Umowa orange

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  moskit 2 tygodnie, 4 dni temu.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #12631

    Master
    Participant

    Witam , wykonuje Plan spłaty wszystko mam uprawomocnione , czy mogę przedłużyć umowę z orange i wziąć telefon na raty ?

    #12633

    Aldona
    Participant

    Jeżeli wartość tego telefonu nie przekroczy średniej krajowej – to nawet w rocznym sprawozdaniu z wykonania psw – nie trzeba będzie tego wykazywać jako nabytego składnika majątkowego.

    #12634

    moskit
    Participant

    Odradzam.
    Art. 491.18 PU
    1. W okresie wykonywania planu spłaty wierzycieli upadły nie
    może dokonywać czynności prawnych, dotyczących jego majątku, które mogłyby
    pogorszyć jego zdolność do wykonania planu spłaty wierzycieli.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 tygodnie, 4 dni temu przez  moskit.
    #12636

    Aldona
    Participant

    Zakładam, że nabycie tego telefonu na raty nie pogorszy zdolności do wykonywania PSW.
    A nabycie czegokolwiek o wartości poniżej średniej krajowej – nie musi być wykazane w rocznym sprawozdaniu.
    Czyli jest dopuszczalne 🙂

    #12637

    Master
    Participant

    Mam też taką sytuacje w orange , umowa była zawarta 12.05.17r , upadłość ogłoszona 19.05.17 , wiadomo raty za sprzęt zostały wypowiedziane ,zgłosili się jako wierzyciele , w planie spłaty Orange jest uwzględnione i dostaje 7,50zł , faktury wystawiali mi za sam abonament bez rat , po uprawomocnieniu , wystawili fakturę za abonament i ratę za sprzęt jak to rozumieć ?

    #12641

    Howard80
    Participant

    @master mam podobna sytuacje. Do końca umowy w Orange pozostał mi jeszcze rok. Napisz proszę czy udało Ci się przedłużyć umowę? Jak to wszystko zalatwiles?
    P.s. Niezły paradoks… Upadłość też oglosilem 19.05.2017 🙂

    #12642

    Aldona
    Participant

    W tej sytuacji to bym raczej nie liczyła na następny telefon u tego operatora.
    Mam też wątpliwości czy oni prawnie doliczają Ci teraz ratę za sprzęt. Wygląda na to, że raczej „jadą po bandzie”.
    Trzeba by jeszcze wczytać się w zawartą z nimi umowę. Ale obciążanie ratami za sprzęt po upadłości ?

    #12643

    moskit
    Participant

    Niestety to, że wartość danej rzeczy jest poniżej progu zgłaszania w sprawozdaniu rocznym nie zwalnia nas z odpowiedzialności. Co najwyżej jest mniejsza szansa, że się wyda 🙂
    Warto ryzykować?

    @master
    Wystawić fakturę muszą. Chyba nawet mogliby wystawić w całości ponieważ umowa ratalna jest wypowiedziana.
    Natomiast realizowanie płatności odbywa się poprzez PSW.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 tygodnie, 4 dni temu przez  moskit.
Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.