Upadłość a pożyczka zakładowa

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Upadłość a pożyczka zakładowa

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy
    adrian033
    Participant

Witam mam pytanie ponieważ otrzymałem upadłość konsumencką jednakże posiadam pożyczkę z pkzp której nie dostałem do masy upadłościowej ponieważ chcę ją normalnie spłacać jednak że doszły mnie słuchy że syndyk zjamie cały wkład czyli 7 tysięcy ale co z pożyczka nie mogę dopuścić do tego aby żyranci płacili za mnie wszyscy w firmie dowiedzieli by się o moich problemach a dodam że pracuje w dużej firmie a ludzie jak to ludzie lubią gadać. Czy jest jakieś wyjście z sytuacji a może po prostu syndyk będzie dostawał tak jak komornik czyli do minimalnej krajowej a te 25% wynagrodzenia będzie dalej przekazywane na potrącenia zakładowe?

Kevin
    Participant

no troche to zawaliles…prawidlowo to powinno byc tak, ze powinienes zgosic swoj zaklad pracy jako wierzyciela i syndyk wlaczyl by do masy Twoje wklady, przeciez nie mozesz sobie wybierac- ta pozyczke splacam, a ta nie…syndyk raczej dowie sie o pozyczce, bo bedzie korespondowal z zakladem pracy i modl sie, zeby sie skonczylo tak, ze po prostu wklady przekieruje do masy, a zaklad pracy doda do wierzycieli, bo rownie dobrze moze zawiadomic o tym fakcie sad i sad Ci umorzy upadlosc, oby nie, ale byly takie przypadki.

p.s.

jak nie chciales dopuscic, zeby nikt sie nie dowiedzial to miales pomyslec o tej pozyczce przed upadloscia i ja splacic, stanac na glowie i ja splacic, wykorzystujac zgromadzony wklad.

adrian033
    Participant

a moge to jeszcze dodać do masy? Ewentualnie powiadomić syndyka o tym fakcie już na starcie ?

Kevin
    Participant

Ty wszystko mozesz, ale to jest taka sytuacja, ze nie wiadomo co robic, na jakim jestes etapie? swiezo po ogloszeniu upadlosci? syndyk juz pisal do zakladu pracy i zajal czesc wynagrodzenia?

mozna w tej sytuacji zaryzykowac i zalatwic w zakladzie i jezeli wklady pokryja pozyczke to ja po prostu zamknac, ale wlasciwsze by pewnie bylo zawiadomienie syndyka i opisac, ze o tym nic nie wiedziales,ze pozyczke zakladowa tez trzeba zglaszac, ciezka sprawa i nie wiem cobym zrobil na Twoim miejscu, chyba jednak bym poszedl do syndyka pogadac, bo po co ryzykowac umorzeniem upadlosci, a to i tak wyjdzie moim zdaniem.

Archibaldt
    Participant

Myślę, że powinieneś powiadomić syndyka i PKZP dopisać do listy wierzycieli, im wcześniej to zrobisz tym lepiej. W moim przypadku też zgłosił się wierzyciel, którego wcześniej nie ująłem na liście, a byłem już po prawomocnym ogłoszeniu upadłości.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 3 months temu przez Archibaldt.
    adrian033
    Participant

ok ja jestem na samym początku nie było u mnie syndyka nawet. Czy zgłoszenie PKZP będzie skutkowało tym że żyranci będą musieli spłącac te zadłużenie? czy tak jak wszystkie inne zobowiązania będą z czasem anulowane ?

Kevin
    Participant

Jeśli syndyk to doda do spisu wierzycieli to będą żyranci spłacali a Tobie się to umorzy

adrian033
    Participant

a czy moge sie tak dogadać z kasą zebym im to spłacał na swoją rękę czyli przelewał bym kwote raty sam ? a nie tak jak do tej pory ze automatycznie moja wypłata była obciążon?

moskit
    Participant

Nie.

adrian033
    Participant

Hmmm trochę tego nie rozumie ponieważ będę miał kwotę wolną i to co z nią będę robił to chyba tylko moja sprawa mogę się mylić ale co mi szkodzi zrobić przelew ?

Archibaldt
    Participant

Ja też mam pożyczkę w PKZP i mam ją na liście wierzytelności. Spłata została zawieszona do momentu wydania prawomocnego planu spłaty wierzycieli i żyranci jej nie spłacają (choć kwota całkiem spora). PSW już mam i według niego spłacę 55% zadłużenia, a resztę pokryję wkładami (nadal jestem członkiem PKZP, więc są co miesiąc potrącane), a to co zostanie powinno być umorzone według postanowienia sądu.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.