Telefon komórkowy

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #16443
  Rafal88
  Participant

  Witam Wszystkich,
  22 czerwca ogłoszono moją upadłość , nie długo spotykam się z syndykiem.
  Mam pytanie czy syndyk może zabrać na poczet masy majątkowej telefon komórkowy (roczny iphone wzięty na raty w Plusie, spłacam go do 10.06.2023) i czy zabierze mi w całości Nagrodę jaką otrzymuje od swojego szefa w pracy (szef dostaje od zarządu nagrodę za obroty firmy i dzieli się nimi z wszystkimi pracownikami, w zależności od stażu wychodzi taka 13sta pensja)
  Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi, jest to dla mnie nowość stąd takie pytania.
  Pozdrawiam

  #16444
  Andi7
  Participant

  Z dodatkiem do wynagrodzenia z całą pewnością się pożegnasz, może nie w całości ale w części z całą pewnością. Syndyk zajmie 50% wynagrodzenia, co z pewnością rzutuje na kwestie nagród, premii i innych świadczeń pieniężnych. Odnośnie telefonu to syndycy niechętnie zajmują tego typu dobra rzeczowe, no chyba że taki majątek wskazałeś we wniosku o upadłość. Tutaj obawiałbym się innej sytuacji. Piszesz, że telefon masz kupiony na raty. Od operatora czy z wolnego rynku? Jeżeli jest to sprzęt od operatora to licz się z możliwością jego uceglenia. Operator że względu na zobowiązania zablokuje IMEI telefonu zamieniając nadgryzione jabłko w designerską podstawkę pod browara.

  #16469
  michalina
  Participant

  @Rafal88 ja również miałam telefon na raty z abonamentem i w 2017 roku syndyk zajął mi aparat telefoniczny Samsung s6. Do końca spłaty rat zostala mi tylko jedna rata. Syndyk wtedy stwierdził że telefon jest nowy i dużo warty. Został sprzedany za 50 zł. Mniej niż wynosiła jedna rata za niego🤦‍♀️. Tak więc wszystkiego można się spodziewać. Zależy od syndyka. Życzę powodzenia 😊

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 5 months temu przez michalina.
Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.