Syndyk

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #20027
  Paola010192
  Participant

  Dzień dobry, mam pytanie ponieważ uzyskałam upadłość konsumencką, syndyk zebrał już potrzebne informacje aby wysłać wszystko do sądu, poszło sprawnie bo nie posiadam majątku. Pytanie moje dotyczy uprawnień Syndyka, bo rozumiem że wszystko powyżej kwoty wolnej jest mi z wynagrodzenia zabierane ale czy syndyk moze dopisać się do mojego konta bankowego jako współposiadacz? Drugie pytanie mimo otrzymania i przekazania do banku zgody od Syndyka na korzystanie w pełni z mojego rachunku bankowego bank dalej nie odblokował mi tych funkcji jedynie co mogę to osobiście w placówce banku wypłacić gotówkę po wcześniejszym złożeniu dyspozycji na odblokowanie kwoty wolnej, czy właśnie tak to powinno wyglądać? Trzecie pytanie, środki pobierane przez Syndyka z wynagrodzenia są odkładane na jakie cele? Pytam o to ponieważ w moim przypadku nie są to małe kwoty. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  #20028
  tomek001
  Participant

  Srodki z wynagrodzenia wplywaja do masy upadlosci na specjalne konto zalozone przez syndyka. Jesli zglosza sie wierzycielie i powstanie lista wierzytelnosci to z tej masy zostana zaspokojeni wierzyciele , choc najpierw syndyk zaplaci za koszty postepowania i wezmie swoje wynagrodzenie.
  To wszystko zalezy ile ci syndyk pobiera, ile masz dlugow itp.

  #20041
  Aldonaa
  Participant

  Syndyk może „dopisać się do Twojego konta”. A to w jakiej formie możesz dysponować kwotą wolną od zajęcia zależy nie tylko od syndyka ale także – od regulaminu/przepisów danego banku.

  #20073
  kmaro08
  Participant

  Co do banku to niestety, wszystko zależy od tego, gdzie masz konto. Ja np mimo złożenia dyspozycji syndyka w banku, ba nawet jego dwukrotnej jego wizyty, mogłem jedynie przez cały proces upadłości konsumenckiej wypłacać wynagrodzenie w placówce banku.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week, 4 days temu przez kmaro08.
Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.