Środki na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Środki na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Anna4 1 miesiąc, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy

Anna4
    Participant

Witam,

Chciałabym się zapytać czy jest jakiś czas , w którym sąd przyznaje takie środki. Dom mój został sprzedany w czerwcu, w czerwcu napisałam wniosek o wyłączenie z masy środków na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Mamy koniec października – i jest cisza. W okienku obsługi sądu powiedziano mi, że od maja nie podejmowano żadnych działań w ogóle. Cały mój majątek został już sprzedany. Czy mogę gdzieś napisać, poskarżyć się , że się nic nie dzieje, choć wniosek został udokumentowany. Jak wiadomo za kwotę, która zostaje po zajęciu przez syndyka nie da się żyć i wynająć mieszkania. Będę wdzięczna za podpowiedź co mogę zrobić, by to przyśpieszyć.

anheros
    Participant

Słać pisma, prośby, notyfikacje i chodzić do Sądu i się przypominać.
    Generalnie Sądy – jak to urzędnicy – może i czują przepisy, ale człowieka jako człowieka już nie bardzo. I naprawdę to takie mocno dyplomatyczne określenia.
    Jak to pisaliśmy wielokrotnie z Karolem – może to niefajnie brzmi, może dla kogoś średnio uczciwie, ale do upadłości trzeba się przygotować: nie tylko merytorycznie lecz finansowo również.

Aldona
    Participant

Nie ma określonego terminu na wydzielenie z masy upadłości środków na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Ale tak długo nie powinno to trwać. Zacznij od syndyka i zapytaj (np. emailem) czy środki ze sprzedaży wpłynęły na konto masy oraz czy on odniósł się do Twojego wniosku (bo on musi potwierdzić czy faktycznie tam zamieszkiwałaś i czy kwota o którą wnioskowałaś jest zbieżna z cenami wynajmu w danym mieście).
    Warto też samemu przeglądnąć w Sądzie swoje akta. Jeżeli od maja nic się nie działo w Twojej sprawie – to można umówić się na rozmowę z Przewodniczącą Wydziału / ewentualnie Prezesa Sądu. Może podziała to szybciej niż pisanie skargi.

Anna4
    Participant

Dziękuję za podpowiedź

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.