Sprzedana nieruchomość

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Sprzedana nieruchomość

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #12486
  hanna90
  Participant

  Witam
  mam teraz problem z moją upadłością, jestem w związku małżeńskim ale nie mieszkam już z mężem od pół roku, w grudniu zawarłam z mężem umowę majątkową małżeńską i kupił on ode mnie mieszkanie, po kilku miesiącach wyprowadziłam się. We wrześniu złożyłam wniosek o upadłość konsumencką i podałam że ta nieruchomość jest wspólna bo wg prawa upadłościowego umowa majątkowa nie będzie ważna. Teraz dowiedziałam się, że mąż zbył tę nieruchomość umową dożywocia swojej nowej kobiecie. Co teraz? Co mam zrobić? Czy ta nieruchomość wejdzie do masy upadłości czy się wycfanił? Dodam, że na tej nieruchomości jest hipoteka właśnie tego długu którego chcę się pozbyć. MIał ktoś podobną sytuację?

  #12488
  hanna90
  Participant

  Jest tu ktoś

  #12491
  Aldonaa
  Participant

  Zacznę od pytania : czy dług jest tak duży, że nie do ogarnięcia w perspektywie nawet kilku lat ?
  Bo upadłość konsumencka to ostateczność (na pewno długo trwające postępowanie, potrącenia syndyka, w BIK-u 5-letni szlaban, w MSiG wpis dożywotni, no i plan spłat wierzycieli).
  Jeżeli upadłość miałaby być tylko zemstą na „byłym” – to naprawdę nie warto !
  Tak jak w przypadku @altere – doradzam jednak próbować dogadać się z „byłym”.

  #12492
  moskit
  Participant

  Przez chwilę myślałem, że to była żona @altere pisze 🙂
  Upadłość i spory rozwodowe …. ehh. I kto tu gra rolę cfaniaka.
  W każdym razie ja wolę powiedzieć pas. 🙂

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 10 months temu przez moskit.
  #12496
  hanna90
  Participant

  Widzę że mnie rozgryźliście, jest to z zemsty na byłym a właściwie jeszcze obecnym mężu. Czy on może sobie tę nieruchomość komuś sprzedać/dać? Niby mamy rozdzielność ale jak ogłoszą mi upadłość to już nie będzie, czy będę mogła jakoś podważyć te jego darowizny??????????

  #12497
  hanna90
  Participant

  Dług to jakieś 60tys będzie, próbóję go jakoś powiększyć i wziełam fikcyjne pożyczki od znajomych i rodziny.

  #12498
  hanna90
  Participant

  I CHCĘ W OGÓLE PODWAŻYĆ TĘ SPRZEDAŻ!

  Czy co do tej sprzedaży będzie miał zastosowanie art. 127 czy art. 128 tzn. w jednym jest, że sprzedaż w ciągu roku od wniosku jest nieważna i na to by się łapalo a drugi że pół roku jeśli mężowi i wtedy nie ale czy można wybrać ten pierwszy punkt mimo że to mąż

  #12503
  hanna90
  Participant

  Aldona napisał:

  Skoro kupił od Ciebie to oczywiście mógł zrobić z tym mieszkaniem co zechce. Jest jego. Może syndyk wystąpić ze skargą paulińską. Bo Ty będąc zadlużona nie powinnaś się wyzbywać majątku. To jest pokrzywdzenie wierzycieli. No chyba, że kwotę ze sprzedaży przeznaczyłaś na spłatę długów. Z tym aspektem wiąże się jeszcze tzw negatywna moralność płatnicza Wnioskodawczyni. Miałaś pieniądze ale długu nie spłaciłaś. Ocena będzie należała do Sędziego.
  Ponieważ Twoja sytuacja prawno-majątkowa będzie wymagać uregulowania – to musi to potrwać. Będzie trwało i będzie bolało niestety.
  Chciałam Ci tylko szerzej  otworzyć oczy na to co Cię czeka.
  Myślę, że oboje macie swoich prawników ale jestem przekonana, że byłabyś dużo zdrowsza unikając upadłośi poprzez właśnie dogadanie się z byłym/jeszcze obecnym mężem. Wykluczasz taką opcję ?

  Kwotę ze sprzedaży przeznaczyłam na różne rzeczy, grozi mi coś za to? Gadać z nim nie chcę chociaż on co chwile mi wypisuje że chce się dogadać i spłacić kredyt. A jak wytoczy tę skarge pauliańską to mieszkanie będzie moje?

  #12508
  Aldonaa
  Participant

  Nie ma sankcji za wyzbycie się majątku. Ale oddalenie wniosku o upadłość może być.
  Mieszkania już nie odzyskasz. Nie wiem tak do końca jak to jest z tym zapisem dożywocia – ale ewentualną korzyść z unieważnienia umowy sprzedaży mieszkania odniesie wierzyciel.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.