Trzy lata po upadłości

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Trzy lata po upadłości

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #18177
  Marcin101
  Participant

  Witam.
  Moja upadłość zakończyła się 3 lata temu. Sąd wydał postanowienie o całkowitym umorzeniu zobowiązań. Wszystko się uprawomocniło. Jednak ostatnio komornik zajął mi konto. Zadzwoniłem do wierzyciela z informacją, iż w 2018 r. została ogłoszona moja upadłość. Facet z którym rozmawiałem twierdził, że ich o tym nie poinformowałem. Ja do nich dzwoniłem 2 lata temu.
  Kolejnym moim posunięciem było wysłanie komornikowi meila z załączonym postanowieniem sądu. Moje pytanie brzmi: Czy komornik miał prawo zająć mi konto?
  Czy wierzyciel miał prawo wstąpić na drogę sądową?

  #18178
  Kevin
  Participant

  nie i nie, te wszystkie działania są nieprawne, musisz walczyc, dodatkowo skarga na czynności komornika, ja dodatkowo złozyłbym do prokuratury zawiadomienie o popelnieniu przestepstwa.

  p.s. co to za wierzyciel? bank, chwilówka? czy wczesniej nie wiedziales, chocby z portalu sadowego, ze toczy sie przeciw Tobie jakies postepowanie? Bo komornik działa na podstawie wyroku sadowego.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 months temu przez Kevin.
  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 months temu przez Kevin.
  #18188
  Wiosna2019
  Participant

  Czy wierzyciel miał prawo wstąpić na drogę sądową?

  Miał prawo i jak widać zrobił to skutecznie. Ty nie broniłeś i jest komornik, gdybyś bronił, ten wierzyciel zapłacił by za zastępstwo procesowe (twojego mecenasa) plus koszta sądowe. Jeśli wierzyciel był uwzględniony we wniosku to miałeś 100% wygraną rozprawę sądową. @karol123 już dawno temu napisał ciekawy post tu na tym forum „bezpieczne życie po upadłości” radzę poczytać.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 months temu przez Wiosna2019.
Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.