Spis wierzytelności

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Spis wierzytelności

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    anna1970
    Participant

Witajcie. Jeżeli dłużnik ma problem ze skompletowaniem wszystkich wezwań i umów pożyczek w jaki sposób można uzyskać dokładne dane aktualnego zadłużenia tak, aby złożyć wniosek? Bo o ile umowy są tak stan aktualnego zadłużenia to tajemnica bo większość wezwań została wyrzucona :/

kmaro08
    Participant

Ja nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało przy składaniu wniosku. Jednak w mojej ocenie najważniejsze żeby mieć jakiś dokument na każde Twoje zobowiązanie choćby najbardziej aktualne wezwanie do zapłaty. Z tego co pamiętam to aż tak ważne nie są dokładne dane co do gr odnośnie każdego Twojego zobowiązania, najważniejsze jest uwzględnić wszystkich swoich wierzycieli. W trakcie postępowania upadłościowego, jeśli dany wierzyciel się zgłosi to i tak przedstawi aktualną wartość zobowiązania, a z drugiej strony przecież nie jest powiedziane, że nawet to zrobi i będzie uczestniczył w całym procesie.
    Najlepiej, jakby ktoś pomógł , ew. potwierdził to co piszę, kto niedawno składał wniosek.

Snajper
    Participant

Może być raport z biku

Kevin
    Participant

Jeżeli nie miałem umowy to się posiłkowałem wezwaniami do zapłaty z najświeższą datą, w niektórych przypadkach wierzyciele przysyłali umowy emailem.

skyfall
    Participant

– Raport BIK (nie wszystkie firmy podają jednak dane do BIK-u, dotyczy to zwłaszcza parabanków, umów telekomunikacyjnych itp.)
    – Raport z BIG Infomonitor, KRD, Erif (może coś być ale nie musi)
    – Wezwania do zapłaty, cokolwiek co potwierdza istnienie długu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.