upadlosc a dochód

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania upadlosc a dochód

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  moskit 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy

finito
    Participant

witam,
    mam pytanie ,czy jeśli syndyk spieniężył mój majatek po upadłości firmy i kazał mi sporządzić rozliczenie roczne gdzie wpisany został dochod z tej sprzedaży to czy dochód ten traktować można jako mój dochod ? zlozyłam w GOPS wniosek o zasiłek roddzinny i mi odmówiono bo osiągnęłam dochod ale to syndyk spieniężył majatek ja tych pieniędzy nie widziałam nie wpłynely na moje konto .

ja nie mam zadnych dochodów, a GOPS mi napisał że mam dochody.proszę o pomoc ,jak mam im wytłumaczyć że ja nie osiągam dochodów.

proszę o jakieś wskazówki

pozdrawiam

moskit
    Participant

Jeśli środki te zostały przeznaczone na spłatę zobowiązań „firmowych” to trzeba by przedstawić „papier”, że tak się stało.
    Sprzedany majątek trzeba wykazać jako przychód, a wydatek jako koszt. Różnica stanowić będzie dochód.
    To tak w skrócie 🙂

finito
    Participant

dzięki ,ale to chyba sąd będzie dzielił to co syndyk sprzedał.syndyk sprzedał w 2017r. i kwotę ze sprzedaży kazał wpisać jako przychod do zeznania rocznego, które to ja musiałam złożyć do US, więc niby to ja wykazałm dochód ale w rzeczywistości to syndyk zarządzał i to on dysponował tym dochodem ,ja go fizycznie nie osiągnęłam.ne wiem jak mam to ugryść .
    GOPS mi odmówił zasiłku bo niby wykazałam dochód ale ja go nie osiągnęłam ,nie wiem jak mam to rozgryść

moskit
    Participant

Jeśli te środki pójdą na spłatę twoich zobowiązań osobistych to sytuacja jest jak najbardziej poprawna. To, że nie zobaczysz z tego ani złotówki nie ma znaczenia. To jest tak jak np z wynagrodzeniem, które zabiera syndyk. Dostaniesz tylko część, ale podatek płacisz od całości.
    Jedyne co mogłabyś zrobić to wykazać jakieś koszty związane z tym przychodem. Teoretycznie chyba dałoby się pod to podciągnąć koszty egzekucyjne/wynagrodzenie syndyka (dopiero po zapłaceniu), ale nie sądzę żeby to istotnie zmieniło sytuację.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.