Sąd Upadłościowy Gdanak-Poludnie

Forum Fora Sądy upadłościowe Sąd Upadłościowy Gdanak-Poludnie

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    Gdanszczanka
    Participant

Dobry wieczór.
    Mam swoją pierwszą rozprawę upadłościową w Gdansku-poludnie. Czy mial ktoś z Państwa styczność z Sadem w tym mieście?

• Ten temat został zmodyfikowany 1 week, 4 days temu przez Gdanszczanka.
    Gdanszczanka
    Participant

Przepraszam Gdanak-Północ na ul. Piekarniczej

Niestety gdański sąd upadłościowy nie należy do „najprzyjemniejszych”. Z reguły bardzo wnikliwie badają każdą sprawę i żądają dokładnego udokumentowania okoliczności, na które dłużnik powołuje się we wniosku. Po złożeniu wniosku zawsze przychodziło pismo z wezwaniem do przedłożenia szeregu dodatkowych dokumentów. Tak była przynajmniej w sprawach rozpoznawanych na przepisach sprzed 24 marca. Jak będzie po nowelizacji jeszcze nie wiadomo. Wprawdzie złożyłem już w Gdańsku kilka wniosku na nowych zasadach, ale na chwile obecną nie było jeszcze żadnego odzewu.

Reasumując, najlepiej przygotować się na ostre maglowanie na rozprawie. Lepiej się dobrze przygotować, niż zostać zaskoczonym.

Gdanszczanka
    Participant

Jeszcze jestem na starych zasadach. Na szczęście tym razem nie wymagali dokumentów, bo byłam przygotowana. W zeszłym roku składałam równiez i wtedy troszkę ich było do uzupełnienia, ale nie zmiescialm się w czasie 7 dni więc został wniosek wycofany. W tym roku czyli przed nowelizacja jeszcze złożyłam na nowo. Niestety…. Nie da się chyba z tego tak bardzo przygotować. Należę do osób, które „planują” a jak przychodzi co do czego to wychodzi inaczej. Wiem, że gdy sąd oddali mój wniosek mam natychmiast go wycofać i złożyć ponownie ale już na nowych zasadach.

Jeżeli wniosek był składany na starych zasadach, to po jego oddaleniu nie trzeba już cofać wniosku. Po uprawomocnieniu się postanowienia o oddaleniu starego wniosku można od razu składać wniosek na nowych zasadach.

Gdanszczanka
    Participant

A jeśli Sąd stwierdzi, że nie ogłosi w moim przypadku upadłości to wtedy pisze wniosek o wycofanie o moje go złożyć na nowo z tym, że na nowych zasadach, które niestety według mnie są niekorzystne tak na dobrą sprawę dla osoby fizycznej.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.