Rozprawa o umorzenie zobowiązań bez ustalania planu splaty

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Rozprawa o umorzenie zobowiązań bez ustalania planu splaty

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #13595
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam. Dzisiaj odbyła się moja rozprawa o ustalenie planu spłaty. Syndyk złożył wniosek o umorzenie zobowiązań bez planu spłaty i ja także złożyłam w sądzie taki sam wniosek. Z kolei sędzia uznał, że zarabiając najniższa krajowa (umowa zlecenie) jestem w stanie spłacać 200zl miesięcznie na poczet planu spłat. Kwota, którą zarabiam jest równa lub niższa niż najniższa krajowa i nawet nie wystarcza mi na życie bieżące. Sędzia uznał że skoro pracuje w niepełnym wymiarze godzin i jestem młodą osoba to mam sobie znaleźć dodatkowa pracę. Ja to rozumiem ale na dzień dzisiejszy nie mam dodatkowej pracy i nie wiadomo kiedy uda mi się taka znaleźć. A z tego co wiem to sąd powinien wziąć pod uwage aktualna sytuację upadłego a nie wychodzić co by mogło być gdyby.Czy sędzia miał prawo do takiej oceny? Dodam że też choruje i się lecze ale sędzia stwierdził że to nic takiego. Co w takim przypadku zrobić? Pomozcie bo mi już brak sił.

    #13597
    Anonim
    Nieaktywne

    200 zł to chyba jednak nie jest dużo ?.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.