Sprawozdanie roczne.

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Sprawozdanie roczne.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 36)
  • Autor
    Wpisy
    matero
    Participant

Jak mniej więcej powinno wyglądać sprawozdanie roczne z wykonywania PSW.
    Jeśli chodzi o dochody, wystarczy wykazać rozliczenie z Urzędu Skarbowego?
    Co jeśli pracuję za granicą i np. nie rozliczam się przed polskim fiskusem?

kmaro08
    Participant

Warto przejrzeć najpierw forum i bloga Pana Mecenasa, na pewno znajdziesz tam odpowiedź.

kmaro08
    Participant
    Wiosna2019
    Participant

Nie widziałem takiego zapytania, też raczej nikt z forumowiczów tak nie miał, więc zapytanie raczej do pana mecenasa. Jeśli PSW zostało rozpoczęte w 2021 i zostało zakończone w tym samym roku to będzie potrzeba składać w 2022 roku sprawozdanie z wykonania planu spłat?. Pismo o wykonanie planu spłat zostało oczywiście złożone, ale nie wiem ile to teraz potrwa. Pismo jest już przedłożone na referat u sędziego.

Pytanie drugie, ponieważ we wzorze pana mecenasa jest 4 wierzycieli to są 4 kopie, mam rozumieć, że sąd będzie to rozsyłał do wierzycieli i czekał na ewentualne uwagi?.

kmaro08
    Participant

Zapytanie wydaje mi się, że było, ale nie pamiętam jak potoczyła się dyskusja.

Jeśli PSW zostało rozpoczęte w 2021 i zostało zakończone w tym samym roku to będzie potrzeba składać w 2022 roku sprawozdanie z wykonania planu spłat?

Gdzieś Pan Mecenas wyjaśniał już to. Konkluzja, była taka, że od razu po wykonaniu psw, tj. zapłacie ostatniej raty można składać pismo o stwierdzenie wykonania psw. Dlatego wydaję mi się, że dobrze zrobiłeś składając takie pismo od razu i już nic w 2022 nie będziesz musiał robić.

kmaro08
    Participant

Info na blogu:
    „(…) po wykonaniu planu spłaty wierzycieli, należy złożyć w sądzie upadłościowym ostatnie pismo, w którym wykazuje się, że rzeczony plan został w całości wykonany. Oczywiście można tu powoływać się na wcześniej składane coroczne sprawozdania z wykonywania planu spłaty wierzycieli, a zwłaszcza załączone do nich potwierdzenia przelewów.”

Co do drugiego pytania, to na blogu Pan Mecenas odpowiedział na dokładnie to samo pytanie tj.:
    „1. W przykładowym wniosku który załączył Pan powyżej w załącznikach jest 4x odpis wniosku. Rozumiem że składam tyle odpisów ilu mam wierzycieli?”

Odp.
    „1. odpisów załączamy tyle ilu było wierzycieli w planie spłaty”

Stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli

kmaro08
    Participant

Ok, co do drugiego pytania, to źle spojrzałem, nie do końca Ci o to chodziło 🙂 no ale nie usuwam odp, bo może się przydać.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 weeks, 2 days temu przez kmaro08.
    Wiosna2019
    Participant

Spoko wiadomo, że po ostatniej racie składamy wniosek o stwierdzenie wykonania planu spłat.

Wiosna2019
    Participant

Skoro 4 kopie wniosku przy 4 wierzycielach to wychodzi na to, że będą one rozsyłane do wierzycieli?. W przeciwnym wypadku sąd potrzebował by jedno pismo.

Tak się kiedyś zastanawiałem, sąd musi wiedzieć czy kasa doszła do wierzycieli a nie na jakieś inne konto/a.

kmaro08
    Participant

Tak się kiedyś zastanawiałem, sąd musi wiedzieć czy kasa doszła do wierzycieli a nie na jakieś inne konto/a.

Teoretycznie widzi z potwierdzeń przelewów. Też jestem ciekaw czy to pismo rozsyła do wierzycieli. Jak dla mnie byłoby to bez sensu, bo i tak jak sąd wyda postanowienie to wierzyciele mogą złożyć na nie zażalenie. Dlatego, jeśli nie otrzymaliby całej kasy to, to jest dobry moment na odwołanie się.

Wiosna2019
    Participant

Teoretycznie widzi z potwierdzeń przelewów

Niekoniecznie, bo nazwę można podać jaką się chcę 🙂 🙂 🙂

Wiosna2019
    Participant

Dlatego, jeśli nie otrzymaliby całej kasy to, to jest dobry moment na odwołanie się

Tu jest haczyk, bo wierzyciel nie ma dostępu do wszystkiego.

perse
    Participant

hmmm,czyli ostatnie pismo o wykonaniu psw należy złożyć z załącznikami tzn odpisami dla wszystkich wierzycieli? cholera, u mnie było ich ponad 20 tu,a czeka mnie to za 4 mce(kończę plan spłat) do tej pory sprawozdania roczne składałam normalnie w 2 egzemplarzach(jeden dla mnie z potwierdzeniem złożenia) mam nadzieje,ze tylko to ostatnie o wykonaniu psw należy złożyć z odpisami dla wszystkich wierzycieli?

Kevin
    Participant

zadzwoń do sekretariatu Sądu, powinni Ci udzielić informacji.

kmaro08
    Participant

@perse a dokładnie w jaki sposób składasz 2 egzemplarze, tak aby jeden był dla Ciebie z potwierdzeniem odbioru? To w sumie dobra podkładka, bo nikt Ci nie zarzuci, że nie złożyłaś, bo się np zgubiło. Ja pierwsze sprawozdanie składałem w jednym egzemplarzu, pocztą z potwierdzeniem odbioru.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 36)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.