Sędzia komisarz

Forum Fora Przepisy prawa upadłościowego Sędzia komisarz

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #16577
  Archibaldt
  Uczestnik

  Czytając w MSiG postanowienia upadłościowe zauważyłem, że są przypadki nie wyznaczania sędziego komisarza, od czego to zależy?

  #16578
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  To są postanowienia wydawane na podstawie nowych przepisów. Aktualnie w tzw. trybie uproszczonym nie ma sędziego-komisarza. Więcej na temat trybów postępowania upadłościowego tutaj —> UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA 2020 – TRYBY POSTĘPOWANIA UPADŁOŚCIOWEGO

  #19242
  Snajper
  Uczestnik

  Panie Mecenasie czyli jak na postanowieniu jest tylko wyznaczony Syndyk to jest tryb uproszczony?

  #19243
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Tak. Przy czym w toku postępowania upadłościowego tryb może zostać zmieniony, a co za tym idzie wyznaczony sędzia-komisarza.

  #19244
  Snajper
  Uczestnik

  Ok bardzo dziękuję za odpowiedź panie Mecenasie

  #19245
  Snajper
  Uczestnik

  Panie Mecenasie jeszcze pytanie odnośnie upadłości jestem pół roku po ogłoszeniu upadłości czy ja mogę pisać wniosek o całkowite umorzenie chodź chyba to jest nierealne i jak napisać taki wniosek i czy też trzeba do syndyka wysyłać czy tylko do sądu?

  #19247
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Jeżeli upadłość jest na nowych zasadach i w tzw. trybie uproszczonym, to takiego wniosku się nie składa. Propozycje co do sposobu zakończenia postępowania upadłościowego składa syndyk, a upadły się do nich odnosi. Ustosunkowując się do pisma syndyka można oczywiście przedstawić swoje własne propozycje – w tym umorzenie bez PSW. Takie prawo maja również wierzyciele.

  Odpowiedź na propozycje syndyka składa się bezpośrednio do niego w terminie 14 dni. On swoje pismo wraz ze stanowiskiem upadłego przekazuje do sądu.

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.