Rozpoczęcie spłaty wierzycieli.

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Rozpoczęcie spłaty wierzycieli.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    matero
    Participant

Dzień dobry, mam mały problem jeśli chodzi o zgodność dat w postanowieniu sądu.
    Postanowienie uprawomocnione w drugiej połowie lipca.
    Pierwszy środki wierzycielom mam przekazać „do 15. dnia drugiego miesiąca, następującego po
    uprawomocnieniu się postanowienia”.
    Na moje wychodzi, że miałem przekazać te środki do 15. września. Dobrze rozumiem?

Jeśli tak to dlaczego postanowienie otrzymałem już po uprawomocnieniu?

kmaro08
    Participant

Rozumiem, że dopiero teraz dostałeś pismo z uprawomocnieniem postanowienia, którego data prawomocności to druga połowa lipca? Takie opóźnienia nierzadko się zdarzają więc nie ma się czym przejmować.
    Ja rozumiem to dokładnie ja Ty, że pierwsza rata powinna być opłacona do 15 września. Jeśli otrzymałeś pismo z prawomocnością dopiero teraz, to według mnie należy niezwłocznie zrealizować tę zaległą płatność oraz drugą ratę, która jest płatna do 15.10. Ponadto, warto przy składaniu w przyszłym roku sprawozdania z realizacji psw za 2021 wspomnieć o opóźnieniu płatności pierwszej raty, której powodem było otrzymanie prawomocnego postanowienia w późniejszym terminie tj….
    Ja miałem pierwszą płatność zrealizować ze środków pozostałych w masie, po otrzymaniu ich od syndyka. Jeśli więc masz podobnie to też się nie przejmuj, jak otrzymasz kasę od syndyka wtedy opłacasz zaległości.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 week temu przez kmaro08.
Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.