Sprawozdanie

Przeglądajasz 10 wpisów - od 16 do 25 (z 25)
  • Autor
    Wpisy
    moskit
    Participant

Sąd porówna harmonogram spłat z faktycznie realizowanymi płatnościami. Zweryfikuje też zeznanie podatkowe z informacjami zawartymi w sprawozdaniu. I nic poza tym. Brak zastrzeżeń w danym momencie nie jest równoznaczny z akceptacją, bowiem mogą pojawić się one w każdym momencie, zarówno ze strony sądu jak i wierzycieli. Szczególnie jeśli jakieś nowe fakty (np. zatajanie przychodów, nie wykazywanie zakupów o wartości przekraczającej wskazany próg oraz inne wykazane w ustawie) wyjdą na jaw.

Co do zasady: „w razie niewykonywania przez upadłego obowiązków określonych w PSW sąd z urzędu albo na wniosek wierzyciela, po wysłuchaniu upadłego i wierzycieli objętych planem spłaty wierzycieli, uchyla PSW, chyba że uchybienie obowiązkom jest nieznaczne lub dalsze wykonywanie PSW jest uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi”.
    Jeśli jakaś kwestia wzbudzi zainteresowanie sądu na pewno przyjdzie pismo z prośbą o wyjaśnienie.

Inna kwestia to prawo przysługujące wierzycielom (jak i upadłemu 🙂 )do wniosku o zmianę PSW na skutek „istotnej poprawy sytuacji majątkowej w okresie wykonywania PSW, wynikającej z innych przyczyn niż zwiększenie się wynagrodzenia za pracę lub dochodów uzyskiwanych z osobiście wykonywanej przez upadłego działalności zarobkowej”. Ale na ten temat już było sporo na tym forum.

tomasztomasz
    Participant

prosze o rade .otrzymałem od przyjaciela w ubiegłym roku przelewem na konto kwote ok 3000 jako dorazna pomoc z zastrzezeniem „zwrocisz jak bedziesz mógł -było to w okresie trwania PSW.JAK to ując w sprawozdaniu i dla U.S…druga rzecz to sprzedaz starej czesci samochodoweej za kilkset złotych..i co ztym

moskit
    Participant

Moim zdaniem pożyczki nie zgłaszasz do US (jeśli nie przekroczyłeś limiu 5000 od tej osoby i 25000 od wszystkich niezaliczających się do I grupy podatkowej w ciągu ostatnich 3 lat) i nie ujmujesz w sprawozdaniu rocznym z wykonania PSW. Sprzedaż części samochodowej nie zgłaszasz do US ujmujesz w sprawozdaniu z PSW.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 3 months temu przez moskit.
    tomasztomasz
    Participant

dzieki za odpowiedz.obawiam się że sąd moze traktować pozyczke jak darowiznę i wtedy nalezy podac lub co gorsze jak zaciagnięty kredyt

boba
    Participant

Ratunku pomóżcie proszę!Na skutek przykrych zdarzeń losowych dopiero teraz wzięłam się za sprawozdanie roczne i mam kłopoty:
    1. Jaki wpisać dochód jeżeli kwota z PIT-u jest jakaś kosmiczna a dostawałam znacznie niższą wypłatę.
    2. Czy z PIT-u wpisuje się kwotę po odliczeniach?
    2. Zagubiła mi się jedna wpłata i za nic nie mogę jej znaleźć czy to może skutkować umorzeniem upadłości?
    Jestem cała w nerwach.

Aldonaa
    Participant

Na blogu / baza wiedzy jest wzór takiego sprawozdania.
    1. Wpisz dochód brutto (taki jak masz w PIT). Nawet „kosmiczna” kwota (wynikająca ze zwiększenia zarobków) niczym nie grozi.
    2. Wystarczy zaznaczyć, że to kwota brutto.
    3. Załącz tyle wpłat ile masz. Może się nie doliczą, albo jak się upomną to już uda Ci się odszukać.
    Drobne uchybienie nie będzie skutkować umorzeniem postępowania.

Sqwiru
    Participant

Aja mam takie pytanie co do sprawozdania
    Mam 20 wierzycieli i czy mam załączyć wszystkie potwierdzenia wpłat?
    Czyli 12 miesięcy razy 20 przelewów czy wyjdzie 240 załączników samych przelewów

moskit
    Participant

Tak. Ewentualnie wydruk historii konta bankowego.

darczyk
    Participant

Proszę o radę.
    Właśnie wykonałem w całości Plan Spłaty Wierzycieli. I będę składał ostateczne sprawozdanie do sądu. Czy taka informacja „II. Wnoszę o uznanie powyższego sprawozdania jako ostatecznego oraz wydania postanowienia o stwierdzeniu wykonania plan spłaty wierzycieli.
    będzie odpowiednia w sprawozdaniu? Czy lepiej oddzielnie napisać wniosek o stwierdzeniu wykonania planu spłaty?

moskit
    Participant

Ja podzieliłem to na 2 pisma:
    1. Roczne (niepełny okres) sprawozdanie z wykonania PSW.
    2. Informacja o wykonaniu PSW i wniosek o wydanie postanowienia w sprawie wykonania PSW itd.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 16 do 25 (z 25)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.