Rozprawa w Sądzie

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Rozprawa w Sądzie

Otagowane: 

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
 • Autor
  Wpisy
 • #20885
  Matiol
  Uczestnik

  Witam

  Za parę dni mam rozprawę w Gdańsku, o ustalenie planu spłaty. Proszę podpowiedzieć mi z waszego doświadczenie jakie pytania będą zadawane, i ile taka rozprawa może trwać. Dziękuję

  #20886
  perse
  Uczestnik

  U mnie trwała może z 15 minut, pytania dokładnie takie jak informacje we wniosku, zarobki, sytuacja życiowa itd.

  #20887
  Mewa
  Uczestnik

  Do Matiol- mam rozprawę w Gdańsk-Pólnoc 5 maja, z informacji innych wiem, że w tym sądzie u p. Makuły nie jest łatwo, rozprawa około godziny.

  #20888
  Matiol
  Uczestnik

  A można sprawdzić kto będzie prowadził sprawę w internecie ?

  #20889
  Mewa
  Uczestnik

  Ja mam informacje z portalu informacyjnego sądu i chyba jest na wezwaniu. A kiedy rozprawa?

  #20899
  corda123
  Uczestnik

  Cześć, również mam rozprawę w sądzie w Gdańsku u wyżej wspomnianego sędziego. Rozprawa ma się odbyć pod koniec czerwca. Czy podzielicie się doświadczeniem po takiej rozprawie? Będę wdzięczna.

  Matiol, polecam założyć konto na Monitorze Sądowym, dzięki temu jesteś na bieżąco z działaniami w Twojej sprawie.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 miesiąc, 3 tygodnie temu przez corda123.
  #20908
  Mewa
  Uczestnik

  Witam, i już po rozprawie w sądzie Gdańsk – Północ. Pomimo okropnego zdenerwowania – przetrwałam. Tak jak pisałam wcześniej rozprawa ponad godzinę i szczegółowe pytania- głównie na jaki cel były kredyty, zarobki wstecz, teraz i przyszłe, wydatki. Plan spłat ustalony będzie za 2 tygodnie. Ogólnie sędzia wymagający, z przenikliwym spojrzeniem, ale w sumie spoko. Pozdrawiam.

  #20920
  corda123
  Uczestnik

  @Mewa czy pojawił się na rozprawie jakiś wierzyciel? Czy przez całą rozprawę były pytania skierowane do Ciebie?
  Serdecznie gratuluję przetrwania rozprawy 🙂 Ja mam również pod koniec czerwca. Trzymam kciuki za pomyślny plan spłat.

  #20927
  Matiol
  Uczestnik

  Mewa a którego masz ogłoszenie planu splaty ? Bo ja w poniedziałek będę miał.

  #20928
  Matiol
  Uczestnik

  Czyli jak dobrze rozumiem po ogłoszeniu planu spłaty i po uprawomocnieniu się wyroku syndyk schodzi z konta bankowego tak ??

  #20929
  Mewa
  Uczestnik

  Cześć, ogłoszenie psw mam 19 maja, żaden wierzyciel się nie pojawił na rozprawie,pytania były do mnie, ale pod koniec również do syndyka. J zrozumiałam, że konto mam wolne już po ogłoszeniu psw, a spłatę zaczynam po uprawomocnieniu.

  #20930
  kmaro08
  Uczestnik

  Standardowo, Syndyk kończy swój udział w postępowaniu upadłościowym, a tym samym schodzi z konta/zajęcia wynagrodzenia, po uprawomocnieniu się postanowienia PSW. Zdarzają się jednak sytuacje, że Syndyk schodzi z konta wcześniej. Wiele zależy od samego Syndyka.

  #20997
  daszeczko
  Uczestnik

  Cześć. Też miałem ostatnio rozprawę o PSW w Gdańsku u powyższego sędziego. Tak jak piszecie, szczegółowe wypytywanie przez godzinę. Ustalono mi kwotę spłaty 1100 zł na 36 miesięcy przy dochodzie 3,5 tys netto. Co w moim przypadku oznacza spłatę całości zgłoszonych wierzycieli (po wyczyszczeniu środków uzbieranych w masie upadłościowej) Kwota byłaby wyższa, gdyby było co spłacać. Bardzo rygorystycznie podchodzą do stwierdzenia, że PSW ma w maksymalnym stopniu zaspokoić wierzycieli. Stwierdzono mi, że ok 2,2 tys. wystarczy na wszystkie moje potrzeby, dodam że kwota jest podniesiona ze względu na moją niepełnosprawność. Np. kwota wyżywienia to 350 zł, w moim przypadku podniesiona do 500 zł. Niestety trzeba się spodziewać dość wysokiej kwoty do spłaty.

  Mam pytanie, skąd mam wziąć dane do wykonywania ustalonych, comiesięcznych przelewów na rzecz wierzycieli? Nie otrzymałem takiej informacji w postanowieniu. Muszę sam się skontaktować do wierzycieli?

  #21015
  kmaro08
  Uczestnik

  No słabe podejście Sądu – Sędziego, bo głównym przesłaniem upadłości nie jest jak największe zaspokojenie wierzycieli a oddłużenie upadłego. W obecnym czasach 2,2 tyś. zł na utrzymaniem, tym bardziej z niepełnosprawnością, jak dla mnie jest nieakceptowalne. Na pewno bym się odwoływał od tej decyzji, walczyłbym o zmniejszenie tego planu.

  Co do nr kont to możesz poprosić syndyka, powinien mieć te informacje. Ewentualnie przejrzeć akta sprawy (zgłoszenia wierzycieli). Jeśli to nie pomoże to kontakt z wierzycielami.

  #21016
  corda123
  Uczestnik

  @daszeczko Mam pytanie. Jak ta ustalona kwota spłaty ma się do propozycji syndyka? Bo spodziewam się, że też taką propozycję otrzymałeś? Ja się zgodziłam ze stanowiskiem syndyka, jakie zaproponował (950 zł na 25 mscy), a mimo wszystko czeka mnie w Gdańsku rozprawa.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 18)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.