Sprawozdanie roczne.

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Sprawozdanie roczne.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 36)
  • Autor
    Wpisy
    perse
    Participant

szczerze mówiąc sąd mam pod nosem,wiec składam osobiście i od razu w okienku potwierdzają mi egzemplarz dla mnie,zresztą z każdym innym pismem robię to samo,po prostu mam blisko.

Kevin
    Participant

to tymbardziej jak masz blisko to się przejdź i zapytaj:)

Wiosna2019
    Participant

cholera, u mnie było ich ponad 20 tu,a czeka mnie to za 4 mce

Hmmm a pamiętam jak mi podesłałaś na maila twój wniosek o upadłość (dzięki). Ja upadłość dużo później, a już zakończyłem plan spłat 🙂 tak bywa. Gdyby nie jeden upierdliwy wierzyciel moja sprawa zakończyłaby się już dawno. Będziesz miała dużo drukowania, można zacząć już teraz :). U mnie wyszło jakoś ponad 80 kartek, przy tylko kilku wierzycielach, którzy się zgłosili. Ja też zawsze zanoszę wszystko osobiście do sądu, kopię dla siebie robię bez załączników. Wiesz wszystkie przelewy trzeba drukować, masę papieru i druku, ale co
    zrobić wszystko musi być pięknie i przejrzyście wtedy i sąd ma łatwiej.

Wiosna2019
    Participant

Też jestem ciekaw czy to pismo rozsyła do wierzycieli

Odpowiedź na to pytanie może dać tylko osoba, która przeszła całość postępowania lub pan mecenas. Na ten czas ja nie wiem jak to jest wg wzoru dołączyłem do końcowego wniosku tyle kopii ilu wierzycieli. Jak na razie nie mam info, że coś zostało wysłane do wierzycieli, na razie jest na referacie u sędziego, co dalej pewnie poinformuję za jakiś czas jak coś ruszy.

perse
    Participant

Kurczę,Wiosna załamałeś mnie,jakie 80 kartek? to co ty tam załączałeś? albo robię coś źle albo nie rozumiem. Może faktycznie niech pan mecenas podpowie co tam powinno być.Przez te lata planu spłat sprawozdania składałam tylko dla sądu(z potwierdzeniami przelewów) dokładnie w/g wzoru mecenasa Z końcowym faktycznie mam problem,bo z tego wynika ,ze odpisy musza być tez dla wierzycieli,sam wniosek końcowy ok,wydrukuję tyle razy ilu było wierzycieli,ale przelewy? co? mam składać dla każdego wierzyciela przelewy z 3 lat? Cos mi tu nie pasuje,przelewów dla sądu chyba tez nie składam bo przecież były składane przy każdym rocznym sprawozdaniu…nie wiem,panie mecenasie niech mi pan to jakoś rozjaśni.

Wiosna2019
    Participant

Kurczę,Wiosna załamałeś mnie,jakie 80 kartek?

U mnie tyle wyszło, wszystko zgodnie ze wzorem z bloga. Wniosek + potwierdzenia przelewów X ilość wierzycieli. Złożyłem i czekam na zakończenie.

Wiosna2019
    Participant

Pan mecenas widać unika tego wątku :). Powiem co i jak, jak coś u mnie ruszy.

tomasz8508
    Participant

A to nie jest tak ze w tym sprawozdaniu piszemy ile zarobilismy, ile przelalismy w rozbiciu na wierzyciela itd? Nigdzie w internecie nie jest napisane ze musisz UDOWADNIAC ze przelew zrobiles w takiej i takiej wysokosci w tym i tym dniu zgodnie z PSW? Co w przypadku gdy PSW jest prawomocne od listopada? Liczymy dochod od listopada czy od kwietnia? Liczymy tylko swoj dochod czy zony rowniez??

Wiosna2019
    Participant

„Jak na razie nie mam info, że coś zostało wysłane do wierzycieli”

Stwierdzenie wykonania planu spłat zatwierdzone, teraz wysyłka listów do wierzycieli, syndyka i do mnie. Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Odpowiedzi na wszystkie pytania można znaleźć w dzisiejszym wpisie na blogu – link poniżej.

Wykonanie planu spłaty wierzycieli

Gdyby były jeszcze jakieś wątpliwości proszę pisać.

perse
    Participant

bardzo dziękuję panie mecenasie za wyczerpującą odpowiedź,ale mam jeszcze pytanie odnośnie tego;

,,Jeżeli bezpośrednio przed złożeniem wniosku o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli nie nadszedł jeszcze termin składania kolejnego rocznego sprawozdania z wykonywania planu spłaty wierzycieli, to nie trzeba już go składać. Do wniosku o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli należy jedynie dołączyć potwierdzenia płatności kolejnych spłat nie ujętych we wcześniejszych sprawozdaniach.”
    ok rozumiem i tych wniosków ma być tyle ilu wierzycieli,ale czy do tych wniosków wszystkich-również przy odpisach do wierzycieli tez dołączam te potwierdzenia przelewów? czy tylko do wniosku dla sadu? Przecież przez te lata przy sprawozdaniach rocznych dołączałam potwierdzenia przelewów tylko dla sądu,a nie dla 20 wierzycieli,wydaje mi się ,ze chodzi tylko o odpisy wniosku dla wierzycieli,a nie dla nich potwierdzenia przelewów,bo jakbym miała z 3 lat dołączyć potwierdzenia wpłat dla każdego wierzyciela…nie rozumiem
    Proszę potwierdzić,
    1.wniosek dla sądu i odpis wniosku dla wszystkich wierzycieli?
    2.potwierdzenia przelewów dołączam tylko dla wniosku do sadu? Tak?

Tak. Odpisy dla wierzycieli to wniosek + wszystkie jego załączniki. Czyli odpis wniosku musi zawierać te same załączniki co sam wniosek.

Przy czym tak jak pisałem we wcześniejszym wpisie na temat stwierdzenia wykonania planu spłaty, wniosek nie musi zawierać wszystkich potwierdzeń płatności. We wniosku można bowiem powołać się na to, co zostało już przedłożone wraz ze składanymi wcześniej sprawozdaniami. No chyba, że sąd zażyczy sobie wszystkie jeszcze raz.

Howard80
    Participant

Panie Mecenasie pytanie…
    W sierpniu przyszłego roku dokonam ostatniej wpłaty. Mam 8 wierzycieli. Psw na 36 miesięcy. Z czego pięciu wierzycieli postanowieniem sądu musiałem spłacić przez pierwsze 6 miesięcy. Kolejne 30 miesięcy to trzech pozostałych wierzycieli.
    Wniosek, 8 odpisów i 24 potwierdzenia przelewów (3 wierzycieli spłacanych od stycznia do sierpnia) to składam w sądzie.
    Teraz pytanie… Ile muszę załączyć jeszcze potwierdzeń przelewów? Bo przecież nie wszystkie dotyczą konkretnego wierzyciela

Wiosna2019
    Participant

„wniosek nie musi zawierać wszystkich potwierdzeń płatności. We wniosku można bowiem powołać się na to, co zostało już przedłożone wraz ze składanymi wcześniej sprawozdaniami”

Widać po tym wpisie, że dobrze zrobiłem ponieważ żadnych rocznych sprawozdań nie miałem. PSW rozpoczęte i zakończone w tym samym roku. Teraz pytanie, nikt się nie odwoła, bo nie ma powodu to ostateczne zakończenie sprawy dostanę z automatu czy będzie potrzebne jeszcze jakieś pismo z mojej strony?.

Wiosna2019
    Participant

OK doczytałem całość wpisu jak jest z uprawomocnieniem.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 36)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.