Spis wierzytelności

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Spis wierzytelności

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #19756
  anna1970
  Participant

  Witajcie. Jeżeli dłużnik ma problem ze skompletowaniem wszystkich wezwań i umów pożyczek w jaki sposób można uzyskać dokładne dane aktualnego zadłużenia tak, aby złożyć wniosek? Bo o ile umowy są tak stan aktualnego zadłużenia to tajemnica bo większość wezwań została wyrzucona :/

  #19757
  kmaro08
  Participant

  Ja nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało przy składaniu wniosku. Jednak w mojej ocenie najważniejsze żeby mieć jakiś dokument na każde Twoje zobowiązanie choćby najbardziej aktualne wezwanie do zapłaty. Z tego co pamiętam to aż tak ważne nie są dokładne dane co do gr odnośnie każdego Twojego zobowiązania, najważniejsze jest uwzględnić wszystkich swoich wierzycieli. W trakcie postępowania upadłościowego, jeśli dany wierzyciel się zgłosi to i tak przedstawi aktualną wartość zobowiązania, a z drugiej strony przecież nie jest powiedziane, że nawet to zrobi i będzie uczestniczył w całym procesie.
  Najlepiej, jakby ktoś pomógł , ew. potwierdził to co piszę, kto niedawno składał wniosek.

  #19760
  Snajper
  Participant

  Może być raport z biku

  #19772
  Kevin
  Participant

  Jeżeli nie miałem umowy to się posiłkowałem wezwaniami do zapłaty z najświeższą datą, w niektórych przypadkach wierzyciele przysyłali umowy emailem.

  #19780
  skyfall
  Participant

  – Raport BIK (nie wszystkie firmy podają jednak dane do BIK-u, dotyczy to zwłaszcza parabanków, umów telekomunikacyjnych itp.)
  – Raport z BIG Infomonitor, KRD, Erif (może coś być ale nie musi)
  – Wezwania do zapłaty, cokolwiek co potwierdza istnienie długu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.