Ubezpieczenie

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #21448
    Combo
    Uczestnik

    Witam, czy syndyk może zająć odszkodowanie z PZU za uszczerbek na zdrowiu?

    #21449
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Jak wynika z treści z art. 831 §1 pkt. 5 Kodeksu postępowania cywilnego, który znajduje zastosowanie również przy ustalaniu składu masy upadłości, syndyk nie może zająć świadczenia z ubezpieczeń osobowych oraz odszkodowania z ubezpieczeń majątkowych, w granicach określonych w drodze rozporządzenia przez Ministrów Finansów i Sprawiedliwości.

    Zgodnie z treścią rozporządzenie Ministrów Finansów oraz Sprawiedliwości w sprawie określenia granic, w jakich świadczenia z ubezpieczeń osobowych i odszkodowania z ubezpieczeń majątkowych nie podlegają egzekucji sądowej z dnia 4 lipca 1986 r. (Dz.U. Nr 26, poz. 128)
    – przedmiotowe świadczenia i odszkodowania nie podlegają zajęciu w trzech czwartych.

    #21456
    Combo
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.