Ubezpieczenie

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
  • #4346
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam. Obecnie przebywam na L4. Leżałem w szpitalu i miałem operacje. W zakładzie pracy mam dodatkowe ubezpieczenie dla pracowników firmy. Z racji ze bylem w szpitalu i miałem operacje firma ubezpieczeniowa wypłaci mi świadczenie. W związku z tym pytanie. Czy te pieniądze również zabiera syndyk?

    #4390
    moskit
    Uczestnik

    O ile się nie mylę to zajęciu może podlegać do 25% sumy wypłaconego odszkodowania.

    #4747
    Anonim
    Nieaktywne

    Hej. Pociagne temat raz jeszcze…
    29 marca złożyłem wniosek o upadłość konsumencka. W międzyczasie miałem operacje z powodu nowotworu. 4 maja PZU wyplacilo mi odszkodowanie. Jest to dodatkowe ubezpieczenie dla pracowników firmy.
    Następnie 19 maja sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu mojej upadłości. Moje pytanie brzmi czy odszkodowanie które dostałem tez wchodzi w skład masy upadłościowej? Czy syndyk zabierze mi te pieniądze?

    #4748
    dracula
    Uczestnik

    Jeżeli pieniądze otrzymałeś jeszcze przed ogłoszeniem upadłości, to nie wchodzą w skład masy upadłości. Syndyk może upominać się co do zasady o pieniądze po ogłoszeniu wierzytelności (chyba że istnieją jakieś niezaspokojone należności na dzień ogłoszenia upadłości). Pieniądze z odszkodowania mogłeś przejeść do ogłoszenia upadłości.

    Inną sprawą jest jak wysokie jest to odszkodowanie. Jeżeli np. dostałeś 50.000 zł i będziesz chciał ukryć te pieniądze, to będzie to źle wyglądać i może mieć znaczenie przy ustalaniu planu spłaty. Zastanawiam się jeszcze nad inną kwestią, mianowicie trochę czasu już upłynęło od 19 maja, i możliwe że po prostu syndyk położył już łapę na tej kasie tzn. zajął rachunek. Wtedy sytuacja wygląda jeszcze inaczej, mianowicie wówczas syndyk może potraktować te środki jako po prostu Twoje oszczędności (bo nie wydałeś/wypłaciłeś ich do dnia ogłoszenia upadłości) i może je zająć w całości.

    #7490
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam. Kolejne pytanie odnośnie świadczenia z ubezpieczenia. Z żoną spodziewamy się dziecka. Wiem że ubezpieczyciel wypłaci mi jakąś kwotę. Czy syndyk zabierze coś z tego?
    Poczytałem trochę ustaw. I tak znalazłem art 831 kpc pkt 5. Może ktoś już był w podobnej sytuacji?

Przeglądasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.