upadłość a pełnoletnie dziecko

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk upadłość a pełnoletnie dziecko

Ten temat zawiera 20 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anheros 10 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 16 do 21 (z 21)
  • Autor
    Wpisy

anheros
    Participant

Oczywiście, że blokują – z szacunkiem czy bez. Napisałem przecież, że firma windykacyjna PO WYROKU SĄDOWYM blokuje konto. Oczywiście nie ona bezpośrednio, tylko przez komornika – ale komornik działa właśnie na zlecenie takiej firmy. Troszkę wyobraźni, bo przecież nie da rady za każdym razem pisać wszystkiego „od Annasza do Kajfasza”.
    Jeden drink za dużo, moskicie? 🙂 😉

moskit
    Participant

Windykatorzy bardzo lubią straszyć, że zablokują konto i takie tam. Dlatego napisałem, że nie mają takich uprawnień. Z tym, że nie da się pisać za każdym razem wszystkiego całkowicie się zgadzam. Teraz czytelnik będzie miał pełny obraz sytuacji o blokowaniu konta.

karol123
    Participant

Moskit jesteś pewien że bank blokuje od razu po upadłości? Ja myślę, że jak wpływa pismo od syndyka to dopiero wtedy blokują. Ale może się mylę. Ja np. nie miałem żadnej blokady w pkobp. Mimo iż miałem tam konto przed upadłością. Tłumaczyłem sobie ten fakt tym, że syndyk nie napisał. Bo miałem ” układ ” z syndykiem, że sam wpłacam na rachunek masy upadłości 50% pensji. A w odpowiednim momencie się z nim rozliczam. Pokazuje paski płacowe od pracodawcy i tyle.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 10 miesiące, 3 tygodnie temu przez  karol123.

anheros
    Participant

Tak, ja też jestem pewien i zgadzam się z moskitem. Banki monitorują Monitor Sądowy – i blokują w oczekiwaniu na syndyka.
    Przy czym nie każdy bank monitoruje, więc są takie, co nie blokują – bo nie wiedzą. I tyle. Proste.

Patrycja
    Participant

@anheros czytasz całe posty czy tylko urywki?
    – Autorka napisała ile zarabia i jest dużo powyżej kwoty wolnej więc syndyk zajmie 50% i bo i tak po takim zajęciu pozostanie jej więcej niż kwota wolna
    – o żadnej sprzedaży samochodu nie było mowy więc nie wiem czemu odnosisz się do jakieś mojej sugestii której NIE UDZIELAŁAM?!? Córka autorki kupuje auto, o sprzedaży w całej rozmowie nie padło ani jedno słowo

Więc dzowni to u ciebie tylko nie wiesz gdzie…

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 10 miesiące, 3 tygodnie temu przez  Patrycja.

anheros
    Participant

Oj, Patrycja, Patrycja – a czy ty czytasz dziewczyno swoje własne posty, bo widać, że absolutnie NIE!
    Kto tak napisał:
    „wiedząc że jest do likwidacji trzeba go (auto) było sprzedać przed upadłością to uprościłoby sprawę” – no kto? Ja, moskit czy jakiś święty pański?
    Kobieto…
    To już prędzej mógłbym się zgodzić z drugim punktem odnośnie 50% pensji, ale napisałaś go bardzo dwuznacznie – ktoś czytający w przyszłości taki cytat może zrozumieć błędnie:
    „w takim przypadku gdy obie umowy są umowami o pracę to syndyk zabierze 50%” – można zrozumieć baaardzo dwuznacznie.
    Już się uspokoiłaś…? 🙂

Przeglądajasz 6 wpisów - od 16 do 21 (z 21)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.