rozprawa PSW

Otagowane: 

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 34)
  • Autor
    Wpisy
    Roszponka
    Participant

witam, jestem po orzeczeniu sądu o PSW, przeszłam trochę, upadłość mam od 2015 roku, syndyk ciągle zabiera mi część wynagrodzenia, może ktoś wie co z kasą z wynagrodzenia za okres od ogłoszenia PSW do jego uprawomocnienia się (zamierzam złożyć zażalenie więc to potrwa trochę) czy ta zabrana mi kasa z wynagrodzenia będzie dla mnie do dyspozycji na ustalony już plan spłaty czy też syndyk podzieli tę kwotę poza ustalonym obecnie PSW

moskit
    Participant

Dostaniesz zwrot.

Roszponka
    Participant

dziękuję za odpowiedź, czy to znaczy, że dostanę te pieniądze na moje konto, do mojej dyspozycji, a nie na spłaty dodatkowo wyznaczone poza PSW, aż trudno mi w to uwierzyć, bo ciągle napotykam na jakieś problemy i sytuacje niekorzystne dla mnie

kazik79
    Participant

Witam,
    przede mną rozprawa dotycząca psw. Wcześniej Sąd wezwał mnie dp pisemnego przedstawienia stanowiska odnośnie mojej propozycji psw,ewentualnie uzasadnienia dla jego braku.Oczywiście złożyłem stosowne pismo.O rozprawie zostali powiadomieni wierzyciele i zostało im przesłane moje wcześniej zajęte stanowisko.Sąd wezwał wierzycieli do zajęcia stanowiska w terminie dwóch tygodni od daty otrzymania pisma.Czy w związku z tym,że praktycznie wszystkie stanowiska(moje i wierzycieli)są Sądowi znane,to na rozprawie raczej zostanie odczytane postanowienie Sądu w tej sprawie,czy raczej oczekiwać jeszcze raz maglowania w sprawie swoich ewentualnych możliwości finansowych.Jakie macie doświadczenia z tej rozprawy?

Roszponka
    Participant

Witam,
    ja miałam 4 rozprawy a dopiero na piątej było odczytane postanowienie (które było zresztą dla mnie niekorzystne) i ciągle byłam przepytywana o dochody i wydatki, ale tak nie musi być, to zależy od sędziego. trzeba przygotować dobrze informację o dochodach i wydatkach wszystkich osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym, życzę powodzenia!

mycha2018
    Participant

Witam
    Jak długo trwa rozprawa o PSW?

Roszponka
    Participant

różnie, pół godziny, lub dłużej,zależy co jest na niej do przedstawienia i jak to sędzia prowadzi

kazik79
    Participant

Moja rozprawa przewidziana jest na 30 minut(przynajmniej na wokandzie) i mam nadzieję,że zamknie się w tym czasie.

mycha2018
    Participant

Dzięki.Myslalam, że będą mnie maglować jakąś godzinę…a tu całość ma się zamknąć w pół…😀

Aldonaa
    Participant

Dostałam wezwanie na rozprawę o psw. Zdziwiłam się bo wiedziałam, że nie wszystkie procedury zostały wykonane.
    Ale dosłownie rzutem na taśmę zatwierdzono jednak (wiem z Portalu) ostateczny podział fmu oraz sprawozdania rachunkowe syndyka za trzy okresy czyli za 9 m-cy.
    Rozprawa się odbyła (sędzia nowa, wierzyciele zawiadomieni – ani się nie wypowiedzieli pisemnie, ani się nie stawili). Orzeczenie jednak zostanie wydane na posiedzeniu niejawnym. Ja mam uzupełnić rachunki, syndyk ma rozdzielić fmu (bo wierzyciel zmienił konto bankowe i ma mu podać nowe). Po 3-ch latach postępowania – to już można nazwać tylko „zezowate szczęście” 🙁

d_z_p
    Participant

Ale to jak to jest, w okresie od postanowienia o psw/umorzeniu bez psw do uprawomocnienia się tego orzeczenia, środki np. z zajęcia wynagrodzenia nie wchodzą już do masy upadłości ?

Aldonaa
    Participant

Potrącenia wpływają do masy upadłości do czasu uprawomocnienia się postanowienia (na posiedzeniu jawnym lub niejawnym) o ustaleniu psw/umorzeniu bez psw. A ściślej do chwili otrzymania przez syndyka tego prawomocnego postanowienia.
    Upadłemu zwracane są te potrącenia, które wpływały do masy : od dnia rozprawy (ustalającej psw/bez psw) – do jej uprawomocnienia.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 7 months temu przez Aldonaa.
    kazik79
    Participant

Aldonaa_gratuluję.Jesteś na finiszu 🙂

Aldonaa
    Participant

Mam nadzieję. Dziękuję kazik79 🙂

Luki1322
    Participant

Witam.
    Jestem tu nowy i nie bardzo wiem w jakim dzialem zapytac. Mianowicie upadlosc zostala ogloszona we wrzesniu 2018r. Teraz jestem juz po ostatecznym planie podzialu i zatwierdzeniem kwoty dla syndyka przez sad. Wnioaek o ustalenie wysokosci PSW zlozonh w maju 2019r. Jest luty, sydyk mowi ze wszysykie formalnosci zalatwione a nasal nie mam listu o termin rozprawy. Pytanie. Jak dlugo czekaliscie od listu z sadu o zatwierdzeniu wynagordzrnia za prace syndyka ( o ktora on wnioskowal) do rozprawy???
    Teraz drugie pytanie
    Czy jezeli zabieraja mi 50% pensji przez 1.5 roku juz, to po ustaleniu wysokości PSW i odliczeniu wynahrodzenia dla syndyka i czesci dla skarbu panstwa to pozostala czesci zostanie mi zworcona?? Zalozmy ze na chwile obecna to prawie 24 tys nie liczac kwoty pozyskanej ze sprzedazy ruchomosci?
    Bylbym wdzieczny za odpowiedz.
    Strasznie sie denerwuje ze to tak dlugo trwa. Od rozprawy w ktorej ogloszono upadłość minelo 1.5 roku.

PS; wniosek skladalem w Krakowie

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 34)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.