Rozpatrywanie zażalenia przez sąd II instancji

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Rozpatrywanie zażalenia przez sąd II instancji

Przeglądajasz 15 wpisów - od 61 do 75 (z 75)
  • Autor
    Wpisy
    ocz_ko
    Participant

D,Dzień dobry
    Sąd rejonowy w listopadzie wydał postanowienie dot. Planu spłat. Do s. Okręgowego wpłynęło zażalenie wierzyciela że kwoty są za niskie oraz moje drugie upadłego że śą za wysokie. Sąd okręgowy zakończył teraz sprawę , wynik: postan.oddal. Co to znaczy i co dalej?

moskit
    Participant

Jeśli to już wszystkie zażalenia to postanowienie jest prawomocne od dnia rozpatrzenia ostatniego z nich.

joatob70
    Participant

Sąd Okręgowy w Gliwicach: 11.03.2020 ustalono plan spłaty 900 zł na 24 miesiące, jeden z wierzycieli złożył zażalenie, żądając 1400 zł przez okres 36 miesięcy. 8.06 wpłynęło do Okręgówki, jest 5.10 i czekam….nie wiem, jak długo jeszcze….

d_z_p
    Participant

A ja mam takie pytanie, mam plan PSW ale nie wiem jeszcze jaki czekam na doręczenie postanowienia ew. pojadę akta czytać, ale załóżmy, że będę czekał na uprawomocnienie to jeżeli od teraz by wpływały jakieś środki do masy to syndyk potem mi je zwróci jeśli postanowienie się uprawomocni albo sąd okręgowy oddali zażalenia jeśli takie będą ?

moskit
    Participant

Tak

d_z_p
    Participant

a jeśli wskutek zażalenia sąd okręgowy zmieni postanowienie sądu 1 instancji ?

Howard80
    Participant

To będziesz musiał zastosować się do postanowienia sądu okręgowego

d_z_p
    Participant

no tak ale chodzi mi co wtedy z środkami które wpływały do masy od postanowienia w 1 instancji do postanowienia w 2giej

Howard80
    Participant

Sąd okręgowy może wystąpić z zapytaniem do syndyka ile hajsu jest na koncie masy na dzień w którym będzie rozpatrywał Twoja sprawę. Ta kwotę może ale nie musi ująć w planie spłaty

joatob70
    Participant

13.10 Sąd Okręgowy wydał postanowienie o oddaleniu zażalenia. Czyżby koniec????

Kevin
    Participant

nie wiem co uwazasz za slowo koniec w tym przypadku, ale jezeli okregowy oddalil to obowiazuje Ci PSW 900 zl.

joatob70
    Participant

O to mi chodzi, teraz po uprawomocnieniu się syndyk zwolni wynagrodzenie a ja zacznę spłacać raty wg PSW 🙂 Ktoś z doświadczenia wie, ile poczekam?

kmaro08
    Participant

Jeśli się nie mylę to postanowienie sądu okręgowego jest prawomocne więc jak tylko Syndyk otrzyma pismo to zwolni wynagrodzenie i zwróci środki z masy.

Aldonaa
    Participant

Mogę tylko potwierdzić to co pisze @kmaro08. Postanowienie SO jest z automatu prawomocne i teraz trzeba poczekać aż syndyk je otrzyma i zwróci te środki z masy (u mnie to trwało ok. 2,5 m-ca).
    Wniosek ( + opłata 20 zł) o doręczenie odpisu orzeczenia z informacją o prawomocności – należy złożyć do Sądu Rejonowego (powołując się na sygn. SR). Akta sprawy muszą być wcześniej zwrócone do SR aby mógł on wydać taki odpis z tą klauzulą prawomocności. U mnie to przekazanie akt trwało ok. 3,5 m-ca.
    Z Sądu Rejonowego otrzymałam (po ok. 1,5 m-ca od złożenia wniosku) : postanowienie SO i na nim jest ta klauzula (pieczątka) prawomocności. łącznie od postanowienia SO do otrzymania z SR tego odpisu z klauzulą prawomocności – to 5 m-cy.

joatob70
    Participant

Wniosek o przysłanie prawomocnego postanowienia wysłałem i opłaciłem jeszcze w marcu, kiedy wszystko wskazywało na to, że nie będzie żadnego zażalenia więc leży sobie w Sądzie i czeka… W biurze Syndyka napisali mi, że najpierw syndyk musi dostać postanowienie SO i potem czekać na jego uprawomocnienie. Coś chyba mylą. Poza tym ja na PSW mam jako punkt pierwszy, że niezwłocznie po uprawomocnieniu się mam wpłacić wierzycielom określone kwoty, wynikające z podziału środków, które zgromadziły się na koncie od czasu planu podziału, więc chyba powinien mi zwolnić te środki jak tylko dostanie postanowienie z SO, bo nie mogę zacząć wywiązywać się z PSW…

Przeglądajasz 15 wpisów - od 61 do 75 (z 75)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.