Umorzenie postępowania

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Umorzenie postępowania

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  czesio 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)
  • Autor
    Wpisy

kazik79
    Participant

Witam,
    czy miał ktoś z Was sytuację,w której umorzono postępowanie upadłościowe ze względu na „fakt zatajenia informacji o podpisaniu umowy pożyczki”,tj.nie uwzględnieniu jednego z wierzycieli we wniosku o upadłość?Pytam dlatego,bo czeka mnie posiedzenie Sądu na którym będzie rozważana możliwość umorzenia postępowania ze względu na powyższe.Wysłałem już Sądowi wyjaśnienie okoliczności,które sprawiły,że nie podałem we wniosku wierzyciela.Czas pokaże jak na moje wyjaśnienie zareaguje sędzia,który będzie rozpatrywał wniosek sędziego-komisarza.
    Czy jeśli ze względu na powyższe uchybienie Sąd umorzy postępowanie i jeśli pomimo mojego odwołania od tej decyzji nic się w tej sprawie nie zmieni,to kiedy będę mógł złożyć ponowny wniosek o upadłość?Mam nadzieję,że nie za 10 lat?
    Dużo w moim pytaniu zagadnień hipotetycznych,ale próbuję przygotować się na każda ewentualność.

anheros
    Participant

Trochę mało szczegółów, ale brzmi jak… bzdura! Ja też nie podałem jakiegoś wierzyciela, podałem go później, bo sobie przypomniałem syndykowi. Nadto – jest mnóstwo osób, które nie podały, bo… zmienił się wierzyciel: jeden sprzedał – inny kupił ten sam dług.
    Zasadniczo to nie jest przesłanka do umorzenia.
    Poczytaj tematy odnośnie wycofania wniosku o upadłość – jak to zrobić i w jakich sytuacjach można, ja tego tematu nie zgłębiałem, bo nie miałem potrzeby.
    I napisz co się wydarzyło.
    Powodzenia! 🙂

kazik79
    Participant

Dzięki,bzdura nie bzdura jednak Sąd podejmuje taki temat.Miałem nadzieję,że ktoś miał lub słyszał o podobnym przypadku i wie coś więcej.Na pewno napiszę jak się to potoczyło.Nie chciałbym zbyt pochopnie wycofywać wniosku.Postępowanie twa już prawie rok.gdyby nie ta wpadka z nieujętym wierzycielem(nie miałem złej woli nie podając go,po prostu myślałem,że nie muszę,bo zobowiązania były terminowo regulowane i umowa nie była wypowiedziana)byłbym już blisko sprawy o psw,bo syndyk swoje już zrobił.Zostaje mi mieć nadzieję,że wszystko się jeszcze ułoży.

anheros
    Participant

Sądy tez czasem bzdurami się zajmują – częściej niż się może wydawać.
    Wciąż nie napisałeś o szczegółach – co, w jakiej sytuacji, dlaczego, jak wyszło itp.?
    Widać tylko, że tematu upadłości w ogóle nie przerabiałeś i nie rozeznawałeś – to błąd! – bo byś wiedział, że nawet spłacane kredyty z dniem ogłoszenia upadłości są wymagalne.
    A więc nie tyle chodzi zdaje się w tym przypadku o samo zatajenie wierzytelności, ile o to że płacisz i spłacasz coś, co zataiłeś. Rozporządzasz swoim majątkiem W ZAKRESIE W JAKIM CI NIE WOLNO rozporządzać i nie masz do tego prawa w czasie upadłości! Tylko syndyk to może robić. I o to moim zdaniem chodzić może Sądowi – a nie o sam fakt „zapomnienia”. To dwie zupełnie różne sprawy!
    W związku z tym skupiasz się na zupełnie innym problemie niż faktyczny.
    Nic się (samo) nie ułoży. Trzeba się o to starać.
    Napisz jak poszło.

P.S. Możesz próbować jakoś ściemniać, że „tak mi prawnik powiedział”, że tego nie trzeba było zgłaszać, ale – to ciężki temat, jeśli się nie zna szczegółów sprawy.
    Jeśli jutro jest rozprawa, to trzeba było – niestety – szukać pomocy wcześniej i nawet pójść do prawnika, zapłacić i otrzymać pomoc. A nie za pięć dwunasta… – taka prawda, niestety jest!

karol123
    Participant

Między wierszami czytam co innego. Przyczyną problemów właśnie są te terminowe spłaty. Ja też zataiłem wierzyciela. I nic. Chodzi pewnie o to, że nie podałeś wierzyciela. I równolegle do postępowania upadłościowego spłacałeś go licząc, że zostało niewiele rat spłacisz je i nikt się nie dowie. Jeśli tak to to jest moim zdaniem przesłanką do uwalenia Ci upadłości. Jeśli napisałeś wyjaśnienie typu ” niewiele rat zostało. niewielka kwota. chciałem spłacić i zamknąć” to działasz z pokrzywdzeniem wierzycieli. Bo oni nie mają spłaty w 100%. A jeden z wierzycieli ma. Więc sąd Ci umorzy. A stwierdzenia typu. Może jakoś to będzie. Są stwierdzeniami ludzi naiwnych. Jak się ma upadłość to trzeba wiedzieć co można robić a co nie. Jak nie wiesz to masz przecież syndyka. Możesz go spytać. Sory ale dla mnie to skrajna głupota.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 miesiąc temu przez  karol123.

anheros
    Participant

Karol – poczytaj, co napisałem równocześnie jak też pisałeś 🙂 Może to rozjaśni coś w sprawie. 😉

karol123
    Participant

Przeczytałem. Moim zdaniem sprawa jest przegrana. Anheros to już jest po dwunastej. Kolega nie znając kompletnie problematyki upadłości pisał do sądu pismo. Więc pewnie dodatkowo się pogrążył. Umorzenie to tylko kwestia czasu.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 miesiąc temu przez  karol123.

czesio
    Participant

no także uważam że sprawa przegrana ,a prawnik mało by pomógł raczej nic Sąd dostał powód by móc ci umorzyć postępowanie i tak zrobi nie ma powodu by kontynuować – oni na to czekają

czesio
    Participant

na forum jest napisane ze wierzycieli można podać tylko 1 raz w piśmie i należy się tego trzymać a jak komuś się udało „zataić” to tylko miał farta

karol123
    Participant

Czesio czytam Twój drugi wpis i zastanawiam się czy ze mną jest coś nie tak. Czy Ty jakieś niestworzone rzeczy opowiadasz. Piszesz jakieś farmazony. Jak ktoś zataił wierzytelność celowo to nie podlega umorzeniu. Więc jakiego miał farta? Poza tym jak we wniosku nie podał. To może syndykowi po prostu powiedzieć. ” wierzycieli można podać tylko raz w piśmie” kompletnie nie kumam o co chodzi. To forum jest dla jakiś kosmitów. Ja tu co drugiego wpisu nie rozumiem.

czesio
    Participant

moja wypowiedz jest na podstawie forum ponieważ wiele osób pisało o wierzycielach którzy dopiero u syndyka się pojawili np. anheros ,wierzycieli podajesz w tabeli we wniosku jaki składasz do Sądu o upadłość konsumencką pkt 4 5 6 tam jest wszystko , cały podział wierzycieli i ich spis i pisze jak krowa , podajemy wszystkich wierzycieli nawet tych co spłaciliśmy- to jest tylko jedna możliwość
    istnieje takie coś jak pismo uzupełniające ale to jest TYLKO jak Sąd tego sobie zażyczy i ” spełniamy” podpunkty jakie ominęliśmya takie pismo to Sąd wysyła do Ciebie nie odwrotnie. WIERZYCIELI PODAJEMY TYLKO 1 RAZ W PIŚMIE GŁOWNYM, jeżeli napiszesz do Sądu że o przypomniało mi się- to potraktuje Cię tak jak kolegę kazik79
    pisząc o farcie to mam na myśli , że się udało z czego co wnioskuję anheros-owi:D ,możliwe ,że piszę czasem chaotycznie ale żaden ze mnie kosmita:D

anheros
    Participant

Wierzytelność nie ulega umorzeniu TYLKO wtedy, jak ktoś CELOWO jej nie podał – to jest śliski temat (dla obydwu stron). W postanowieniu kończącym jest jasno napisane, że umorzeniu ulegają WSZYSTKIE zobowiązania powstałe przed dniem ogłoszenia upadłości.
    Nie jest prawdą, że można podać wierzytelność tylko 1x – można w ciągu całego postępowania upadłościowego podawać i nawet należy, bo dzisiaj długu właścicielem jest firma A, a potem firma B. Albo podać również/jednocześnie pierwotnego wierzyciela, żeby potem nie było, że długu nie podałeś – podałeś, tylko że właściciel się zmienił. Potem się pisze do wierzyciela aktualnego z pismem o wskazanie wierzyciela pierwotnego.
    Syndyk dodatkowego wierzyciela dopisuje do listy – i pisze do niego. I tyle.

czesio
    Participant

jak firma sprzedaje następnej to jasne zgadzam się ale dług ten musi być podany wcześniej bo to są te same pieniądze choć z chwilą na chwile rosną, mój syndyk tez się mnie pytał czy to są wszyscy wierzyciele 😀 sam miałem taką sytuację że wierzyciel się zmienił bo wykupił dług,to pamiętam a kręcenie nie opłaca się szczególnie że taki przedział czasowy przed następnym złożeniem wniosku o upadłość

Przeglądajasz 13 wpisów - od 1 do 13 (z 13)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.