Sprawozdanie roczne plan Spłaty pomocy

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Sprawozdanie roczne plan Spłaty pomocy

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy
  • #20787
    smartboy123
    Uczestnik

    Witam. OD dłuższego czasu zbieram się z rocznym sprawozdaniem planu splaty za rok 2021 ale mnie to przeraza. Zacząłem spłacać od kwietnia 2021 roku. I tu moje pytania:
    1) Ogólnie mam 8 wierzycieli, 8 wierzycieli razy 9 miesięcy, więc musze wydrukować 72 potwierdzenia przelewow? Czy moge to jakoś uproscic skrocic? Probowalem wygenerowac pdf z potwierdzeniami przelewow jednego wierzyciela na 9 miesiecy, wygenerowal ale niestety nie ukazuje numery konta odbiorcy, reszta moich danych jest.
    2) Ogolnie pracowalem w pracy przez 4 miesiace, czy potwierdzenia przelewow od pracodwacy tez drukowac?
    Dodatkowo bylem w wojsku, sluzba przygtotwawcza. Tez dostalem kilka przelewow rozbitych, z tego tez mam drukowac jakies potwierdzenia?
    Trzeci dochod moj byl ze zwolnienn lekarskich, czy to tez mam drukowac potwierdzenia?
    Czwarty dochod z urzedu pracy, zasilek dla bezrobotnych, czy to tez drukowac przelewy potwierdzenia?
    3) Tutaj dziwna sytuacja, otrzymalem zwrot prowizji za wczesniej splacony kredyt od wierzyciela ktory sprzedal swoja wierzytelnosc innemu, a ktoremu aktualnie splacam plan splaty. Byly to 4 przelewy z banku na kwoty : 424 zl, 1813 zl, 507 zl, 997 zl. Czy z tego tez musze jakos sie rozliczyc?
    4) Ogolnie kilka razy wyplacalem pieniadze z bankomatu i wplacalem: Wyplaty 1000×3 razy oraz wplacilem raz 2000. Czy z tego tez musze jakos sie rozliczac , informowac?
    5) Kiklka razy kupilem sobie przedmioty do uzytku, jednego dnia 2 drozsze zakupy za kwote 2399 zloty oraz 2479. Czy musze to dokumentowac? innego dnia za kwote 3049 zloty.
    6) Czyli drukuje lacznie 8 razy zeznania o wysokosci osiagnietego przychodu, czyli rozliczony pit z ukazaniem wplywow tak? + dolozyc do tego 8 wnioskow za co ile, ta gllowna strona rozeznania rocznego planu splaty tak?
    7) Mialem wpadke z hazardem.
    Jednego dnia przelalem z kontoa bukmachera na swoje bankowe 2000 zl + 1500. Czy z tego tez moge miec konsekwencje i czy musze rozliczyc ten dochod jakos skoro byl opodatkowany na serwisie bukmachera? Dodatkowo tego samego dnia wplacilem na konto bukmachera laczna sume okolo 9 tysiecy, kilka przelewow porozbijnaych a najwiekszy byl za 2000 zl. Czy z tego tez musze jakos sie spowiadac?

    To chyba na tyle, pomocie i odpowiedzcie na te pytania bo do konca kwietnia trzeba zlozyc to sprawozdanie a ja nawet nie chce o tym myslec bo to samo myslenie i analizowanie sprawia mi zle odczucia. Dziekuje za pomoc!! 🙂

    #20790
    tomek001
    Uczestnik

    „OBOWIĄZKI UPADŁEGO W OKRESIE WYKONYWANIA PLANU SPŁATY
    Ponieważ plan spłaty wykonywany jest osobiście przez upadłego, niezbędne są instrumenty prawne pozwalające na kontrolę wykonywania planu spłaty.
    Do takich instrumentów należy zaliczyć sprawozdanie upadłego z wykonania planu spłaty za poprzedni rok kalendarzowy.

    Art. 49118 ust. 3 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe (tekst jednolity: Dz.U. z 2019 r. poz. 498, dalej: p.u.).

    Upadły jest obowiązany składać sądowi corocznie, do końca kwietnia, sprawozdanie z wykonania planu spłaty wierzycieli za poprzedni rok kalendarzowy, w którym wykazuje osiągnięte przychody, spłacone kwoty oraz nabyte składniki majątkowe o wartości przekraczającej przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku za ostatni kwartał okresu sprawozdawczego, ogłoszone przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Do sprawozdania upadły dołącza kopię złożonego rocznego zeznania podatkowego.

    Sprawozdanie upadłego jest sprawozdaniem rocznym, z tym że pierwsze sprawozdanie powinno zostać sporządzone za okres od prawomocnego ustalenia planu spłaty do 31 grudnia roku, w którym plan spłaty został ustalony.

    SPRAWOZDANIE DŁUŻNIK MA ZŁOŻYĆ W TERMINIE WŁAŚCIWYM DO ZŁOŻENIA ROCZNEGO ZEZNANIA PODATKOWEGO, Z TEGO TEŻ POWODU SKORELOWANO TEN TERMIN Z TERMINEM SKŁADANIA ZEZNANIA, KTÓRE DŁUŻNIK MA OBOWIĄZEK DOŁĄCZYĆ DO SPRAWOZDANIA.
    Sprawozdanie upadłego może być złożone przez pełnomocnika. Sprawozdanie podlega złożeniu bez potrzeby uprzedniego wezwania przez sąd do wypełnienia tego obowiązku.

    Treść sprawozdania. W sprawozdaniu upadłego podać należy:
    informację o osiągniętych przychodach. Należy przyjąć, że chodzi tu o sumaryczną kwotę przychodów. Nie ma znaczenia, na jakim obszarze podatkowym przychody te zostały osiągnięte (chodzi także o przychody np. z pracy za granicą). Ustawodawca nie zobowiązuje upadłego do ujawnienia rodzaju źródeł przychodów.
    informację o spłaconych kwotach. Przy czym zestawienie powinno być tak sporządzone. aby była możliwa kontrola prawidłowości zaspokojenia poszczególnych wierzycieli;
    nabyte składniki majątkowe o wartości przekraczającej dwukrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wartość składników majątkowych należy określić według dnia nabycia, a nie według daty sporządzenia lub wniesienia sprawozdania;
    załącznik do sprawozdania, który powinien być “kopią rocznego zeznania podatkowego”. Przepisy nie rozstrzygają jednoznacznie o tym, czy jeżeli upadły rozlicza się poza polskim systemem podatkowym, to czy obowiązany jest do przedstawienia właściwego zeznania podatkowego.
    Konsekwencją niezłożenia sprawozdania przez upadłego może być uchylenie planu spłaty wierzycieli. W razie uchylenia planu spłaty wierzycieli zobowiązania upadłego nie podlegają umorzeniu.

    #20791
    tomek001
    Uczestnik

    1. tak
    2. nie, skladasz tylko zeznacznie podatkowe!
    3. tez powinienes otrzymac pit od wierzyciela, ktorzy umorzyl czesc dlugu
    4. nie
    5. wykazujemy jedynie te skladniki majatku ktore przekraczaja srednie wynagrodzenie w gospodarce
    6. jedno rozliczenie podatkowe dolaczasz,a nie osiem!
    7. raczej nie, ale jesli hazard byl powodem upadlosci i znowu grasz to XD

    #20792
    Anonim
    Nieaktywne

    Na blogu masz też wszystko wyjaśnione + wzór sprawozdania.

    Sprawozdanie z wykonania planu spłaty wierzycieli

    Odnośnie pkt 3 to w jednym roku również otrzymałem takie zwroty za wcześniejszą spłatę. Przy tym otrzymałem też pity od tych podmiotów. Kwoty wykazane były w złożonym przeze mnie PIT 37 w jakiejś odrębnej rubryce. Nic nie tłumaczyłem ani, nie opisywałem tej sytuacji, bo nie ma takiego wymogu. Należy podać osiągnięty dochód w roku i załączyć PIT37 nic więcej. Nie musisz więc wykazywać składowych z czego ta kwota dochodu się składa tzn. z jakich umów, pracodawców itp.

    Powrót do hazardu nie wróży nic dobrego… Mam nadzieję, że jesteś świadomy konsekwencji jakie mogą być przed Tobą. Już tak „łatwo” nie będzie tego ogarnąć.
    Trzymam kciuki żebyś mógł się ogarnąć z tego.
    Mi natomiast słabo się robi, jak sobie pomyślę, że musiałbym przechodzić przez upadłość i wszystko z tym związane jeszcze raz albo, że poszło to wszystko na marne.

    #20795
    smartboy123
    Uczestnik

    Ogólnie nie otrzymałem pitol żadnych os banku gdzie zwrocili mi prowizję. Czyli mój przychod z tego roku to: Wyplata, zus zwolnienie lekarskie, podatek skarbowy również? Żołd z wojska oraz zasiłek z miasta? Kamo mógłbyś mi podesłać swój nr telefonu na maila aleksik13@o2.pl, bo chciałbym spytać i załatwić sprawę od razu by działać, byłbym bardzo wdzięczny 🙂

    #20797
    smartboy123
    Uczestnik

    I czy w przychodach biorę jakas kwotę z rubryki z pit rubryki?

    #20816
    Cristiano88
    Uczestnik

    Witam wszystkich na forum. Mam jedno pytanie apavam już raty w ramach PSW. Teraz jestem na etapie sprawozdania rocznego tylko zecz w tym że sprawę o postanowieniu miałem w październiku a pismo o prawomocnym postanowieniu dostałem w styczniu z tatą uprawomocnienia październik 2021 wtedy też po otrzymaniu natychmiast zrobiłem tak jak by zaległe Raty od października do grudnia 21 nie wiem czy dobrze zrobiłem ale nic nie wiedziałem o postanowieniu i kwocie do przelania danym wierzyciela. Ale raza w styczniu wszystko nadplacilem i nie wiem. Jak to napisać w zeznaniu rocznym do sądu czy dobrze wogole zrobiłem proszę o poradę

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.