SĄD W GDANSKU

Otagowane: 

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
    Matiol
    Uczestnik

Cześć ktoś miał styczność z sądem w Gdańsku ? Może chce się podzielić wrażeniami. Bo z tego co słyszę jest to najgorszy sąd do upadłości w Polsce… Już lepiej zameldować się w innym mieście np Warszawa..

corda123
    Uczestnik

Ja składałam wniosek o upadłość w Gdańsku (idę nową upadłością). Upadłość ogłoszona. Syndyk przydzielony, nie robił żadnych „problemów”. Nie posiadam żadnego majątku, nie był w domu, jedynie pensja ponad najniższą krajową przelewana jest na jego konto bezpośrednio od pracodawcy. Pod koniec czerwca mam rozprawę celem ustalenia planu spłaty (mimo mojej zgody na propozycję planu spłaty przesłanej przez syndyka). Prawniczka powiedziała, że nie mam się czym przejmować i nie powinno być problemów.

Wszystko zależy pewnie od sytuacji upadłego, podejścia syndyka, samego upadłego, sędziego. Wydaje mi się też, że nie ma co demonizować tego Sądu.

Ja poczułam ogromną ulgę już po samym ogłoszeniu upadłości i zejściu komorników z rachunku bankowego itd. Reszta to kwestia czasu i podejścia, które warto mieć zadaniowe. Osobiście staram się podchodzić pozytywnie, bo gorzej być na pewno nie może 😉 Mimo, że nie jest to łatwy proces i „trochę” trwa.

DepresjaMAX
    Uczestnik

Złożyłam w grudniu wniosek elektronicznie, teraz w maju musiałam uzupełnić braki formalne. Nadal czekam, cała w stresie. Gdzie nie wejdę, to każdy tylko pisze „Sąd w Gdańsku najgorszy”. Wydaje mi się jednak, że to jest spowodowane tym, że w innych miastach idzie to troszkę szybciej. Dla przykładu: Mój znajomy w Elblągu miał ogłoszoną upadłość w dwa tygodnie. Później to chyba kwestia podejścia samego upadłego i syndyka. Zobaczymy, jak będzie… Życzę powodzenia!

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.