Spłaty zobowiązań

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Spłaty zobowiązań

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Anonim 1 tydzień, 3 dni temu.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy

Anonim
    Participant

Witam mam pytanie jestem samotną matką 5 dzieci w tym niepełnosprawnych utrzymuje się tylko z zasiłków z mops i alimentów nie mogę podjąć pracy do upadłości zgłosiłam kredyty i karty debetowe sąd ogłosił upadłość czekam na kontakt od syndyka adwokatka powiedziała mi że nie mam nic płacić oprócz rachunków domowych czyli czynsz prąd gaz abonament za telewizję obiady w szkole u dzieci ale mam też różne umowy w Play był kiedyś wzięty telefon laptop telewizor i solidarnie od kilku lat płacę rachunki i tu jest pytanie czy to mam płacić dalej czy nie bo umów z play nie skladalam we wniosku do upadłości nie mam żadnego majątku itd posiadam podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego pralka zmywarka lodówka piekarnik ale są to już rzeczy kilkuletnie w skład majątku adwokatka wpisała tylko laptopa o którym na sprawie oczywiście powiedziałam bo sędzia pytała czy płacę raty co może mi syndyk zabrać z tych rzeczy i czy może mi zająć konto bankowe gdzie przeważnie tylko środki z mops mi przychodzą chyba że coś uda mi się coś po dzieciach sprzedać to jakiś grosz wpadnie dodam że z tych świadczeń oplacam wszelkie rachunki

Aldona
    Participant

Syndyk nie zajmie konta na które wpływają wyłącznie zasiłki z MOPS, alimenty. Więc te dodatkowe wpływy (za coś sprzedane po dzieciach)
    musisz „jakoś” inaczej sobie zorganizować.
    Jak przyjdzie syndyk to powiedz mu o tych umowach w Play, które nie ujęłaś we wniosku. Pewnie je dopisze do listy wierzytelnośći bo teoretycznie jako upadła nie możesz już regulować takich należności (poza oczywiście czynsz, prąd, i pozostałe „domowe”).
    To czy syndyk zabierze laptop to już zależy od syndyka i od ewentualnej wartości sprzedażowej tego laptopa.

Anonim
    Participant

Dziękuję za informację myślałam że to co płacę regularnie będzie wliczone jako rachunki domowe no cóż chciałam być fair wobec play bo tylko u nich mogłam coś wziąść mimo wpisu w Biku niektóre sprzęty posprzedawalam żeby mieć na, życie ale raty jeszcze mam czyli w tym wypadku telefon który mam na abonament to przejdzie mi na kartę tak?

Aldona
    Participant

Telefon każdy raczej opłaca. Zobaczysz co Ci powie syndyk w sprawie tych umów z Play (czy te sprzęty są na jednej czy na kilku umowach, bo może wtedy np. płaciłabyś tylko telefon). Zobaczysz co syndyk powie.

Uzalezniony
    Participant

Jak przyjdzie syndyk to powiedz mu o tych umowach w Play, które nie ujęłaś we wniosku. Pewnie je dopisze do listy wierzytelnośći bo teoretycznie jako upadła nie możesz już regulować takich należności (poza oczywiście czynsz, prąd, i pozostałe „domowe”).

Kurczę, to jest pewna informacja, żadnego abonamentu, nawet na jakiś pakiet sportowy?.

Aldona
    Participant

@uzależniony
    To czy upadłego będzie stać na opłacanie abonamentu, czy tylko na doładowanie na kartę, czy na pakiet sportowy – ze środków pozostawionych mu do dyspozycji przez syndyka – to już indywidualna sytuacja materialna danego upadłego.
    Wątpię jednak aby taki pakiet sportowy (jako niezbędny wydatek) był uwzględniony przez Sędziego na rozprawie o psw.

Uzalezniony
    Participant

Nie chodzi mi o to o PSW. Resztę odpowiedziałaś i dzięki, znaczy jest możliwy abo na sport i OK. Tani pakiet więc będzie stać. Wiesz zrozumiałem, że żadnych abo tych niezbędnych jak woda, gaz, prąd, mieszkanie.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 miesiąc temu przez  Uzalezniony.

Anonim
    Participant

Witam była Pani syndyk pytała tylko o wiek dzieci i z czego się utrzymuje ja oprócz zasiłków na dzieci i alimentów nie mam żadnych dochodów to teoretycznie nie powinna nic wziąść. Powiedziała że banki sami blokują konta a nie oni jakieś braki niedoprecyzowane w ustawie jak mi założą blokadę to mam się z nią skontaktować to zgłosi do banku o odblokowanie trwa to do dwóch tygodni jeśli chodzi o korespondencję to faktycznie wszystko idzie do niej po zapoznaniu się z nią wszystko mi zwróci mi na szczęście rzadko coś przychodzi chyba że wezwania do zapłaty od wierzycieli. Alimenty które mi przychodzą pocztą też pójdą do niej ale mi zwróci bo są to pieniądze dzieci. Telefon mogę póki co spłacać. Jeszcze będę mieć z nią dwa spotkania cała upadłość może trwać do roku ale mówi że szybko powinno pójść bo nie mam majątku.Fajna kobieta przyszła pogadała dała różne rady i powiedziała że będzie dobrze żebym się tak nie denerwowała

Anonim
    Participant

Kurcze nie dosyć że zostałam w grudniu bez środków do, życia bo synowi się skończyło orzeczenie i w związku z tym nie dostałam połowy zasiłków to całkowicie zapomniałam że mogą nałożyć tą blokadę bankową do tej pory nie miałam udało mi się kasę pożyczyć ale chyba mam już tą blokadę bo nie mogę dokonać płatności. Oczywiście napisałam do syndyka żeby szybko się tym zajął bo 10 mam rodzinne i mam nadzieję że odblokują bo rachunki mogą trochę poczekać ale dzieci nie 🙁 pisma do wierzycieli już poszły wniosek do msig też codziennie sprawdzam ale jeszcze nie ma wpisu

moskit
    Participant

Przykra sprawa. W niektórych bankach trwa to dłużej niż 2 tyg. 🙁

Anonim
    Participant

Z dniem 31.12 jest wpis w MSIG a 05.01 PLAY zawiesił mi usługi nie mogę nigdzie zadzwonić sms czy korzystać z ich internetu do mnie też nikt się nie dodzwoni złożyłam wniosek o przeniesienie numeru na kartę bo mi zależy żeby utrzymać mój nr mam tyle kontaktów że nie wyobrażam sobie każdemu podawać nowy numer. Mają 7 dni na rozpatrzenie wniosku. Oczywiście musiałam kupić nowy numer na kartę żeby mieć kontakt ze światem. Z play do grudnia jestem na czysto z płatnością także obecnej faktury nie będę narazie opłacać mimo że faktury będą mi dalej przychodzić.Mam też telewizję i internet z UPC na wszelki wypadek się zapytałam czy mi nie odłączą dopóki płacę to umowa z nimi mnie obowiązuje. A w sprawie blokady konta bankowego nadal cisza wniosek wysłany 18.12 a główny bank w Katowicach jeszcze pisma nie dostał 🙁

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.