Sprawozdanie roczne

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Sprawozdanie roczne

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
    Wojtas18
    Participant

Witam,

Pierwszy raz będę składał sprawozdanie roczne z PSW. Pytanie do tych co już składali w przeszłości sprawozdanie.

1. Czy muszę załączyć rozliczenie PIT za poprzedni rok?
    2. Czy muszę załączyć dowody wpłaty dokonywane na rzecz wierzycieli?

Oczywiste że muszę opisać kwotę przychodu za porzedni rok, kwotę wpłaconą na rzecz wierzycieli. Coś jeszcze trzeba opisać?

Pozdrawiam

• Ten temat został zmodyfikowany 3 weeks, 6 days temu przez Wojtas18.
    perse
    Participant

Na blogu mecenasa masz wzór sprawozdania rocznego,tam jest wszystko opisane co musi zawierać takie sprawozdanie.
    wpisz w wyszukiwarce na blogu sprawozdanie z planu spłat i wszystko znajdziesz.
    Tak, pit musisz dołączyć jak również dowody wpłat dokonywane na rzecz wierzycieli,jeszcze czy nie nabyłeś jakiś wartościowych rzeczy itd,wszystko jest we wzorze.

józef
    Participant

Ja w tym samym temacie.
    Czy do sprawozdania wystarczy dołączyć miesięczne zbiorcze zestawienie wpłat do wierzycieli czy też trzeba dołączać dowód każdej wpłaty dla każdego wierzyciela osobno?

kmaro08
    Participant

@józef ja w historii transakcji wyfiltrowałem sobie dany rok oraz po tytule „Plan spłat…” i zbiorczo wygenerowałem PDFa. Zamiast kilkudziesięciu stron miałem kilka, a i tak w tym zbiorczym były wszystkie najważniejsze informacje tj. nadawca (nazwa, nr konta), odbiorca (nazwa, nr konta), tytuł przelewu i kwota.
    Plus jeszcze taki, że miałem od razu podsumowanie ilości transakcji i całkowitej wartości (danego roku).

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 weeks, 1 day temu przez kmaro08.
    józef
    Participant

Dzięki. Mam podobny plan. Co prawda mam jeszcze rok do sprawozdania, ale chce na bieżąco gromadzić dokumenty. Zostawię sobie pdfy z poszczególnych transakcji, na wypadek gdyby sąd zażyczył sobie tych dokumentów. Pozdrawiam.

smartboy123
    Participant

@kmaro jakie nadawałes tytułu przelewów? Bo np sąd przysłał mi pismo dziś by wpłacić ratę w ciągu 30 dni i określony tytuł przelewu mojej rozprawy numeru

kmaro08
    Participant

Ja żadnej wytycznej sądu nie miałem więc piszę tak:
    „Realizacja Planu Spłaty Wierzycieli rata x/36
    Imię Nazwisko PESEL: xxxxxxxxxxx”

Myślę, że aż tak dużego znaczenia to nie ma, co tam umieścimy. Byle było wiadomo, że przelewy od nas i na spłatę PSW.

perse
    Participant

u mnie oprócz danych,peselu jeszcze kazano dodać nr sygnatury pod którą prowadzona jest upadłość

józef
    Participant

Ja wpisuję tak: Plan spłaty x rata Imię Nazwisko sygn.akt ewentualnie nr klienta w banku i ewentualnie dopisek wierzytelność zakupiona od Bank XXX w przypadku przejęcia wierzytelności.
    Ostatnia informacja w przypadku, gdy wierzyciel jest inny od wskazanego w postanowieniu o psw.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.