Sprzedaż długu po upadłości

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Sprzedaż długu po upadłości

Otagowane: 

Ten temat zawiera 19 odpowiedzi, ma 6 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  anitanet 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 16 do 20 (z 20)
  • Autor
    Wpisy

moskit
    Participant

@mhw1259
    Często długi nabywane są w paczkach za ułamek wartości. Nabywca liczy się z tym, że dużej części długu nie odzyska. Prawdopodobnie już więcej w tej sprawę się nie będą angażowali, nawet pewnie go nie zgłoszą. Ryzyko biznesu.

Howard80
    Participant

@moskit czyli nid miałeś później żadnych nieprzyjemności związanych z tym że psw realizowales przelewajac rate na konto nowego wierzyciela?
    Nie ukrywam ze to ważna informacja i niejednemu upadlemu sie przyda 🙂

moskit
    Participant

Nie, zero problemów.

perse
    Participant

Witam,mam własnie podobną sytuację,nie wiem jak postąpić,jestem na początku planu spłat,raty na 3 lata,pierwsze 6 rat było na konto sadu(spłata syndyka) i teraz od września mam spłacać już na poszczególnych wierzycieli,wszyscy podali mi wcześniej konta (wysalam pisma polecone za potwierdzeniem odbioru) i wszystko byłoby ok,no ale trafił się jeden bank który uparcie nie podawał mi konta,az wreszcie przyszło wezwanie do zapłaty od firmy która odkupiła moje 2 zobowiązania od tego banku i żada całości spłaty-dług zmienił właściciela i byłoby ok ale..ta nowa firma przysalała mi dwa nowe konta do zapłaty całości,kiedy pisemnie i telefonicznie zgłaszam im sprawę o upadłości i proszę o wskazanie konta na które mam wpłacać,oni uparcie milczą i każą i czekać na informacje to trwa już ponad miesiąc ,wczoraj minął termin spłaty psw na 15 września ,a ja nie wiem co robić,boje się ze jak wpłacę na jedno z tych kont oni powiedzą ze spłacałam tylko 1 należność a druga nie- byłam w sadzie,żeby moc wpłacać na depozyt sadowy,ale to nie jest tak od reki kazano mi złożyć wniosek, opisać cała sytuacje, dołączyć dokumentacje ze pisałam do tego nowego wierzyciela z potwierdzeniem odbioru itp dopiero sad wyda postanowienie czy mogę wpłacać na depozyt sadowy itd- jak wiadomo to wszystko trwa i trwa, a należność wynikająca z psw nie jest w terminie wpłacona,boje się , nie wiem co robić, to jest mała kwota jakie 25 zl,no ale nie wpłacona ,może jednak wpłacić na któreś z tych kont z wezwań do zapłaty, a resztę załatwiać z sadem o ten depozyt, bo zupełnie nie wiem,co mam robić.

anitanet
    Participant

Perse, ja zrobiłam jak mi doradzono: napisałam pismo do tej firmy, która kupiła dług, dołączyłam postanowienie sądu o upadłości i planie spłat i podsumowałam, że jeżeli nie zastosują się do tego postanowienia, to złożę doniesienie do prokuratury o próbie wyłudzenia. Konto do spłat miałam następnego dnia po otrzymaniu przez nich pisma – telefonicznie.
    Do sądu poszło z kolei pismo, w którym opisałam sytuację. Też miałam obsuwę parodniową we wpłacie.
    Ważne, żebyś miała na wszystko papiery i informowała sąd o sytuacji.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 16 do 20 (z 20)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.