Sygnatura sprawy o upadlość

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Sygnatura sprawy o upadlość

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    Szusa000
    Participant

Witam.

Dwa miesiące temu złożyłem wniosek o upadłość przez swojego radce prawnego, dzisiaj dostałem informację, że w czwartek, piątek otrzymam informację jaki sędzia będzie prowadził sprawę, czy w ogóle będzie rozprawa sądowa, możliwe, że ogłoszenie upadłości nastąpi bez rozprawy i otrzymam również sygnature, właśnie odnośnie sygnatury mam pytanie, mój radca twierdzi, że na podstawie sugmatury mogę się zgłosić do swoich wierzycieli i na podstawie sygnatury mogę zawiesić egzekucję. Proszę o odpowiedź, czy jest to prawdą, że na podstawie sygnatury jest możliwość zawieszenia płatności, zajęcie wynagrodzenia, konta przez komornika

Patrycja
    Participant

Jak będziesz mieś ogłoszoną upadłość to wstrzymaniem komornika, wierzycieli itd zajmuje się syndyk a nie ty. To on będzie wysyłał pisma do komornika aby zdjąć zajęcia, a w jego miejsce wejdzie syndyk.

Aldonaa
    Participant

Samo złożenie wniosku o upadłość nie wywołuje jeszcze żadnych skutków prawnych. Otrzymanie nr sygnatury – także nie.
    Dopiero jak Sąd (na rozprawie jawnej lub niejawnej) wyda postanowienie o upadłości to wkracza syndyk i zawiadamia komornika, który zawiesza a następnie umarza egzekucję. Także syndyk wysyła do wierzycieli zawiadomienie o możliwości udziału w postępowaniu upadłościowym (zgłaszaniu swych wierzytelności).

Szusa000
    Participant

Po tym jak otrzymam ww. informacje, można jakoś określić kiedy mniej więcej będzie rozprawa, domyślam sie, że to zależy od ilości wniosków, ale można jakoś w przybliżeniu to określić?

Patrycja
    Participant

Kilka miesięcy, w zależności od Sądu, W-wa ostatnio np.5-6 miesięcy od złożenia wniosku, ale są i tacy co mieli szybciej

pawciupablo
    Participant

Ja składałem w marcu a w maju już milem wyrok. Sąd Warszawa

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.