Sygnatura sprawy o upadlość

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Sygnatura sprawy o upadlość

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #7321
  Szusa000
  Participant

  Witam.

  Dwa miesiące temu złożyłem wniosek o upadłość przez swojego radce prawnego, dzisiaj dostałem informację, że w czwartek, piątek otrzymam informację jaki sędzia będzie prowadził sprawę, czy w ogóle będzie rozprawa sądowa, możliwe, że ogłoszenie upadłości nastąpi bez rozprawy i otrzymam również sygnature, właśnie odnośnie sygnatury mam pytanie, mój radca twierdzi, że na podstawie sugmatury mogę się zgłosić do swoich wierzycieli i na podstawie sygnatury mogę zawiesić egzekucję. Proszę o odpowiedź, czy jest to prawdą, że na podstawie sygnatury jest możliwość zawieszenia płatności, zajęcie wynagrodzenia, konta przez komornika

  #7323
  Patrycja
  Participant

  Jak będziesz mieś ogłoszoną upadłość to wstrzymaniem komornika, wierzycieli itd zajmuje się syndyk a nie ty. To on będzie wysyłał pisma do komornika aby zdjąć zajęcia, a w jego miejsce wejdzie syndyk.

  #7324
  Aldonaa
  Participant

  Samo złożenie wniosku o upadłość nie wywołuje jeszcze żadnych skutków prawnych. Otrzymanie nr sygnatury – także nie.
  Dopiero jak Sąd (na rozprawie jawnej lub niejawnej) wyda postanowienie o upadłości to wkracza syndyk i zawiadamia komornika, który zawiesza a następnie umarza egzekucję. Także syndyk wysyła do wierzycieli zawiadomienie o możliwości udziału w postępowaniu upadłościowym (zgłaszaniu swych wierzytelności).

  #7326
  Szusa000
  Participant

  Po tym jak otrzymam ww. informacje, można jakoś określić kiedy mniej więcej będzie rozprawa, domyślam sie, że to zależy od ilości wniosków, ale można jakoś w przybliżeniu to określić?

  #7327
  Patrycja
  Participant

  Kilka miesięcy, w zależności od Sądu, W-wa ostatnio np.5-6 miesięcy od złożenia wniosku, ale są i tacy co mieli szybciej

  #7347
  pawciupablo
  Participant

  Ja składałem w marcu a w maju już milem wyrok. Sąd Warszawa

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.