upadlosc a dochód

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania upadlosc a dochód

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  moskit 6 miesiące temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #12567

  finito
  Participant

  witam,
  mam pytanie ,czy jeśli syndyk spieniężył mój majatek po upadłości firmy i kazał mi sporządzić rozliczenie roczne gdzie wpisany został dochod z tej sprzedaży to czy dochód ten traktować można jako mój dochod ? zlozyłam w GOPS wniosek o zasiłek roddzinny i mi odmówiono bo osiągnęłam dochod ale to syndyk spieniężył majatek ja tych pieniędzy nie widziałam nie wpłynely na moje konto .

  ja nie mam zadnych dochodów, a GOPS mi napisał że mam dochody.proszę o pomoc ,jak mam im wytłumaczyć że ja nie osiągam dochodów.

  proszę o jakieś wskazówki

  pozdrawiam

  #12573

  moskit
  Participant

  Jeśli środki te zostały przeznaczone na spłatę zobowiązań „firmowych” to trzeba by przedstawić „papier”, że tak się stało.
  Sprzedany majątek trzeba wykazać jako przychód, a wydatek jako koszt. Różnica stanowić będzie dochód.
  To tak w skrócie 🙂

  #12587

  finito
  Participant

  dzięki ,ale to chyba sąd będzie dzielił to co syndyk sprzedał.syndyk sprzedał w 2017r. i kwotę ze sprzedaży kazał wpisać jako przychod do zeznania rocznego, które to ja musiałam złożyć do US, więc niby to ja wykazałm dochód ale w rzeczywistości to syndyk zarządzał i to on dysponował tym dochodem ,ja go fizycznie nie osiągnęłam.ne wiem jak mam to ugryść .
  GOPS mi odmówił zasiłku bo niby wykazałam dochód ale ja go nie osiągnęłam ,nie wiem jak mam to rozgryść

  #12595

  moskit
  Participant

  Jeśli te środki pójdą na spłatę twoich zobowiązań osobistych to sytuacja jest jak najbardziej poprawna. To, że nie zobaczysz z tego ani złotówki nie ma znaczenia. To jest tak jak np z wynagrodzeniem, które zabiera syndyk. Dostaniesz tylko część, ale podatek płacisz od całości.
  Jedyne co mogłabyś zrobić to wykazać jakieś koszty związane z tym przychodem. Teoretycznie chyba dałoby się pod to podciągnąć koszty egzekucyjne/wynagrodzenie syndyka (dopiero po zapłaceniu), ale nie sądzę żeby to istotnie zmieniło sytuację.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.