Upadłość byłego przedsiębiorcy

Forum Fora Upadłość przedsiębiorcy Upadłość byłego przedsiębiorcy

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  AgnieszkaA 1 rok, 9 miesiące temu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy

mapeta01
    Participant

Witam. Wierzyciel za dług osobisty -( pożyczka) złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Działalność zamknęłam niecały rok temu. Sąd wezwał mnie do złożenia oświadczeń – aktualny wykaz majątku, lista wierzycieli itp. Większość długów to długi z działalności. Jaką będę miała upadłość gospodarczą czy konsumencką?

Wszystko wskazuje na to, że konsumencką, jednakże bez możliwości pozbycia się niezaspokojonego zadłużenia. Więcej w temacie pod poniższym linkiem:

Upadłość konsumencka na wniosek wierzyciela?

AgnieszkaA
    Participant

Witam,
    Mam pytanie co do umorzenia składek w ZUS i US. U mnie sytuacja wygląda w ten sposób: działalność zawiesiłam 1 stycznia 2012 roku, ze względu na dług w ZUS, którego nie chciałam juz powiększać. W 2013 roku miałam kontrolę z US i okazało się, że w skutek błędu ksiegowej sprzedawałam produkt ze złym VAtem. Urząd skarbowy naliczył należny podatek, czyli 29 000 plus odsetki czego nie jestem w stanie spłacić po dzisiejszy dzień. Nie składałam wniosku o upadłość przedsiębiorcy. Czy jest jakieś światełko w tunelu dla mojej sprawy?

W przypadku ogłoszenia upadłości konsumenckiej i przeprowadzenia postępowania upadłościowego umarzane są również zobowiązania publicznoprawne związane z prowadzoną wcześniej działalnością gospodarczą.

AgnieszkaA
    Participant

Witam ponownie,

W czerwcu złożyłam wniosek o upadłość. O dziwo nie został odrzucony pomimo wczesniejszego nie złożenia wniosku o upadłość przedsiębiorcy. Jutro 28.08 mam rozprawę i nie ukrywam że się stresuje. Zobaczymy czy wszystko się uda.

AgnieszkaA
    Participant

Sąd ogłosił dziś moją upadłość. Czekam teraz na kontakt z syndykiem. Stres był duży, ale nie było źle:)

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.