Świadek , wycofanie wniosku

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Świadek , wycofanie wniosku

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #12652
    arra
    Uczestnik

    Jestem w trakcie posterowania o upadłość konsumencką.
    Sad powołał na świadka mojego mężna , który nie wie że złożyłam wniosek.
    Pozew rozwodowy jeszcze nie został złożony.
    Co się stanie jak nie wstawi się na rozprawę. Czy ja musze ta, byc. Dostałm powiadomienie o terminie rozprawy ale tam nie jest napisane, że moja obecność jest obowiązkowa.
    Czy można wycofać wniosek o upadłość o jak?
    dziękuje za odpowiedzi

    #12655
    moskit
    Uczestnik

    Jeśli nie stawicie się na rozprawę po prostu wasze ewentualne zeznania (których po prostu nie będzie) nie zostaną wzięte przez sąd pod uwagę. Mąż może zignorować wezwanie, ale Tobie radzę się pojawić. Nieobecność może być bardzo źle odebrana przez sąd i skutkować oddaleniem wniosku.
    Aby wycofać wniosek wystarczy złożyć pismo do sądu. Wystarczy w treści sformułowanie: „wycofuję wniosek o ogłoszenie upadłości złożony przeze mnie … ”

    #12656
    Anonim
    Nieaktywne

    W każdym momencie można wycofać wniosek o upadłość. Wystarczy zwykłe pismo : proszę o wycofanie wniosku o upadłość złożonego dnia …,
    nawet nie trzeba uzasadniać.
    Jak mąż nie stawi się na wezwanie Sądu to dostanie grzywnę (chyba, że odpowiednio usprawiedliwi nieobecność).
    Co do Twojej obecności na tej rozprawie to wolę się nie wypowiadać, bo nie wiem kto wnioskował o powołanie męża na świadka i o jaką rozprawę chodzi.

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.