Syndyk a samochód męża.

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Syndyk a samochód męża.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #15394
  Jacusia12
  Participant

  Witam chciałabym się dowiedzieć czy syndyk może zająć samochody zarejestrowane tylko na męża? Nie mamy rozdzielczości majątkowej.Ja jestem upadłą.

  • Ten temat został zmodyfikowany 1 year, 7 months temu przez Jacusia12.
  #15397
  moskit
  Participant

  Tak

  #15399
  Jacusia12
  Participant

  Czy można coś zaradzić aby nie zajął syndyk samochodu męża dopiero została mi ogłoszona upadłość konsumencka,mąż kupił samochód za swoje pieniądze które dostał od rodziców a oni wzięli specjalnie pożyczkę dla niego.Razem nie mieszkamy rozwodu nie mamy.

  #15410
  Edward87
  Participant

  Jeżeli małżonek jest właścicielem, a samochód jest na niego zarejestrowany, do tego nie wpisałaś go na listę majątku we wniosku syndyk nie powinien go zająć bo Twój mąż nie powinien mieć nic wspólnego z Twoją upadłością.
  W moim przypadku sytuacja finansowa w gospodarstwie domowym była brana pod uwagę dopiero przy ustalaniu wysokości rat PSW.

  #15412
  Howard80
  Participant

  Wszystko zależy od tego kiedy samochód został kupiony… Jeśli przed ogłoszeniem upadłości to jesteś współwłaścicielka samochodu ponieważ mieliście wspólność majątkowa a z tego co piszesz jesteście w małżeństwie. Jeśli samochód został kupiony po ogłoszeniu upadłości to syndyk nie zabierze auta bo z dniem ogłoszenia upadłości z automatu powstaje rozdzielność majątkowa.
  Napiszę o swoim przypadku… Auto kupiliśmy z żoną przed upadłością będąc w związku małżeńskim. Po ogłoszeniu upadłości żona musiała wykupić połowę moich udziałów. Samochód wart był 9tys. Zapłaciła syndykowi 4.5tys i w tym momencie stała się jedynym właścicielem auta.
  Podejrzewam że w tym przypadku może być podobnie. Syndyk może chcieć wpłaty połowy wartości auta od Twojego męża. W ten sposób zostanie jedynym właścicielem auta

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.