upadłość czy układ sądowny ?

Forum Fora Upadłość przedsiębiorcy upadłość czy układ sądowny ?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  positive 1 miesiąc, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy

positive
    Participant

Moje zobowiązania to ZUS ( ok 20 tysięcy ) US ( 40 tysięcy ) nie posiadam majątku, więc upadłość przedsiębiorcy nie wchodziła w grę. Moja sytuacja jest taka, że US poblokował mnie z każdej strony – zajęcie konta, informacje do moich kontrahentów , zostałam odcięta od pieniędzy w 100 %, zaległości się w jakimś stopniu spłacały, ale rosły nowe zobowiązania, wpływy na konto z bieżących fv w całości były przekazywane na poczet zajęcia, czyli nie miałam kasy na bieżące podatki i zusy :/ – z US próbowałam się dogadać, co do rat za każdym razem odmowa, ZUS zaproponował raty w kwocie 1500 zł dla mnie nie realne, zwłaszcza , że US skutecznie odciął mnie od kasy, więc do podpisania ugody nie doszło. W efekcie działalność zawiesiłam, bo bez sensu aby generować nowe zobowiązania ) pewnie za chwilę ją zamknę, bo raczej nie widzę możliwości dogadania się z ww instytucjami i wtedy spróbuję z upadłością , chociaż zastawiam się czy może jakiś układ zawrzeć sądownie ?
    Moja sytuacja jest taka, że prowadząc działalność jestem w stanie spłacić ZUS i US w trzy / cztery lata , ale jeśli nie dostane układu ratalnego to zostaje mi etat, w mojej miejscowości żadne kokosy ( ok 2 tysiące ) więc odliczając kwotę wolną od zajęć myślę. że spłacałabym zaległości przez 10 lat , niestety ze względu na zakażenie pałeczkami salmonelli, nie mogę pracować w branży spożywczej czy turystycznej, gdzie miałabym szansę na większe zarobki, bo posiadam odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje , dlatego moja perspektywa zarobkowa na etacie jest jaka jest :/ dlatego coraz bliżej mi do spróbowania z upadłością , choć układu sądowego nie wykluczam – czy ktoś może mi podpowiedzieć z czym spróbować najpierw ?

Aldonaa
    Participant

„choć układu sądowego nie wykluczam”.
    O jakim układzie mówisz ?

positive
    Participant

upadłość kosnumencka układowa , no chyba, że jest jakaś inna forma dogadania się z ZUSem i USem , aby móc spłacać i prowadzić nadal działalność ?

Aldonaa
    Participant

Składając wniosek o upadłość musi być wyrejestrowana działalność.
    A na układ trzeba zgody wierzycieli. Sprawa raczej trudna.

positive
    Participant

tak wiem, że muszę się wyrejestrować
    czyli błędnie myślałam, że jak przez sąd poproszę wierzycieli o raty to pójdą na rękę no nic pozostaje więc upadłość konsumencka

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.