Rozprawa w Sądzie

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Rozprawa w Sądzie

Otagowane: 

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
  • Autor
    Wpisy
    Matiol
    Uczestnik

Witam

Za parę dni mam rozprawę w Gdańsku, o ustalenie planu spłaty. Proszę podpowiedzieć mi z waszego doświadczenie jakie pytania będą zadawane, i ile taka rozprawa może trwać. Dziękuję

perse
    Uczestnik

U mnie trwała może z 15 minut, pytania dokładnie takie jak informacje we wniosku, zarobki, sytuacja życiowa itd.

Mewa
    Uczestnik

Do Matiol- mam rozprawę w Gdańsk-Pólnoc 5 maja, z informacji innych wiem, że w tym sądzie u p. Makuły nie jest łatwo, rozprawa około godziny.

Matiol
    Uczestnik

A można sprawdzić kto będzie prowadził sprawę w internecie ?

Mewa
    Uczestnik

Ja mam informacje z portalu informacyjnego sądu i chyba jest na wezwaniu. A kiedy rozprawa?

corda123
    Uczestnik

Cześć, również mam rozprawę w sądzie w Gdańsku u wyżej wspomnianego sędziego. Rozprawa ma się odbyć pod koniec czerwca. Czy podzielicie się doświadczeniem po takiej rozprawie? Będę wdzięczna.

Matiol, polecam założyć konto na Monitorze Sądowym, dzięki temu jesteś na bieżąco z działaniami w Twojej sprawie.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 miesiąc, 3 tygodnie temu przez corda123.
    Mewa
    Uczestnik

Witam, i już po rozprawie w sądzie Gdańsk – Północ. Pomimo okropnego zdenerwowania – przetrwałam. Tak jak pisałam wcześniej rozprawa ponad godzinę i szczegółowe pytania- głównie na jaki cel były kredyty, zarobki wstecz, teraz i przyszłe, wydatki. Plan spłat ustalony będzie za 2 tygodnie. Ogólnie sędzia wymagający, z przenikliwym spojrzeniem, ale w sumie spoko. Pozdrawiam.

corda123
    Uczestnik

@Mewa czy pojawił się na rozprawie jakiś wierzyciel? Czy przez całą rozprawę były pytania skierowane do Ciebie?
    Serdecznie gratuluję przetrwania rozprawy 🙂 Ja mam również pod koniec czerwca. Trzymam kciuki za pomyślny plan spłat.

Matiol
    Uczestnik

Mewa a którego masz ogłoszenie planu splaty ? Bo ja w poniedziałek będę miał.

Matiol
    Uczestnik

Czyli jak dobrze rozumiem po ogłoszeniu planu spłaty i po uprawomocnieniu się wyroku syndyk schodzi z konta bankowego tak ??

Mewa
    Uczestnik

Cześć, ogłoszenie psw mam 19 maja, żaden wierzyciel się nie pojawił na rozprawie,pytania były do mnie, ale pod koniec również do syndyka. J zrozumiałam, że konto mam wolne już po ogłoszeniu psw, a spłatę zaczynam po uprawomocnieniu.

kmaro08
    Uczestnik

Standardowo, Syndyk kończy swój udział w postępowaniu upadłościowym, a tym samym schodzi z konta/zajęcia wynagrodzenia, po uprawomocnieniu się postanowienia PSW. Zdarzają się jednak sytuacje, że Syndyk schodzi z konta wcześniej. Wiele zależy od samego Syndyka.

daszeczko
    Uczestnik

Cześć. Też miałem ostatnio rozprawę o PSW w Gdańsku u powyższego sędziego. Tak jak piszecie, szczegółowe wypytywanie przez godzinę. Ustalono mi kwotę spłaty 1100 zł na 36 miesięcy przy dochodzie 3,5 tys netto. Co w moim przypadku oznacza spłatę całości zgłoszonych wierzycieli (po wyczyszczeniu środków uzbieranych w masie upadłościowej) Kwota byłaby wyższa, gdyby było co spłacać. Bardzo rygorystycznie podchodzą do stwierdzenia, że PSW ma w maksymalnym stopniu zaspokoić wierzycieli. Stwierdzono mi, że ok 2,2 tys. wystarczy na wszystkie moje potrzeby, dodam że kwota jest podniesiona ze względu na moją niepełnosprawność. Np. kwota wyżywienia to 350 zł, w moim przypadku podniesiona do 500 zł. Niestety trzeba się spodziewać dość wysokiej kwoty do spłaty.

Mam pytanie, skąd mam wziąć dane do wykonywania ustalonych, comiesięcznych przelewów na rzecz wierzycieli? Nie otrzymałem takiej informacji w postanowieniu. Muszę sam się skontaktować do wierzycieli?

kmaro08
    Uczestnik

No słabe podejście Sądu – Sędziego, bo głównym przesłaniem upadłości nie jest jak największe zaspokojenie wierzycieli a oddłużenie upadłego. W obecnym czasach 2,2 tyś. zł na utrzymaniem, tym bardziej z niepełnosprawnością, jak dla mnie jest nieakceptowalne. Na pewno bym się odwoływał od tej decyzji, walczyłbym o zmniejszenie tego planu.

Co do nr kont to możesz poprosić syndyka, powinien mieć te informacje. Ewentualnie przejrzeć akta sprawy (zgłoszenia wierzycieli). Jeśli to nie pomoże to kontakt z wierzycielami.

corda123
    Uczestnik

@daszeczko Mam pytanie. Jak ta ustalona kwota spłaty ma się do propozycji syndyka? Bo spodziewam się, że też taką propozycję otrzymałeś? Ja się zgodziłam ze stanowiskiem syndyka, jakie zaproponował (950 zł na 25 mscy), a mimo wszystko czeka mnie w Gdańsku rozprawa.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.