Statystyka orzeczeń o upadłości konsumenckiej

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Statystyka orzeczeń o upadłości konsumenckiej

• This topic has 10 odpowiedzi, 5 głosów, and was last updated 1 month temu by Kevin.
Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy
    Aldonaa
    Participant

Czy ktoś wie jaki aktualnie % jest orzeczeń o upadłości konsumenckiej – w stosunku do ogółem złożonych wniosków ?

moskit
    Participant

Dużo przydatnych informacji (w tym odpowiedź na postawione pytanie) statystycznych można znaleźć TU

Aldonaa
    Participant

Czytałam to opracowanie. Ale tam jest tylko analiza tych orzeczonych upadłości. Nie znalazłam tam ile wniosków było rozpatrzonych odmownie.
    Wiem, że w 2016r orzeczono ok. 4500 upadłości w Polsce – a ile ogółem wpłynęło wniosków ?
    Jeżeli coś pokręciłam – to mnie popraw.

moskit
    Participant

W opracowaniu tym jest fragment (str. 15), który daje jako taki pogląd na poruszaną kwestię. I tak np. dla Warszawy 69% ogłoszonych upadłości oraz 8% oddalonych wniosków. Niestety autorki nie sprecyzowały co stoi za „innym załatwieniem wniosku aniżeli ogłoszenie upadłości lub oddalenie wniosku” przez co powyższa suma nie daje 100%.

Co do liczby ogłoszonych upadłości w roku 2016 to liczba się zgadza. Niestety nie spotkałem się z wyliczeniami dotyczącymi ilości złożonych wniosków.

Mam dokładne dane za pierwsze półrocze 2015. Wniosków o ogłoszenie upadłości: 2535, rozpatrzono: 1235. Z tego upadłość konsumencką ogłoszono w 699 sprawach. Negatywnie rozpoznano 536 spraw (180 przypadkach oddalono wiosek, w 37 – umorzono postępowanie, a w 302 – wniosek został zwrócony).

Aldonaa
    Participant

B.dziękuję, że zadałeś sobie tyle trudu żeby „wgryżć” się w temat.
    Pytałam jakie jest teraz „sito” orzekania o upadłości – w kontekście wypowiedzi, którą usłyszałam w TV.
    Stwierdzono, że polska gospodarka „nie zawali się” przy orzeczonych 10 tys upadłości/rocznie (i takie jest docelowe założenie).
    Zdziwiłam się, że istnieje taki limit.
    Pocieszające jest jednak, że jesteśmy w połowie tego limitu.

anheros
    Participant

Owe „sito” zależy też od danego konkretnego Sądu, gdzie składamy wniosek. Nierzadko jest sytuacja, że identyczna sprawa w jednym sądzie jest odrzucana a w drugim przechodzi bez problemów.

Konto usuniete
    Uzytkownik

Anheros a masz może wiedzę, które części polski są liberalne w ogłaszaniu, a które nie? Jak na tym tle prezentuje się Warszawa?

anheros
    Participant

O to najlepiej pytać Mecenasa, który ma największe doświadczenie.

Aldonaa
    Participant

Nie wiem czy to się nie zmieniło.
    Ale przypominam sobie taką odpowiedż Mecenasa, że najbardziej liberalna jest Warszawa.
    Najtrudniej jest we Wrocławiu i Gdańsku.

moskit
    Participant

Z opracowania przytoczonego parę wpisów wyżej wynika że najlepiej upadać w Krakowie. Warszawa również wysoko. Najgorzej wypada Wrocław, Zielona Góra, Białystok i Gdańsk

Kevin
    Participant

Podniose troche watek, oprocz ww. miast Poznan nie cieszy sie liberalnym podejsciem (szczegolnie do hazardzistow), to samo Katowice i Bydgoszcz, ale pisze to w oparciu o opinie kilkanastu upadlych w roku 2019 r. wiec moze to nie byc do konca miarodajne.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.