Syndyk, a wypowiedzenie umowy o pracę i odpawa

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Syndyk, a wypowiedzenie umowy o pracę i odpawa

Otagowane: ,

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 5 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  karol123 4 dni, 21 godziny temu.

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy

Veritas_86
    Participant

Witam, aktualnie czekam na wyznaczenie terminu rozprawy. Obecnie mam komornika i moje wynagrodzenie jest przez niego zajęte. Oprócz tego jest bardzo przebiegły i zajmuje mi wszystkie inne niż wynagrodzenie świadczenia przyznawane przez pracodawcę, np. te z zfśs. Mam pytanie, bo wczoraj dostałam wypowiedzenie umowy o pracę z dniem 30 listopada 2018 r. Liczę na to, że do tego czasu sąd ogłosi moją upadłość i będę miała syndyka. Co się stanie z odprawą, która mi przysługuje? Oprócz tego będzie jeszcze przyznana zapomoga z zfśs. Syndyk będzie działał identycznie jak komornik? Zabierze 50% odprawy i 100% zapomogi? Proszę o pomoc.

moskit
    Participant

Syndyk działa w oparciu o te same przepisy co komornik.

Veritas_86
    Participant

Ok,ale czy po przejęciu mojej sprawy wysyła do pracodawcy „swoje” dokumenty o zajęciu wynagrodzenia czy z automatu bierze to co komornik kiedyś wysłał? Pytam, bo mój komornik jest dosyć nadgorliwy i jako jedyna w mojej firmie oprócz podstawowego wynagrodzenia mam zajęte również inne wierzytelności w 100%! Mając na względzie moją odprawę oraz zapomogę z zfśs jest to dla mnie istotna kwestia.

Guana32
    Participant

Wysyła pismo do pracodawcy, wszystkie zajęcia przechodzą pod syndyka. Nie będziesz miał komornika ale syndyka i on również będzie zabierał tak jak komornik, czyli z zakładu zfśs weźmie 100% oraz 50% odprawy.

kazik79
    Participant

W moim zakładzie pracy środki z zfśs nie były przekazywane komornikowi,zakład przelewał mi środki z zfśs w 100%.

Guana32
    Participant

Kazik79 wszystko zalezy od tego co chce zajac komornik. Dam na przykładzie. Mi kadrowa powiedziała że syndyk zajmuje wszystko, nie ma pola manewru ale z komornikiem jest róznie. Chodziło jej o słowa w piśmie typu wynagrodzenie a wynagrodzenie i inne świadczenia itd. Taka delikatna róznica:-)

Veritas_86
    Participant

O to właśnie pytam czy syndyk zajmuje z automatu wszystko czy jednak może tylko wynagrodzenie?

karol123
    Participant

Syndyk zajmuje: zfśs 100%. Pensja, premia odprawa 50%

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.