Syndyk

Ten temat zawiera 29 odpowiedzi, ma 8 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Kamil 5 dni, 5 godziny temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 30)
  • Autor
    Wpisy

Aaaaaa
    Participant

Witam mam pytanko zostala oglosona upadlosc konsumencka no jeszcvze czeka mnie ostatnia sprawa o ustalenie raty ale pytanko takie czy jak teraz kupie auto to czy syndyk je wykryje i zajmnie czy jakos tak no nie rejestrowalbym na siebie narazie dopuki sprawa by sie nie odbyla.

anheros
    Participant

Masakra, co za głupoty piszecie, bo widać, że mimo ogłoszonej upadłości KOMPLETNIE nie masz pojęcia, co zrobiłeś upadając!
    A to „no jeszcze czeka mnie”… – ano czeka cię DŁUUUGIE postępowanie, a dopiero na koniec „ustalenie raty”.
    Z autem – zdecyduj się: czy kupisz ty czy ktoś inny, bo chaotycznie piszesz?
    Ukrywanie majątku to uwalenie upadłości.
    …a nie czytanie tematu, w którym aktualnie siedzisz – też grozi uwaleniem, nie tylko samej upadłości, ale życia w jakiejś mierze również.
    Ale żeby tak ignorować WŁASNY INTERES… Totalna porażka chłopie!

Aaaaaa
    Participant

gadalem z gosciem z syndyku to ze jakos na dniach ze tak powiem ma odbyc sie ta sprawa upadlosc zostala ogloszona w sierpniu 2017r i czekam od tamtej pory na ta sprawe

karol123
    Participant

Adam za przeproszeniem co ty opowiadasz za jakieś totalne idiotyzmy? Myślisz, że można mieć zajęcie przez syndyka i kupować auta? Kup auto. Syndyk Ci sprzeda je. Nie wiesz że syndyk sprzedaje auta? Co w ogóle wiesz? Będziesz ukrywał to auto przed syndykiem? To nie rozprawa o wyznaczenie raty, tylko planu spłaty wierzycieli.

1) To co piszesz to jakiś bełkot bez składu ładu i sensu
    2) nie wiesz nic o upadłości
    3) nie wiesz co mówisz
    4) tworzysz kolejny idiotyczny wątek
    5) temat zakupów samochodu w upadłości był omawiany

Kurcze jakbym był sędzią, to bym uwalał upadłość takim ludziom jak Ty.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 2 dni temu przez  karol123.

Guana32
    Participant

Aaaaaa jako upadły nie możesz posiadać żadnego majątku w tym auta…. tak jak przedmówcy, kupisz auto syndyk może je sprzedać albo umorzyć postępowanie bo to jest ukrywanie majątku. Mówisz że syndyk ci powiedzial że na dniach bedzie rozprawa….. to sie zdziwisz ile to na dniach trwa. Pamiętaj ze to sędzia wyznacza date nie syndyk.Jak się nie myle nawet mając ustanowiony psw dalej nie możesz posiadać majątku w tym auta chyba że to w sensowny spośob wykarzesz że jest ci bardzo niezbędny. Kupno auta może oznaczać że twoja sytuacja finansowa się poprawila i wierzyciel może wnieść o podwyższenie psw.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 2 dni temu przez  Guana32.

Aaaaaa
    Participant

a skad by wiedzial ze niby posiada sie auto skoro nie zarejestrowane by bylo

anheros
    Participant

Masz ci los – następny „kukłak”: GUANA -> jak to: „jako upadły nie możesz posiadać majątku”??!! CO TY ZA PRZEPROSZENIEM ZA FARMAZONY WYGADUJESZ!??? Przecież ludzie mają mieszkania, samochody, nieruchomości, potem to syndyk spienięża – ale MAJĄ MAJĄTEK.
    Poza tym napisałem, żebyś się zdecydował KTO kupuje to auto – ani słowem się nie odniosłeś, czyli: WY PISZCIE, A JA I TAK TEGO NIE BĘDĘ CZYTAŁ I NIE BĘDĘ ODPOWIADAŁ NA PYTANIA.
    I-GNO-RAN-CJA! Pełna.
    …i lekceważenie: siebie i innych.

Aaaaaa
    Participant

a ty -anheros- taki znawca i wszytko wiesz chodzi o to czy jak bym kupil auto umowa na mnie ale nie bede go rejestrowal by sie z umowa jezdzilo i pytanie czy syndyk to moze w jakis sposob wykryc ze posiada sie auto to chyba proste pytane mi sie wydaje

karol123
    Participant

@ Aaaa kup to auto. Uwalą Ci upadłość i tyle. I daj nam spokój. Nie męcz nas swoimi idiotyzmami. Pytasz nas na fourum czy możesz oszukiwać syndyka i ukrywać majątek. Weź bądź trochę poważny.

@ Guana mając PRAWOMOCNY psw można kupić auto. Jest ryzyko podwyższenia psw. Ale nie ma zakazu. jak poniżej pewnej kwoty to nawet nie trzeba wykazywać.

moskit
    Participant

Niezłe jaja. 🙂
    A tak na serio to wg mnie jeśli zakup auta jest dobrze udokumentowany i środki na to pochodzą z tego co nie wchodzi do masy upadłości to ja nie widzę problemu. No ale może się mylę …

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 2 dni temu przez  moskit.

Guana32
    Participant

@anheros nie obrażaj mnie swoim pustych językiem. To że jesteś debil to wiem i tyle w temacie. Wg ciebie upadły może kupic mieszkanie samochod itd. jestes ignorant. Wyżej srasz niż dupe masz.
    @ Karol o tym piszę że kupno auta może podwyższyć psw. Jeśli jest zarejestrowane na kogoś innego to logiczne że nie jest twoje a że @Aaaaaa je będzie użytkował to normalne, bo sam tak robię.

karol123
    Participant

Moskit z samym kupnem nie ma problemu. Ale syndyk ma obowiązek zlicytować takie auto. Jaki sens kupować aby syndyk sprzedał? A problem jest z ukrywaniem auta.

U mnie w pracy firma za grosze wyprzedawała laptopy służbowe. Chciałem sobie kupić. Spytałem syndyka. On powiedział. Jak zapłacisz do ręki pracodawcy to kupuj. Ja o niczym nie wiem. A jak potrącenie z pensji to będę musiał wystawić.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 tydzień, 1 dzień temu przez  karol123.

Guana32
    Participant

Mi syndyk poradził aby wszystko kupować na żonę lub tak aby nie było żadnego śladu.

karol123
    Participant

No tak. Albo na mamę. Ale laptopa nie mogłem kupić na żonę. Bo żona nie pracuje w mojej firmie.

moskit
    Participant

No nie wiem. Dla mnie to trochę bez sensu. Ja rozumuje tak: Na moment upadłości majątek wchodzi do masy. Później masa jest powiększana o wpływy, ale to co poza to jest moje. Załóżmy, że zarabiam 100 tys. na mies. Syndyk zgarnie 50%, a co pozostałej części nie mogę wydać? Gromadzę na koncie bankowym. Zabierze? Nie. A jak sobie kupie samochód za to, to już tak? Bez sensu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 30)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.