rozprawa PSW

Otagowane: 

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 34)
  • Autor
    Wpisy
    kacper12
    Participant

Witam , mam ustaloną rozprawę na PSW , chciałbym się dowiedzieć jak przebiega ten proces o co Sędzia pyta ?

Konto usuniete
    Uzytkownik

Nie wiem czy pracujesz czy nie. Czy wnosiłeś o umorzenie bez wyznaczania psw, czy o wyznaczenie psw. Pytanie jest zbyt ogólne.

Musisz niemal z aptekarską precyzją powiedzieć sądowi, ile zarabiasz i jakie masz wydatki. Oraz przestawić Twoją sytuację życiową. Np nie mogę podjąć pracy bo jestem chory. Pracuję w firmie, która zostanie w ciągu pół roku przejęta przez inną firmę. Więc moje stanowisko pracy może ulec likwidacji. Jestem na okresie próbnym i dostałem informację, że pracodawca mi przedłuży umowę i podwyższy wynagrodzenie. Zarabiam tyle i tyle oraz mam takie i takie premie. O premie na 100% zapytają. Mam chore dziecko i płacę tyle na leczenie. Żywność i inne koszty wynoszą tyle i tyle. Ewentualnie dlaczego nie możesz mieć psw. Lepiej trochę powymyślać wydatków. Żeby tak wyszło, że ledwo co Ci starcza na życie.
    Sąd bada Twoją sytuację życiową. Rozprawa jest nagrywana i jest protokół. Składasz zeznania pod przysięgą. Sędzia musi dobrze zrozumieć bo jak wyda postanowienie to być może będzie sporządzał na wniosek Twój lub wierzyciela uzasadnienie.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 4 months temu przez Konto usuniete.
    Aldonaa
    Participant

kacper12 – chciałam tylko dopytać. W maju br ogłoszona upadłość i już masz wyznaczony termin rozprawy o PSW ?
    Domyślam się, że nie było majątku do sprzedaży. Ale taki expres ?

anheros
    Participant

No i nic nie wiemy.
    Karol się więcej naprodukuje, niż autor wątku – który rzucił ogólnie „jest rozprawa” i tyle. Ani mru mru więcej – a niech się domyślają…
    Dla mnie też to dziwnie za szybko (choć życzyłbym każdemu takiego tempa): wszak każde postanowienie musi się uprawomocnić, do monitora sądowego trzeba dać jedno czy drugie ogłoszenie…

kacper12
    Participant

tak jak wspominałem upadłość ogłoszona w maju , pierwsze ogłoszenie do monitora w lipcu , drugie chyba początek września początkowo zgłosili się 2 wierzycieli z 7 , teraz na początku listopada zgłosił się jeden , za tydzień mam się spotkać z syndykiem w celu ustalenia PSW powiedział że rozprawe przewiduje w grudniu , bez majątku.

kacper12
    Participant

ile czekaliście na ustalanie planu spłaty ?

Aldonaa
    Participant

To masz fart. Ocierasz się właściwie o termin instrukcyjny (6 m-cy na postępowanie). Taki termin to zdarzał się we wpisach w 2015r.
    Super. Pozostaje Ci życzyć nieodwołujących się wierzycieli.
    Poza nielicznymi forumowiczami, którzy są już po ustaleniu PSW lub nawet po jego spłacie – to cała reszta czeka (na różnych etapach ale w większości już ponad rok).

anheros
    Participant

Szczerze życzę rozprawy o psw w grudniu – ale IMHO to niemożliwe.
    Gdzie taki sąd ekspresowy?
    Syndyk nic nie ma do ustalania terminu rozprawy.
    Nie wiem – albo to ewenement albo ktoś bada grunt i nas tutaj bada. Nie jestem pewien. Nie było takiego przypadku – karol przypominasz sobie…?
    To ogólnie jest NIEMOŻLIWE I NIEREALNE, coś tutaj ściemniasz kolego – świadomie albo nieświadomie – ale ściemniasz: spotkanie z syndykiem celem ustalenia psw za tydzień czyli kiedy – 1 albo 4 grudnia? I składacie pismo do sądu, syndyk składa, ty składasz – powiedzmy 8-9 grudnia i… w grudniu rozprawa? KIEDY??? Jak niecałe 2 tygodnie później grudzień realnie prawie się „kończy”, bo są święta i takie tam…??? A zawiadomienia o terminie, awizacja, doręczenie??? Co ty gadasz? O co chodzi….?
    Wiem, wiem – anheros zły taki, bo dopytuje… 😉 🙂 🙂

kacper12
    Participant

Napisałem tylko co powiedział mi syndyk , dla mnie może być to grudzień, styczeń, luty , ale widzę że mamy hejtera , każdy przypadek jest inny kolego anheros.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 years, 4 months temu przez kacper12.
    anheros
    Participant

Nie znasz znaczenia słowa „hejter” 🙂
    Albo ściemniasz albo jesteś tak strasznie chaotyczny i niedbały. A przepisy p.u.n. tego nie wybaczają – tutaj nie ma miejsca na fałszywy luz dorastającego nastolatka 🙂

Master
    Participant

Witam , mam ustaloną rozprawę o PSW na 30.10.18 , w styczniu składałem wniosek, który sporządził syndyk zaproponowałem miesięcznie 250zł , na piśmie które dostałem z Sądu jest napisanie że ” Gdzie będzie przesłuchany w charakterze strony w przedmiocie rozpoznania wniosków o umorzenie upadłego bez ustalenia planu spłaty wierzycieli oraz ustalenie wynagrodzenia syndyka” , jak to rozumieć ?

karol123
    Participant

Ano tak, że masz rozprawę o wyznaczenie planu spłat. Pewnie się walnęli w piśmie z sądu i zły tytuł dali. U mnie osoby z sekretariatu się pomyliły i dały nazwisko innego upadłego w uzasadnieniu wyroku. Zdarza się. Olej to. Idź na rozprawę i walcz. Swoją drogą zadzwoń tam i wyjaśnij. Z drugiej strony jak baby będą poprawiać i od nowa pisma wysyłać to masz kolejne 3 mies w plecy.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 6 months temu przez karol123.
    elwira
    Participant

witam wszystkich na forum dawno nie odzywalam się ale sledzilam wpisy chce powiedzieć ze mam sprawę o psw, dzisiaj dostałam pismo z sadu na 16.04.2019 . Upadlosc mi ogłoszono w 2017 w maju wiec trochę przeszłam. Ja akurat z sadu otrzymałam wniosek i sama pisałam o umorzenie zabowiazan bez ustalenia planu splaty wierzycieli. Przez ten caly czas bylam w kontakcie z syndykiem nie narzekam bo na kazde pytanie czy sms miałam odpowiedz każdemu zycze takiego syndyka.Teraz dopiero mam nerwy w oczekiwaniu na sprawę, nadal nie pracuje bo pracodawcy chcą młodych a ja już się nie licze ten caly czas można smialo powiedzieć był wegetacja co mnie czeka później nie wiem, ja tylko chciałam się spytac czy wierzyciele będą na sprawie? Dziekuje jeżeli ktoś mi o powie.

Aldonaa
    Participant

Mogą być ale nie muszą. Raczej pisemnie wyrażają swoje stanowisko w sprawie psw (a nawet to nie jest dla nich obowiązkowe).

elwira
    Participant

Dzieki Cie Aldonko

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 34)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.