Rozprawa w Sądzie

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Rozprawa w Sądzie

Otagowane: 

Przeglądasz 3 wpisy - od 16 do 18 (z 18)
  • Autor
    Wpisy
    tomek001
    Uczestnik

spora kwota w planie spłat, a jesli jest prawda to co mowisz, że dzieki temu splacisz wszystkich wierzycieli praktycznize w calosci, to Sąd chyba jest slabo poinformowany bo sa przepisy, ze plan splat nie moze trwac dluzej niz dwa lata w twoim przypadku.

Poczytaj przepisy

1b.
    W przypadku gdy w drodze wykonania planu spłaty wierzycieli dłużnik spłaci co najmniej 70% zobowiązań objętych planem spłaty wierzycieli, które w postępowaniu upadłościowym prowadzonym zgodnie z przepisami części pierwszej zostałyby uznane na liście wierzytelności, plan spłaty wierzycieli nie może zostać ustalony na okres dłuższy niż rok.
    1c.
    W przypadku gdy w drodze wykonania planu spłaty wierzycieli dłużnik spłaci co najmniej 50% zobowiązań objętych planem spłaty wierzycieli, które w postępowaniu upadłościowym prowadzonym zgodnie z przepisami części pierwszej zostałyby uznane na liście wierzytelności, plan spłaty wierzycieli nie może zostać ustalony na okres dłuższy niż dwa lata.

Ja bym się odwoływał od postanowienia. Podstawowym celem upadlosci jest oddluzenie, a nie splata wszystkich wierzycieli w calosci.

daszeczko
    Uczestnik

Tomek001 czy te przepisy, które przytaczasz są po ostatnich zmianach? Bo ja idę po starych przepisach.

Odnośnie propozycji syndyka. prawa się ciągnęła, kontaktowałem się z syndykiem to powiedział, że on takiej propozycji nie składa, więc ja napisałem wniosek z propozycją. Potem już na rozprawie ja utrzymałem swoją propozycję 500 zł na rok. Na rozprawie syndyk na pytanie sądu proponował 500 zł na 3 lata.

kmaro08
    Uczestnik

U mnie było dość podobnie, ja złożyłem propozycję 500 zł na 2 lata, a na rozprawie Syndyk zaproponował to samo co ja.
    Sędzia ustanowił mi 1050 zł na 3 lata, jednak przy moich ówczesnych zarobkach na poziomie 5000-5500 zł netto.
    Gdybym był na Twoim miejscu to bym się nawet nie zastanawiał i od razu składał zażalenie.

Przeglądasz 3 wpisy - od 16 do 18 (z 18)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.