Skarga pauliańska w trakcie upadłości

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Skarga pauliańska w trakcie upadłości

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #14137
  Cleo1234
  Participant

  Czekam na decyzję o ogłoszeniu lub oddaleniu upadłości. Postanowienie ma zostać wydane za tydzień, za 2 tygodnie mąż ma rozprawę- skargę pauliańską od jednego z moich wierzycieli. Rok temu przekazalam mężowi w darowiźnie 1/2 działki, teraz wierzyciel walczy z mężem o uznanie czynności za bezskuteczne. Co się stanie jak ja dostanę za tydzień upadłość, a za dwa sąd przychli się do wniosku wierzyciela? Syndyk wejdzie w miejsce wierzyciela? Sprzeda działkę? Co będzie z umorzenie długu po wykonaniu psów, bo taki napewno dostanę? Czy ze względu na wyrok w sprawie skargi pauliańskiej po wykonaniu psw sąd może nie umorzyć mi dlugi w jako, że działałam na szkodę wierzycieli?

  #14140
  moskit
  Participant

  „Czy ze względu na wyrok w sprawie skargi pauliańskiej po wykonaniu psw sąd może nie umorzyć mi długi w jako, że działałam na szkodę wierzycieli?”
  Jeśli zapadnie wyrok, że działałaś z pokrzywdzeniem wierzycieli to wniosek o umorzenie postępowania z twojej winy masz jak w banku.

  #14141
  Cleo1234
  Participant

  Czyli wszytko jest bez sensu, przeciez nie cofnie skargi pauliańskiej. To po co sąd ogłosić mi upadłość jak później nie umorzy mi długów?

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.