Rrzeczenie się praw do spadku w imieniu dziecka a upadłość

Forum Fora Skarga pauliańska Rrzeczenie się praw do spadku w imieniu dziecka a upadłość

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    Upadla1991
    Uczestnik

Witam, może ktoś mi pomoże. Dzisiaj miałam pierwsze spotkanie z syndykiem i w naszej rozmowie wynikło że około 3 lat temu zrzekalam się w imieniu córki spadku po jej dziadku (ojcu mojego „jeszcze wtedy męża”). Spadek był zadłużony, niestety nie wiem czy długi teścia były większe niz majątek. Syndyk trochę mnie wystraszył że sąd może uznać że wyzbylam się majątku i umorzyć postępowanie upadłościowe. Czy ktoś mi może pomóc jak to wygląda? Czy rzeczywiście sąd może mi umorzyć postępowanie ? Tak naprawdę spadek nawet nie był mój tylko działałam na korzyść córki aby nieodzowdziczyla majątku z długami. Będę wdzięczna za każdą pomoc

kmaro08
    Uczestnik

Wyzbywanie się majątku tuż przed upadłością może doprowadzić do umorzenia postępowania przez sędziego jednak nie musi. Wszystko zależy od okoliczności. Twoja sytuacja nie należy do standardowych więc raczej nikt z forumowiczów, oprócz oczywiście Pana Mecenasa, raczej Ci nie pomoże, tj. nie przedstawi konkretnego rozwiązania.
    Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji powinnaś zebrać na ten temat, jak najwięcej dowodów/informacji potwierdzających Twoją wersję. Przedstawić je syndykowi i szczegółowo opisać tę sytuację, tj. powód zrzeczenia się spadku. Być może i tak będziesz musiała to zrobić przed sądem, jeśli syndyk wcześniej wniesie o umorzenie Twojego postępowania. Jeśli tak by się stało to ja bym na pewno szukał wsparcia prawnego u specjalisty. A póki co próbuj działać u syndyka żeby nie zrobił nic przeciw Tobie.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.