Sprzeciw wierzycieli na wniosek o umorzenie zobowiązań

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Sprzeciw wierzycieli na wniosek o umorzenie zobowiązań

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
    mhw1259
    Participant

Witam wszystkich
    We wrześniu 2019 r złożyłem wniosek (do sądu za pośrednictwem syndyka) o umorzenie zobowiązań bez ustalania PSW. Syndyk przesłał wniosek do Sądu wraz ze swoją opinią, że się do niego przychyla. Sąd w lutym 2020 wysłał do wierzycieli zawiadomienia o wyznaczeniu rozprawy i przesłał im mój wniosek jednocześnie wzywając ich do wskazania czy mój wniosek popierają czy się sprzeciwiają.
    Rozprawa była wyznaczona na początek kwietnia ale niestety – wirus i została odwołana. Do tego w czerwcu dostałem zawiadomienie o zarządzeniu losowania nowego sędziego. Do tej pory nie mam żadnej oficjalnej informacji o nowym sędzim (tylko telefoniczną z sekretariatu że taki jest) ani o nowym terminie rozprawy.
    Większość wierzycieli wyraziła sprzeciw na umorzenie bez PSW, a część w ogóle się nie ustosunkowała. Niektórzy przedstawiali swoje propozycje PSW inni ograniczyli się do sprzeciwu. Jeden z nich wnioskował nawet żeby sąd zobowiązał mnie do przedłożenia różnych dokumentów. W związku z tym mam pytania:
    1. czy powinienem w jakiś sposób ustosunkowywać się do tych pism wierzycieli czy czekać po prostu na wyznaczenie nowego terminu rozprawy i na rozprawę?
    2. od momentu złożenia wniosku zmieniła się moja sytuacja finansowa (w wyniku pandemii straciłem pracę i jestem obecnie na bezrobociu) – czy powinienem składać jakieś uaktualnienie mojego wniosku? – obawiam się że może to znowu przedłużyć sprawę (nowa opinia syndyka, kolejne pisma Sądu do wierzycieli i czekanie na odpowiedzi itp.)
    – czy może lepiej poczekać na rozprawę i na rozprawie powiadomić sąd o tej zmianie?
    – czy może złożyć to uaktualnienie wniosku ale już po ustaleniu nowego terminu rozprawy?
    Proszę o wasze zdanie

Archibaldt
    Participant

A może zadaj te pytania swojemu syndykowi, w końcu to on powinien Ci doradzić i rozwiewać wątpliwości.

mhw1259
    Participant

Syndyka powiadomiłem o utracie pracy, przyjął to do wiadomości i tyle, ale na pomoc w zakresie jak zachować się wobec postępowania w sądzie na obecnym etapie nie bardzo mogę liczyć.

moskit
    Participant

1. To co piszą wierzyciele jest dla sądu nie dla Ciebie.
    2. Nie da się tu dać dobrej rady. Poinformowanie sądu być może wpłynie korzystnie na wysokość PSW, ale musisz się liczyć z tym, że wszystko się wydłuży. Loteria.

mhw1259
    Participant

@moskit
    Tak też myślę. Te procedury są jakieś chore. mówię to na przykładzie prostej rzeczy. Gdy nie było dostępu do akt (wirus) na portalu sądu była informacja, że wpłynęło pismo od wierzyciela ale nie było podpięta treść. Nie mogłem osobiście przeglądnąć akt więc napisałem maila żeby mi to przesłali pocztą elektroniczną lub zamieścili na portalu. Efekt był taki że mój wniosek skierowano do sędziego tak jakby musiał wydać jakieś zarządzenie, a przecież w normalnych warunkach poszedłbym do czytelni i zobaczyłbym to pismo bez żadnej jego zgody. Gdy odblokowali czytelnie to okazało się, że pism było kilka a nie jedno jak na portalu. Reakcji sędziego na mój wniosek nie ma do tej pory (może dlatego, że odnotowali moje przeglądanie akt). Po za tym ten portal to też wolna amerykanka. Zarządzenie o losowaniu sędziego było zamieszczone, ale o tym że został wylosowany to już nie, na moje pytanie czy są w tym względzie jakieś zasady, pani w sekretariacie z rozbrajającą szczerością stwierdziła „nie ma zasad”.

mhw1259
    Participant

Do wszystkich
    Mam odhaczone „Informuj mnie o nowych odpowiedziach przez e-mail” a nie dostaję powiadomień. Czy też tak macie czy tylko u mnie jest coś nie tak?

Archibaldt
    Participant

Też tak mam.Coś nie działa.

Wiosna2019
    Participant

Czy też tak macie

Przychodzą powiadomienia na maila za każdym razem jak coś się zadzieje.

Tur73
    Participant

Mógły ktoś wrzucić link do tego portalu, gdzie można śledzić takie informacje i otrzymywać z niego powiadomienia?

Wiosna2019
    Participant
Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.