Rozprawa 06.03.2020

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Rozprawa 06.03.2020

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    Fallen2020
    Participant

Witam, przygotowuję się do rozprawy i liczę na pomoc forumowiczów, ponieważ wertuję i wertuję forum i bloga i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Nakreślę tylko swoją sytuację, kilka lat temu straciłem sporo nieswoich pieniędzy (prawie 100 000) w piramidach finansowych, chcąc zwrócić gdzie trzeba zaczęła się moja spirala, banki bez weryfikacji (nieskazitelna historia) parabanki, chwilówki, nigdzie nic po terminie dopóki żona mnie nie nawróciła. Od listopada zacząłem nie spłacać przestać pogłębiać tragiczną sytuację, chodzę do psychologa, cierpliwie rozmawiam z windykacjami. W uzasadnieniu podałem problemy z hazardem, ale niekoniecznie typowe, bowiem nie przeznaczałem wszystkich pieniędzy na hazard a raczej z zarobionych w ten sposób pieniędzy udawało mi się czasem coś spłacić, nieco odwlec nieuniknione. Pracuję za najniższą krajową, a zobowiązania są łącznie na ponad 300 tys. Zawsze dokładałem wszelkich starań, żeby nic nigdzie się nie przeterminowało (więc raczej rażące niedbalstwo ominiemy) ale od listopada nie płacę już nic nikomu i dalej żyję bardzo skromnie, ostatnio nawet jak pojawiła się kolejna wypłata, miałem jeszcze resztki poprzedniej 🙂 Dobra, a teraz już pytania, czego spodziewać się na rozprawie? o co w moim przypadku może pytać sędzia? A na koniec, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, czy ktoś wie jakie dowody załączają wierzyciele zgłaszając swoje roszczenie? ja sam nagrywam rozmowy, więc tym mnie nie zaskoczą. czy dołączają coś takiego jak wnioski o pożyczkę, moje oświadczenia, czy tylko samą umowę?

kmaro08
    Participant

Czy rażącego niedbalstwa nie było, to nie byłbym taki pewien.
    Po pierwsze czy leczyłeś się z hazardu? Czy masz stwierdzony patologiczny hazard?

Fallen2020
    Participant

Główny argument to piramidy, a hazard jakby na dokładkę, nie nie jest stwierdzony patologiczny. Mam jedynie opinie psychologa oceniającą moją osobowość, oraz podjęte leczenie. Raczej nie chciałem zgłębiać mojego przypadku tylko uzyskać odpowiedzi na pytania.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Słabo to wygląda, będziesz miał pytania właśnie o te chwilówki, parabanki etc. Co kiedy, dlaczego. Będzie na 100% dlaczego przestałeś nagle spłacać. Ile zarabiałeś etc

Edward87
    Participant

Jak mamy Ci udzielić odpowiedzi jeśli nie chcesz zgłębiać swojego przypadku. Ze swojego powierzchownego opisu powiem ze możesz odpowiedzieć sobie sam na zadawane pytania wyobrażając sobie bycie sędzią dla siebie samego. Lokowanie pieniędzy w piramidy było świadome i traktowałeś je jako inwestycja. Jeśli nie udowodnisz że byłeś oszukany, zmanipulowany, naciągany to argument piramid jest słaby. Stwierdzone uzależnienia od hazardu i nadanie symbolu Twojej chorobie przez szpital może być już mocnym argumentem do ogłoszenia upadłości. Tylko pójście do psychologa i stwierdzenia na rozmowie ze masz z tym problem nie jest żadnym krokiem do zmiany, a w moim przypadku taka była konieczna aby sąd dał mi w życiu szansę.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.