Sprawozdanie

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 25)
  • Autor
    Wpisy
  • #10351
    Armel
    Uczestnik

    Cześć,

    Obudziłem się dziś, że muszę wysłać sprawozdanie do sądu. Mam już prawomocne stwierdzone postępowanie i moje pytanie.

    I. Osiągnięte przychody:
    1) wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę ………………. zł brutto
    Tu trzeba wpisać kwotę z PIT? Czy samemu podsumować dochody miesięczne i wpisać kwotę?

    II. Spłacone kwoty:
    Pierwsza wpłata po postanowieniu wypadała mi na 20 Grudzień. Więc załączam przelewy tylko z 1 miesiąca tak?

    Dziękuje za pomoc.

    #10353
    anheros
    Uczestnik

    Wszystko, co się wydarzyło w poprzednim roku. Kwoty ja pisałem na rękę – przecież jak dostajesz brutto np. 3000 zł, a na rękę 2000 zł (dla uproszczenia), to jak możesz pisać, że zarobiłeś 3 podczas gdy to były 2 tys. zł?
    Jeśli przedstawiasz wzór tego sprawozdania, to jest ono niepełne i za krótkie – zajrzyj do ustawy albo poczytaj forum. Było wielokrotnie.

    #10354
    Armel
    Uczestnik

    anheros ale chodzi o tą kwotę. Czy wpisywać za cały rok z pitu? 12 x jakaś kwota? Mam miesięczną wypłatę nieregularną, raz to jest dla przykładu. 4 tys. raz 5 tys.

    #10355
    karol123
    Uczestnik

    Jak masz wątpliwość to podaj kwotę i brutto i netto. Załącz wyciągi z rachunku żeby pokazać jakie miałeś wpływy. Dobrze, że się dzisiaj obudziłeś. A nie np. jutro :). Trafiłbyś na jakiegoś służbistę i by Ci narobił problemów za nie złożenie w terminie sprawozdania.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 lat, 11 miesięcy temu przez karol123.
    #10356
    anheros
    Uczestnik

    Ja wpisywałem ogólnie za cały okres i na rękę plus wszystkie inne ewentualne dochody: zwrot podatku, jakiś inny dochód, świadczenia itp.

    #10684
    Anonim
    Nieaktywne

    Witajcie,
    czy po złożeniu sprawozdania sąd odpowiada o zatwierdzeniu bądź nie zatwierdzeniu czy trzeba samemu dowiedzieć się w sądzie zaglądając do akt sprawy?

    #10689
    moskit
    Uczestnik

    Sąd generalnie nie odpisuje. Jeśli byłyby jakieś braki sąd by ci wysłał pismo z żądaniem uzupełnienia.

    #11403
    Anonim
    Nieaktywne

    witam podłączę się do tematu bo cały czas o tym myslę też mam plan spłat po sto złoty przez pierwszy rok a dwa nastepne po 200 zł ale nie mam pojęcia co trzeba zrobić na sprawozdanie czy to po roku kalendarzowym czyli jak zacząłem spłacać w maju to na koniec grudnia czy po roku spłacania czyli w maju. I mam problem bo ja nie mam żadnych pitów żadnych dochodów a utrzymuję sie z prac dorywczych żony lub moich i co ja będę miał pisac nie mam pojęcia co w takiej sytuacji robi się na sprawozdanie chyba dam do sądu tylko same druki opłacone dotyczące planu spłat

    #11408
    moskit
    Uczestnik

    http://upadłośćkonsumencka.com.pl/plan-slpaty-wierzycieli/sprawozdanie-wykonania-planu-splaty-wierzycieli/

    Prace dorywcze to też dochód, który powinien być zgłoszony do US.

    #11413
    Anonim
    Nieaktywne

    wcale nie powinien przy 400zł miesięcznie jest jakaś określona kwota

    #11415
    Anonim
    Nieaktywne

    jeszcze jedno pytanie a jak jestem na utrzymaniu żony a jest po upadłości rozdzielczość to też mam pisać skoro sprawozdanie dotyczy mnie

    #11416
    moskit
    Uczestnik

    Zgłasza się, ale podatku nie będzie, aż do przekroczenia kwoty wolnej.

    Jeśli otrzymujesz darowizny od żony, wykazujesz je w sprawozdaniu. Jeśli żona pokrywa wydatki sama – to nie. Jeśli zataisz w sprawozdaniu dochody (choćby niewielki) no to cóż … jeśli się nie wyda to się nie wyda 🙂

    #11418
    Anonim
    Nieaktywne

    chodzi o to że ja nie mam dochodów ogólnie dziwiłem się że nie otrzymałem umorzenia długów ale jakieś małe raty jestem zarejstrowany na pośrednictwie pracy od kilku lat już mam niepełnosprawnośc jakąś małą ale do prac fizycznych sie nie nadaje jedynie jako kierowca a że jestem karany nigdzie nie chcą przyjąć tak więc utrzymuje się z żony i córki jedna pełnoletnia druga jeszcze nie i mają jakieś dodatki stypendia ja to tylko szukam po znajomych żeby zarobić na ratę i papierosy miesięcznie i dlatego nie mam pojęcia co będę pisał w tym sprawozdaniu

    #11428
    moskit
    Uczestnik

    Szkoda, że pracodawcy tak niechętnie dają pracę w takich przypadkach.
    Generalnie to brak PSW jest naprawdę w wyjątkowych sytuacjach, niewiele osób dostąpiło takiego „zaszczytu”. Możesz wpisać dochód w postaci darowizny tak by pokazać, że z tego pokrywasz raty PSW.
    Do zatajania dochodów z prac dorywczych w sprawozdaniu, ponieważ jest to forum publiczne, nie namawiam 🙂

    #13306
    joko
    Uczestnik

    Podbijam pytanie, które jest w tym wątku parę postów powyżej, tj. o zatwierdzenie sprawozdania rocznego. Jak rozumiem z odpowiedzi, Sąd zwróci się do nas, jeśli w sprawozdaniu będą jakieś braki formalne. Ale chciałam doszczegółowić:

    1. Czy brak odpowiedzi z Sądu jest równoznaczny z akceptacją sprawozdania rocznego i stanowi potwierdzenie, że jak dotychczas prawidłowo realizujemy plan spłaty :)?

    2. Gdyby Sąd miał jakieś uwagi co do realizacji (np. terminów, kwot czy zainteresowałby się np. otrzymaną darowizną, cokolwiek) – podobnie jak w przypadku braków formalnych – po złożeniu sprawozdania rocznego dostalibyśmy odpowiednie pismo z Sądu?

    Będę wdzięczna za odpowiedź.
    Pozdrawiam Forumowiczów!

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 25)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.