Świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Świadczenia z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #4940
    Anonim
    Nieaktywne

    Jestem zatrudniona u pracodawcy prowadzącego działalność socjalną zgodnie z ustawą o zkładowym funduszu świadczeń socjalnych. W ubiegłym roku w marcu ogłoszono moją upadłośc konsumencką. Wynagrodzenie jest zajęte w 50%. Radca prawny zatrudniony w moim zakłądzie pracy wydał opinie prawna, z której wynika, że jeśli skorzystam z jakiegokolwiek świadczenia socjalnego, to zostanie ono w całości potrącone na konto syndyka. Nie zgadzam sie z tym, ponieważ świadczenia z zfśs są zwolnione np. z egzekucji komorniczej. Wiem, ze zajęcie przez syndyka jest powiedzmy wyższa formą 'egzekucji”, ale przecież ustawa o zfśs jest skierowana w pierwszej kolejności do osób znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej, bytowej i materialnej. Jest to specyficzna ustawa mająca pomagac najbardziej potrzebującym. Moja sytuacja jest z róznych powodów bardzo trudna. Tymczasem nie moge juz drugi rok uzyskac dopłaty do turnusu rehabilitacyjnego dla chorego dziecka, bo od razu całośc zostanie przekazana przez dział księgowości na rachunek bankowy syndyka. Poza tym przeciez swiadczenia socjalne nie są składnikiem wynagrodzenia. Bardzo prosze o pomoc. O odpowiedź. Na co mogłabym sie powołać. Już drugi rok nie korzystam z żadnych dopłat z zfśs, a sytuacja mojeje rodziny jest dramatyczna. Mam niepełnosprawne dziecko, drugie uczące się. Chce tylko skorzystać z dopłaty do turnusu syna.

    #4949
    dracula
    Uczestnik

    Na szybko znalazłem coś takiego:

    http://kadry.infor.pl/kadry/wynagrodzenia/dzialalnosc_socjalna/501867,Czy-swiadczenia-ZFSS-podlegaja-egzekucji-komorniczej.html

    Obawiam się, że opinia jest dobra. Jeżeli masz chore dziecko, a upadłość toczy się już dwa lata (to długo, chyba że masz duży majątek), to może warto wystąpić do sędziego-komisarza z jakimś wnioskiem o podwyższenie kwoty, która ma zostać dla Ciebie i dzieci? Albo w ogóle cisnąć na przyśpieszenie postępowania? Dlaczego to tak długo trwa?

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.