Termin na odwołanie upadłego – plan spłat

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Termin na odwołanie upadłego – plan spłat

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    Adalbert2012
    Uczestnik

Dzień dobry,
    Sąd upadłościowy wydał w mojej sprawie Postanowienie (na posiedzeniu niejawnym) z planem spłat.
    Wiem to „nieoficjalnie” tylko dlatego, ze mam dostęp do Portalu sądowego.
    Wiem, że przysługuje mi jako upadłemu zażalenie (w terminie 7 dni), ale nie wiem od jakiego terminu się te 7 dni liczy?
    Przeczytałem gdzieś, że sąd wysyła postanowienie z planem spłat do wierzycieli, ale nie do upadłego.
    Skąd więc ten ma wiedzieć o jego wydaniu (posiedzenie niejawne) i rozpoczęcia biegu terminu na zażalenie?
    Zakładam, że być może od daty obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (śledzę zamieszczane tam zapisy), ale nigdzie jednoznacznie o tym nie przeczytałem.
    Bardzo proszę o potwierdzenie powyższego lub informację w sprawie.
    Z przyczyn oczywistych sprawa dla mnie pilna.
    Licząc na pomoc
    Z poważaniem
    Wojciech P.

Hubert
    Uczestnik

Nie jestem prawnikiem więc nie traktuj mojej wypowiedzi jako coś pewnego ale wydaje mi się, że gdyby posiedzenie było jawne i byś w nim uczestniczył to może faktycznie sąd nie wysłałby do Ciebie postanowienia. W sytuacji gdy posiedzenie jest niejawne , wydaje mi się, że sąd musi wysłać postanowienie również do Ciebie.

kmaro08
    Uczestnik

Dokładnie tak.
    Jeśli rozprawa jest jawna, to masz 7 dni na złożenie zażalenia od momentu rozprawy. Jeśli zaś rozprawa jest niejawna to termin się liczy od momentu otrzymania postanowienia z sadu.

Snajper
    Uczestnik

Witam dostałem na meila kwestionariusz od syndyka w celu zapoznania się ilu wierzycieli się zgłosiło i muszę wypełnić kwestionariusz taki jak zarobki wydatki rachunki czy syndyk będzie szykować plan spłat? Rok i dwa miesiące od ogłoszenia upadłości bez majątku i tam pisze w kwestionariuszu zaświadczenie o zarobkach z 3 miesięcy czy ja muszę z kadr załatwić takie zaświadczenie? Dziękuję z góry za odpowiedź mam 3000 zł na rękę żona na utrzymaniu ciekawe jakie raty dowali syndyk aż się boję upadłość ogłoszona w Katowicach może ktoś przeszedł upadłości w Katowicach 😉

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.