Umowa orange

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  moskit 2 tygodnie, 4 dni temu.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy

Master
    Participant

Witam , wykonuje Plan spłaty wszystko mam uprawomocnione , czy mogę przedłużyć umowę z orange i wziąć telefon na raty ?

Aldona
    Participant

Jeżeli wartość tego telefonu nie przekroczy średniej krajowej – to nawet w rocznym sprawozdaniu z wykonania psw – nie trzeba będzie tego wykazywać jako nabytego składnika majątkowego.

moskit
    Participant

Odradzam.
    Art. 491.18 PU
    1. W okresie wykonywania planu spłaty wierzycieli upadły nie
    może dokonywać czynności prawnych, dotyczących jego majątku, które mogłyby
    pogorszyć jego zdolność do wykonania planu spłaty wierzycieli.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 tygodnie, 4 dni temu przez  moskit.

Aldona
    Participant

Zakładam, że nabycie tego telefonu na raty nie pogorszy zdolności do wykonywania PSW.
    A nabycie czegokolwiek o wartości poniżej średniej krajowej – nie musi być wykazane w rocznym sprawozdaniu.
    Czyli jest dopuszczalne 🙂

Master
    Participant

Mam też taką sytuacje w orange , umowa była zawarta 12.05.17r , upadłość ogłoszona 19.05.17 , wiadomo raty za sprzęt zostały wypowiedziane ,zgłosili się jako wierzyciele , w planie spłaty Orange jest uwzględnione i dostaje 7,50zł , faktury wystawiali mi za sam abonament bez rat , po uprawomocnieniu , wystawili fakturę za abonament i ratę za sprzęt jak to rozumieć ?

Howard80
    Participant

@master mam podobna sytuacje. Do końca umowy w Orange pozostał mi jeszcze rok. Napisz proszę czy udało Ci się przedłużyć umowę? Jak to wszystko zalatwiles?
    P.s. Niezły paradoks… Upadłość też oglosilem 19.05.2017 🙂

Aldona
    Participant

W tej sytuacji to bym raczej nie liczyła na następny telefon u tego operatora.
    Mam też wątpliwości czy oni prawnie doliczają Ci teraz ratę za sprzęt. Wygląda na to, że raczej „jadą po bandzie”.
    Trzeba by jeszcze wczytać się w zawartą z nimi umowę. Ale obciążanie ratami za sprzęt po upadłości ?

moskit
    Participant

Niestety to, że wartość danej rzeczy jest poniżej progu zgłaszania w sprawozdaniu rocznym nie zwalnia nas z odpowiedzialności. Co najwyżej jest mniejsza szansa, że się wyda 🙂
    Warto ryzykować?

@master
    Wystawić fakturę muszą. Chyba nawet mogliby wystawić w całości ponieważ umowa ratalna jest wypowiedziana.
    Natomiast realizowanie płatności odbywa się poprzez PSW.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 tygodnie, 4 dni temu przez  moskit.
Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.