Umorzenie postępowania

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Umorzenie postępowania

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #17195
  Andi7
  Participant

  Szybkie pytanie. Na zarządzeniu sędziego wyznaczającego termin rozprawy PSW pojawił się zapis o treści: „Termin rozprawy w przedmiocie umorzenia postępowanie z uwagi na zatajenie przez upadłego informacji o zadłużeniu wobec XXXXX., względnie ustalenia plany spłaty
  lub umorzenia zobowiązań upadłego bez ustalenia planu spłaty wyznaczam na (data).” Czy realnym jest fakt umorzenia postępowania, że na dzień złożenia wniosku o upadłość znałem tylko mały wycinek wierzytelności, który zgłosiłem we wniosku.

  #17196
  Kevin
  Participant

  ciezka sprawa, zalezy jak maly wycinek podales we wniosku… bo jezeli nie podales jednego wierzyciela, ktory na dodatek sprzedal wierzytelnosci to nie powinno byc problemu (zreszta sam tak mam), ale jezeli np. polowy nie podales to torche dziwne dla sadu sie wyda…Ty piszesz, ze tylko zglosiles maly wycinek, czyli ze co – 5 z 20 czy ilu? Dziwne to dla mnie.

  #17198
  Andi7
  Participant

  Już rozszerzam moją wypowiedź. Na dzień złożenia wniosku o upadłość wskazałem we wniosku wszystkich wierzycieli i kwoty zobowiązań o których miałem pojęcie i dokumentację stwierdzającą wierzytelność. Niestety jeden z wierzycieli (poprawnie zgłoszony) procedował sobie w sądzie nakazy zapłaty, które sąd dostarczał na nieaktualny adres, bez możliwości ich podjęcia (miasto rodzinne oddalone o 300km od obecnego miejsca zamieszkania). Kwota urosła z 1800 zł wskazanych we wniosku, do 150 000 zł na zgłaszanych listach wierzytelności. O zobowiązaniu takiej wysokości dowiedziałem się dopiero podczas podpisywania list u syndyka. Nigdy nie dotarła do mnie korespondencja z pozwem, nakazem zapłaty, czy też egzekucją komorniczą. A teraz Sąd wydał zarządzenie o rozprawie, gdzie w pierwszym punkcie informuje o umorzenia postępowanie z uwagi na zatajenie przez upadłego informacji o zadłużeniu.

  #17199
  Kevin
  Participant

  to powazna sprawa, ja na Twoim miejscu bym sie poradzil prawnika specjalizujacego sie w prawie upadlosciowym, pisz do Pana Mecenasa Hajduka, do syndyka co masz robic…ale jak z 1800 zl. dlug moze urosnac do 150 000 zl??????

  #17200
  Andi7
  Participant

  Sprawa dotyczy najmu. Wierzyciel stwierdził, że wynajmowany lokal nie został zdany i według zapisów umowy miesięcznie naliczał zobowiązanie w wysokości 3-krotności czynszu (kwota około 5000 zł). Występując na drogę powództwa cywilnego kolekcjonował nakazy zapłaty, ale nie wszczynał z nich egzekucji. Proceder ten rozpoczął w 2015 roku, a umowa była rozwiązana 3 lata wcześniej. Najgorsze jest to, że po takim czasie nie mam już dokumentów rozwiązujących umowę i zdania lokalu usługowego.

  #17201
  Kevin
  Participant

  sprawa zawiła, ale intuicyjnie czuje, ze spokojnie do obrony, sad tak napisal nie znajac szczegolow, po prostu musisz sie bronic, zagadaj do prawnikow z doswiadczeniem.

  #17203
  Andi7
  Participant

  Jest to o tyle dziwne, że sędzia komisarz prowadzący postępowanie w żaden sposób nie negował takich działań. Dopiero w momencie przekazania akt sprawy drugiemu sędziemu, który ma orzekać w sprawie PSW wyszło takie zarządzenie. Podejrzewam, że zaznajomienie się z aktami sprawy nie było nader wnikliwe i może stąd taka opinia. Jednakże kieruję sprawę do miejscowych specjalistów od upadłości i zobaczymy co powiedzą. Dziękuję za pomoc.

  #17205
  Wiosna2019
  Participant

  sad tak napisal nie znajac szczegolow

  Skąd wiesz, że tak jest?, może to wierzyciel wysłał pismo do sądu o umorzeniu postępowania?.

  #17206
  Kevin
  Participant

  daj znac Andi co w sprawiesie bedzie dzialo.

  #17208
  Wiosna2019
  Participant

  O zobowiązaniu takiej wysokości dowiedziałem się dopiero podczas podpisywania list u syndyka

  Podpisałeś i to był błąd.

  sąd dostarczał na nieaktualny adres, bez możliwości ich podjęcia (miasto rodzinne oddalone o 300km od obecnego miejsca zamieszkania)

  Dobrze by było, żebyś wziął na rozprawę jakieś pisma, dowody, że nie mieszkałeś pod wskazanym adresem.

  #17381
  Andi7
  Participant

  No i jesteśmy o krok bliżej oddłużenia, gdyż w dniu dzisiejszym Sąd wydał postanowienie o PSW. Tydzień temu odbyła się rozprawa, gdzie tematem głównym było oddalenie wniosku o upadłość ze względu na zatajenie zobowiązań. Sędzia zwrócił uwagę na fakt różnicy kwotowej zobowiązań pomiędzy złożonym wnioskiem a podpisanymi listami. Po wysłuchaniu wyjaśnień z mojej strony oraz syndyka, w dniu dzisiejszym zapadło postanowienie PSW (400×36). Zasadniczo jestem zadowolony, bo w końcu ta niemoc finansowa się zakończy. Dziękuję wszystkim za pomoc i wsparcie.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.