczki. Z uwagi na obecną sytuację dłużniczka ma zatory płatnicze, mało gości itp. Nie chce jednak rezygnować z działalności, ponieważ wierzy, że za jakiś czas sytuacja się zmieni i będzie nadal mogła prowadzić hotel. Czy w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest składanie wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu? Jeśli tak to na jakiej podstawie dłużniczka mogłaby taki układ zaproponować? Układ byłby możliwy do zrealizowania gdyby przewidywania co do ustania epidemii za jakiś czas się potwierdziły. jeśli natomiast to się nie sprawdzi to dopiero wtedy jak rozumiem nastąpi likwiadacja majątku?

Przeglądasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.