Szybsza spłata psw inaczej. Czy tak można i czy warto?

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Szybsza spłata psw inaczej. Czy tak można i czy warto?

Przeglądajasz 8 wpisów - od 121 do 128 (z 128)
  • Autor
    Wpisy
    Konto usuniete
    Uzytkownik

Tak naprawdę. Plan spłaty wykonałem? Wykonałem. Teoretycznie (podkreślam jeszcze raz to słowo) już jestem po. Bo wszystkie swoje obowiązki zrealizowałem. Może niedługo odzyskam wolność. Upadłość to trochę niewola. Anheros a jak sąd ogłosił postanowienie o zakończeniu, to składałeś jakieś pismo po uprawomocnieniu o wysłanie wraz ze wzmianką o prawomocności? Wysyłałeś to byłym wierzycielom?

anheros
    Participant

Generalnie skoro spłaciłeś, to Sąd musi stwierdzić, że… spłaciłeś. Choć można trafić na sąd jakiś zoologiczny (czyli Dziwny Sąd dla Moskitów – bez urazy moskit 😉 ), to ja spłacając wysłałem od razu wniosek, żeby wierzyciel ewentualnie miał parę dni mniej czasu na reakcję. Bo generalnie wierzyciel się dowie o wcześniejszej spłacie i może (nie musi) zareagować jakimś pismem.
    Po postanowieniu ws. wykonania psw jest tak samo jak przy wcześniejszych postanowieniach, tj. jest 7 dni na złożenie wniosku o uzasadnienie, a jak nie wpłynie to bodaj po 14 dniach się uprawomocnia. A jak wpłynie, to 7 dni na uprawomocnienie od momentu odbioru uzasadnienia przez wierzyciela. I normalnie składamy potem wniosek z opłatą o prawomocność.
    Wybiegając naprzód – wierzycielom tym, co spłacałem nic nie wysyłałem, bo i po co. Wysyłam albo jakimś wierzycielom, co nagle się obudzili i udają, że nic się nie stało, a do postępowania się nie zgłosili, a także wszystkim ostatnio znanym (w sensie postępowania) komornikom, z adnotacją że jakby wpłynęła jakaś egzekucja, to niech z urzędu odrzucają.
    Do tego wysłałem postanowienie póki co: do US (bo też nie wiadomo, czy początkiem roku jakiś z koziej wólki komornik coś nie wyśle na poczet jakiegoś zwrotu podatku na przykład) oraz do BIK, którzy odpisali że stosowną informację o zakończeniu postępowania wprowadzili na moim koncie.
    No i tyle. Tylko tyle i aż tyle. 🙂
    Oczywiście mógłbym czegoś nie wysyłać i zaoszczędzić kilka złotych, ale wolę to zrobić – pewnie część tego też zrobisz, bo uznasz jak ja, że to może pomóc ewentualnie w przyszłości 😉

Guana32
    Participant

Powiedzcie mi, po spłacie i wysłaniu informacji do biku o zakończeniu postępowania bik przez okres 5 lat taka informacje przypisuje do nas i po 5 latach jest ona wymazana czy jest to informacja dożywotnia:-)

anheros
    Participant

BIK mówi:
    Prawomocne umorzenie (niespłaconego – przypomnienie moje) zobowiązania powoduje jego wygaśnięcie. Dane o takim zobowiązaniu mogą być przetwarzane w celu oceny zdolności kredytowej na podstawie zgody Klienta lub bez jego zgody przez okres 5 lat od daty wygaśnięcia zobowiązania (np. daty umorzenia zobowiązania).

Guana32
    Participant

Dziękuję Anheros

Konto usuniete
    Uzytkownik

Anheros. Ty chyba kiedyś coś pisałeś na forum. Tak mi coś świta. Jesteś z Warszawy? Jeśli tak to powiedz tak ogólnie. Ile czasu mniej więcej u Ciebie trwało zanim Ci wyznaczyli rozprawę? Na tej rozprawie jest obowiązkowa obecność? Wcześniej pisałeś mi że jak na początku listopada złożę to może się uda do końca roku. Czyli ok 2 miesiące czekałeś od złożenia wniosku? Ja w zeszłą środę złożyłem wniosek i już się nie mogę doczekać jakiegoś odzewu z sądu. Póki co to nawet mojego pisma nie widzę jak się loguję przez internet. Ale zawsze było ok 3 dni opóźnienia.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 years temu przez Konto usuniete.
    anheros
    Participant

Nie, choć być może coś napominałem, ale niewiele wiem w tym temacie.
    Co do pisma o stwierdzenie wykonania psw, to takie pismo zapoczątkowuje NOWĄ (formalnie) sprawę i zostaje nadana nowa sygnatura o symbolu GuO. I być może dlatego nie widzisz jej przez internet, bo pewnie szukasz po starej sygnaturze…? Nie wiem jak ten dostęp w Sądach działa, bo u nas tego nie ma.

anheros
    Participant

Karol – zapomniałem napisać, że czas od złożenia wniosku o stwierdzenie wykonania psw do rozprawy – ok. 2 m-cy.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 121 do 128 (z 128)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.