Syndyk a samochód męża.

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Syndyk a samochód męża.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    Jacusia12
    Participant

Witam chciałabym się dowiedzieć czy syndyk może zająć samochody zarejestrowane tylko na męża? Nie mamy rozdzielczości majątkowej.Ja jestem upadłą.

• Ten temat został zmodyfikowany 7 months temu przez Jacusia12.
    moskit
    Participant

Tak

Jacusia12
    Participant

Czy można coś zaradzić aby nie zajął syndyk samochodu męża dopiero została mi ogłoszona upadłość konsumencka,mąż kupił samochód za swoje pieniądze które dostał od rodziców a oni wzięli specjalnie pożyczkę dla niego.Razem nie mieszkamy rozwodu nie mamy.

Edward87
    Participant

Jeżeli małżonek jest właścicielem, a samochód jest na niego zarejestrowany, do tego nie wpisałaś go na listę majątku we wniosku syndyk nie powinien go zająć bo Twój mąż nie powinien mieć nic wspólnego z Twoją upadłością.
    W moim przypadku sytuacja finansowa w gospodarstwie domowym była brana pod uwagę dopiero przy ustalaniu wysokości rat PSW.

Howard80
    Participant

Wszystko zależy od tego kiedy samochód został kupiony… Jeśli przed ogłoszeniem upadłości to jesteś współwłaścicielka samochodu ponieważ mieliście wspólność majątkowa a z tego co piszesz jesteście w małżeństwie. Jeśli samochód został kupiony po ogłoszeniu upadłości to syndyk nie zabierze auta bo z dniem ogłoszenia upadłości z automatu powstaje rozdzielność majątkowa.
    Napiszę o swoim przypadku… Auto kupiliśmy z żoną przed upadłością będąc w związku małżeńskim. Po ogłoszeniu upadłości żona musiała wykupić połowę moich udziałów. Samochód wart był 9tys. Zapłaciła syndykowi 4.5tys i w tym momencie stała się jedynym właścicielem auta.
    Podejrzewam że w tym przypadku może być podobnie. Syndyk może chcieć wpłaty połowy wartości auta od Twojego męża. W ten sposób zostanie jedynym właścicielem auta

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.